DOROST - reportáž

Oslabený dorost zaváhal, na půdě posledního Kladna získal jediný bod

Napsal 17.01.2019 David Panuška
K l a d n o / C h o m u t o v - Pirátský dorost v rámci osmého kola nadstavby ELIOD extraligy dorostu zajížděl na půdu PZ Kladno velice oslaben. Pouze dvanáct hráčů do pole a z toho čtyři obránci, to byla hrozba už před utkáním, která se nakonec potvrdila. Poslední tým dorostenecké extraligy těsně vyhrál v normální hrací době, Piráti urvali alespoň bod v nadstavbovém prodloužení, v němž si druhou asistenci v utkání připsal brankář Malant.
N8 čt 17.1.2019
PZK
3:2(2:1, 1:0, 0:1 - N 0:1)
CHM
PZ Kladno
Gabriška – Melichna, Burger, Sýkora, Hříbal, Deniger, Horn, Hvězda – Bareš, Rejna, Hurta, Hanousek, Šugár, Kulich, Vimmer, Redlich, Mikeska
Chomutov
Ciple (11. Malant) – Němec, Frollo, Perný, M. Pöschl, – L. Koblížek, Iljuk, T. Svoboda, Čech, Štefančík, Vostiňák, F. Döring, Ekrt

Branky a nahrávky

PZ Kladno
10. Rejna (Hanousek, Šugár), 11. Kulich (Bareš, Vimmer), 28. Šugár (Rejna, Hvězda)
Chomutov
17. L. Koblížek (Vostiňák), 57. Ekrt (Štefančík, Malant), 63. F. Döring (Štefančík, Malant)

Statistiky

Vyloučení
4:3
Využití
0:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
28:28
Diváci
60
Rozhodčí
Hlinka – Sýkora, Kába
Vyšší tresty
M. Pöschl a T. Svoboda (Chomutov) 10 minut

Shrnutí

Piráti odjeli k utkání se zálohou Kladna pouze se čtyřmi obránci a osm útočníky, od toho se odvíjel další průběh. Na přelomu úvodní třetiny se během sedmnácti vteřin prosadili Mark Rejna a Lukáš Kulich, kteří zajistili domácím dvougólové vedení a rychlé střídání v brance Chomutova – 2:0.

Brankoviště opustil po deseti minutách Daniel Ciple a přenechal místo Lukáši Malantovi. Ještě do konce dvacetiminutovky snížil na rozdíl jediného zásahu Lukáš Koblížek – 2:1.

Ve prostřední části Piráti nevyužili nabídnutou početní výhodu, takže mohli udeřit Kladenští. Nakonec vítěznou branku zaznamenal Pavel Šugár – 3:1.

V průběhu třetího dějství byli Chomutovští Martin Pöschl a Tadeáš Svoboda vyloučeni na dvě plus deset minut, což jejich tým ještě více oslabilo. Přesto došlo na závěrečné drama, když v 57. minutě skóroval Jan Ekrt – 3:2. Nikdo ze spoluhráčů na něj však nenavázal, a PZ tak vyhráli potřetí v sezóně.

V nadstavbě rozhodl po dvou minutách chomutovský univerzál Filip Döring, jenž urval pro oslabené mužstvo marodkou alespoň bod – N 0:1.