Oslabená juniorka vysoce padla s Třincem

Napsal 19.12.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Pirátští junioři se v rámci devětadvacátého kola utkali na domácím ledě s Třincem. Velkou marodkou zasažený tým Jaroslava Becka a Jana Brychty nakonec vysoce prohrál a prodloužil svou proherní sérii o jedno utkání.
29.kolo čt 19.12.2019
1:8(0:2, 0:3, 1:3)
TRI
Běhula (21. Petržílka) – Pöschl, Petrásek, Šuráň, Ludvík, Vaněk, Jungvirt – Švec, Popelka, Prokop, Jaroš, Berčík, Janeček, T. Svoboda, Lobodowski, Pech.
Třinec
Švehlák – Radzienciak, Jenáček, Vacula, Cienciala, Kyselý, Hrůzek – Havránek, Krč, Stránský, Petrovský, Pastor, Mikler, Geidl, Konečný, Plandor, Matěj, Procházka.

49. Jungvirt (Pech)
Třinec
8. Matěj (Jenáček, Krč), 13. Krč (Pastor), 29. Jenáček (Plandor), 33. Konečný (Havránek, Radzienciak), 39. Jenáček, 50. Matěj (Procházka, Petrovský), 58. Konečný (Petrovský, Mikler), 59. Krč (Procházka)

Martin Berčík (CHM) - 10 min.

Opatrný úvod zápasu, bez větších šancí, rozsekla až gólová situace z osmé minuty. Pirátská obrana doplatila na nedůraz v brankovišti, kterého využil Pavel Matěj. Zakončením do odkryté klece stanovil skóre na 0:1. Ve třinácté minutě to s domácími juniory vypadalo ještě hůře. Po přihrávce zpoza branky od Davida Pastora se bekhendovým pokusem k tyči prosadil Tomáš Krč – 0:2.

V závěru první dvacetiminutovky se Chomutovským podařilo vstřelit branku. Po přihrávce zpoza branky rozvlnil síť z předbrankového prostoru Martin Berčík. Puk však skončil v kleci těsně po siréně ohlašující konec první třetiny, a tak se skóre neměnilo. V druhé periodě podtrhla zmar Pirátů situace z devět a dvacáté minuty. Ve dvojnásobném oslabení unikla dvojice Ocelářů a řítila se na jediného obránce. Nahrávající Jiří Plandor a zakončující Šimon Jenáček si s celou situací poradili a stanovili skóre již na 0:3.

Čtvrtý zářez na pažbu si připsali hosté v třicáté třetí minutě, kdy u pravé tyče zůstal osamocený Marek Havránek a nahrávkou přes osu našel na levé straně Viktora Konečného. Třinecký mladík mířil do odkryté klece přesně a upravil na 0:4. V devět a třicáté minutě si vybral slabou chvilku gólman domácích Hynek Petržílka, jehož nepovedená rozehrávka vyjela před odkrytou klecí k Šimonu Jenáčkovi. Třinecká jednadvacítka měla před sebou jednoduchou práci. Po přesném píchnutí svítil na kostce stav 0:5.

Aspoň malá radost pro fanoušky Chomutova přišla v osm a čtyřicáté minutě, kdy se parádní kličkou dostal za obranu hostů Michal Janeček, jehož v zakončení fauloval Filip Hrůzek. V následné přesilovce se Piráti dočkali čestné branky, když brankář hostů neudržel nahození Tomáše Jungvirta od modré čáry - 1:5.

Radost jim však dlouho nevydržela. Ihned po buly se totiž hra dostala do chomutovské obranné třetiny a po přihrávce zpoza branky od Adama Procházky se prosadil z levé strany podruhé v zápase Pavel Matěj – 1:6. Dvě minuty před koncem kapituloval chomutovský celek opět. Po zmatcích v brankovišti se dostal puk na levou stranu k Viktoru Konečnému, který vstřelil gól na 1:7. Do konce zbývalo 80 vteřin, kdy se po nahrávce zpoza branky prosadil ještě Tomáš Krč. Touto brankou stanovil konečné skóre na 1:8.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Dohrávat s torzem, kdy jsme měli na střídání šest útočníků to nepamatuju. Máme teď takový souběh zranění, kdy nám ještě vypadl Jaroš, nastřelený Lobodowski a chřipku má Pech. To utkání nešlo už odkládat. My jsme se k tomu museli nějak postavit, ale bohužel nepostavili. Zbytek týmu rezignoval. Neplnil, co jsme od něj chtěli, nešlapal. Teď nás čeká vánoční pauza. Musíme tvrdě potrénovat a udělat vše pro to, aby i ta improvizovaná sestava získala nějaké body. A mladší hráči, kteří přišli z nižší soutěže, aby získali nějaké zkušenosti na příští rok.“

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): „Hráli jsme velmi dobře. Celý zápas jsme byli lepším mužstvem než domácí. Konečně se nám podařilo i využívat šance. Jsme za to rádi, že celé utkání dopadlo jasnou záležitostí.“