Piráti ani napodruhé neuspěli a s Českými Budějovice v semifinále ztrácí

Napsala 27.03.2023 Kateřina Kundertová
Druhé utkání semifinále ligy juniorů mezi Českými Budějovice a Chomutovem mělo podobný průběh jako to první. Domácí favorit si vypracoval pohodlné vedení, které v závěru pouze korigoval dvěma zásahy Aleš Bár. Piráti se tak vrací pod vrcholky Krušných hor s prázdnou a ve čtvrtek budou odvracet konec sezóny.
SF2 po 27.3.2023
CEM
8:2(4:0, 3:0, 1:2)
Č. Budějovice
Kalista – Hail, Gřegořek, Placek, Březina, Willmann, Gajdolín, Lukáš – Remeš, Hála, Putz, Sochor, Kříž, Kotous, Petrásek, Pitel, Šimon, Vavřík, Hoch, Drančák
Suk (21.–60. Sluka) – Poch, Žižka, F. Hynek, Česnohlídek, Sýkora, Mareš, V. Hynek – Starý, Vostiňák, Rindoš – Pospíšil, Mišovic, Príhoda – Holejšovský, Bár, Jajlov – Kincl, Bečvář, Grosskopf

2. Petrásek (Gajdolín, Hála), 11. Hála (Putz, Remeš), 13. Petrásek, 20. Hála (Sochor, Kříž), 27. Hála (Petrásek, Gajdolín), 29. Remeš (Putz, Kříž), 39. Hála (TS), 41. Putz (Remeš)
57. Bár (Pospíšil, Poch), 59. Bár (Poch)

Hail (České Budějovice) 5 minut a do konce utkání

Vstup do utkání výborně zachytili domácí, které poslal do vedení osamocený Matěj Gajdolín dobře zakončenou kličkou v předbrankovém prostoru – 1:0. Srovnat mohl vzápětí kapitán Jan Vostiňák, ale samostatný únik namířil pouze do výstroje Michala Kalisty.

Po přelomu úvodní části si Piráti vybrali špatnou dvouminutovku, jelikož dvougólové vedení vystřelil po individuální akci Daniel Hála a při vlastním oslabení vzal Filip Petrásek situaci dvou proti Štěpánu Sukovi na sebe – 3:0.

V poslední minutě dějství využil nabídnutou početní výhodu Daniel Hála, jenž doklepl do branky vyražený kotouč – 4:0. O přestávce Štěpán Suk přenechal místo v brankovišti Josefu Slukovi, který však kýženou změnu nepřinesl.

Za pár okamžiků totiž Motor výrazně navýšil své vedení, které se dostalo do mezí propastného. V sedmadvacáté minutě dokončil hattrick Daniel Hála, na něhož přibližně za dvě minuty navázal Alexandr Remeš, jenž v přečíslení dvou proti jednomu zužitkoval ideální přihrávku od Davida Putze – 6:0.

V dalším průběhu přibylo na obou stranách trestů za hrubost, což však Chomutov nenabudilo. Naopak Adam Žižka fauloval a nařízené trestní střílení proměnil Daniel Hála, který stanovil v devětatřicáté minutě stav na 7:0.

Do třetí periody domácí vletěli a už po necelých čtyřiceti vteřinách skóroval Davit Putz – 8:0. Za chvilku byl blízko dalšímu zásahu Alan Šimon, který však nastřelil pouze tyčku chomutovské klece. V samém závěru přišla ze strany Pirátů mírná korekce, o kterou se postaral Aleše Bára – nejprve se prosadil krátce po přesilovce a následně i v dlouhé pětiminutové – 8:2.

Daniel Lehnert (Piráti Chomutov): „Těžko se mi hledají slova. V první třetině jsme po zásadních chybách nabídli soupeři vysoké vedení, které nás totálně rozložilo. Musíme se z toho oklepat a bojovat dál. Stále není nic rozhodnutého.“