Olomouc jede na Hanou s prázdnou, vítězná série KLH po výhře 5:2 trvá

Napsal 03.10.2009 Miroslav Kučera, Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Oba týmy začaly první třetinu pozvolně, a tak jedinou větší šancí první dvacetiminutovky byla střela Olomouce ze sedmé minuty, která skončila na domácí tyčce. Víc nepřesnosti na obou stranách nedovolily. Ve druhé třetině nechaly oba týmy zapomenout na hru z první třetiny a celkem šestkrát se rozsvítilo světlo za brankou. Čtyřikrát mířili přesně hráči v modrobílých dresech, dvakrát pak hráči Olomouce a na světelné kostce po čtyřiceti minutách svítil stav 4:2. Když pak na začátku třetí třetiny přidal pátou branku Lukáš Pulpán, bylo rozhodnuto o tom, že vítězná šňůra Chomutova se natáhla už na sedm zápasů.
7.kolo so 3.10.2009
5:2(0:0, 4:2, 1:0)
OLO
Hanuljak (Štěrba) - Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malínský, Grof, Všetečka, Revay - Procházka, Kraft, Duda, Skořepa, Mikšovic, Fiala, Eiselt, Jeslínek, Jíra, Hašek, Domin, Tauš
Olomouc
Žigárdy (od 36. min. Sedlář) - Paška, Mikel, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Lhotský - Ministr, Mikšan, Davídek, Černý, Brančík, Čuřík, Zbořil, Frieb, Haluza, Bordowski, Polodna, Kucharczyk

Utkání začalo z obou stran vlažně. První vážnější šanci si připsali hosté z Olomouce, a to když při přesilovce zastavila střelu olomouckého obránce až tyčka domácí branky. To byla na dlouhou dobu poslední akce z obou stran. Oba týmy jakoby se bály projít do útočného pásma. Když už a sebe někdo vzal odpovědnost a chtěl se pokusit o individuální průnik, byl pískán ofsajd. Na konci první třetiny se před Hanuljakem strhla mela, ale kotouč v brance, naštěstí pro domácí, neskončil. Za nedovolené bránění byl ale vyloučen domácí Všetečka, a tak měli hosté jednoho muže v poli navíc. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

Na začátku druhé třetiny se hostující Zbořil ocitl sám před Hanuljakem, ale minul. Hned vzápětí měli dvě obrovské šance Jíra s Fialou, ale žádnou nedokázali proměnit. Skóre se poprvé měnilo až ve 26. minutě. Duda s Kraftem perfektně připravili pozici pro Milana Procházku, který vymetl pavučiny v růžku Žigárdyho branky - 1:0. O minutu později se domácí prosadili znovu. Obránce Aleš Pavlas dostal přihrávku na modrou čáru, napřáhl a dělovou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. O další minutu později byli diváci opět na nohou, tentokráte ale ne kvůli domácí brance, ale kvůli hostující. Hanuljak přikryl lapačkou puk, důrazný Petr Haluza mu ho však vypíchnul a posunul do branky, což se domácím nelíbilo - 2:1. Oba týmy byly najednou velmi aktivní a hra byla pro diváka velmi záživná. Na začátku 32. minuty se stav zápasu opět změnil. Hašek našel v mezikruží Ondřeje Fialu, a ten se nemýlil - 3:1. Zápas se hodně přiostřil a na obou stranách přibilo vyloučených. Ve 36. minutě byl stav již 4:1, Jaroslav Hašek byl sám před Žigárdym a nemýlil se. Brankový účet se však nezastavil. Minutu před koncem druhé třetiny projel Milan Ministr až před Hanuljaka a prostřelil ho - 4:2.

Hned na začátku poslední části vstřelili domácí další branku. Lukáš Pulpán se napřáhl u modré čáry a prostřelil nováčka v brance Olomouce Dalibora Sedláře - 5:2. O tři minuty později vstřelili branku hosté z Hané, ta jim však i přes protesty nebyla uznána, poněvadž byla zahrána vysokou holí. Tím se brankový kolotoč zastavil. Z vážnějších akcí stojí za zmínku Dudova šance, který minul prázdnou branku nebo mela před Hanuljakem, která také v branku nevyústila. Domácí si tak připsali již sedmé vítězství v řadě, tentokráte nad Olomoucí 5:2.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni hostující Milan Ministr a domácí Lukáš Pulpán.