Od Mostu k Mostu: Piráti doma po dvanácti výhrách v řadě padli s neoblíbeným sokem

Napsal 10.01.2015 Antonín Domanický
C h o m u t o v - K premiérovému letošnímu domácímu utkání první ligy nastoupili Piráti v rámci 42. kola proti Mostu, s nímž měli svěřenci Břetislava Kopřivy v předešlých třech duelech negativní bilanci dvou porážek na nájezdy a jedné výhry v normální hrací době. Také tentokrát slavil vítězství regionální rival. Družina Václava Baďoučka dvě třetiny pozorně bránila bezgólový stav, ve třetím dějství využila dvě přesilovky a radovala se z bodového importu, protože inkasovala jen jednou z hole Radka Veselého, jenž se prosadil poprvé v chomutovském áčku.
42.kolo so 10.1.2015
1:2(0:0, 0:0, 1:2)
MOS
Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, Toman, Rýgl, Scalzo, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Růžička, Dušek – McGregor, Kämpf, D. Kaše – Kadlec, Chlouba, Veselý.
Most
Soukup – Gula, Charousek, Kokeš, Kříž, Kasal, Procházka, Hora – Bojer, Alinč, Slavíček – Přeučil, Smolka, Tauš – Nedrda, Válek, Petruška – Zavřel, Čmolík, Mical.

54. Veselý (Růžička, Květoň)
Most
50. Smolka (Charousek), 50. Slavíček (Charousek)

9:8
0:2
0:0
35:25
4109
Toman (CHM) 10 min osobní trest

V úvodu utkání si první větší šanci připravili Piráti. David Květoň hledal před brankou Duška, avšak puk změnil před bránou směr. Příležitost měli vzápětí i Mostečané, když střelou od modré donutil Charousek Kopřivu k zákroku. Za Piráty se zkusil individuálně prosadit Kadlec, ale kličkovaná mu nevyšla. Do té doby největší šanci si připravila první útočná formace Pirátů a Hovorkovu střelu vyrážel gólman Soukup jen se štěstím. I následný pokus Květoně vyrazil jen před sebe. Neúspěšný byl i pokus Veselého. Kombinace Růžičky také vypadala nadějně. Nedorozumění s hráči akci zmařilo. Na prázdno vyšel i Kadlec, který čekal v dobré pozici, ale puk jej minul. Za hosty zahrozil Tauš, střela z dálky byla pro Kopřivu snadným soustem. Skóre nezměnila ani přesilovka Pirátů, kterou měli v závěru dvacetiminutovky.

Po zahájení druhé třetiny měli příležitost dvojnásobné početní výhody hráči Mostu. Domácí se museli bránit náporu, avšak proti Charouskově střele a následnému pokusu jiného útočníka vytasil zákrok Kopřiva. Chomutovský gólman stačil i na střelu Petruška. Na druhé straně zkusil štěstí Koma, jeho střela z dálky skončila jen v náruči Soukupa. Přibližně v polovině zápasu se přiostřilo. Po pádu v brankovišti se do sebe pustili Hřebejk s Petruškou a oba si poseděli na trestné lavici. O chvíli později si po podobné situaci vyměňovali názory Hovorka s Taušem. Větší šance jsme viděli až ke konci třetiny. Přeučil zkusil vymíchat Kopřivu, ten odolal. Na druhé straně Hovorka našel Ruttu, který nezpracoval kotouč. Následný pokus Gajovského se také neujal. Ani Dušek nestihl tečovat puk před Soukupem. Skinner mohl otevřít skóre v poslední minutě, avšak brankář proti němu vybruslil.

Ve třetí třetině měli v úvodu šanci hosté, Smolka ale přestřelil bránu s ležícím gólmanem. Při hře čtyř proti čtyřem se zkusil prosadit David Květoň, ale z blízkosti selhal. Následně Koma trefil tvrdou ranou jen bránícího protihráče. Ve vlastním oslabení poté zahrozil Charousek a dokonce trefil tyč. Posléze se za obranu dostal Hovorka, ale Soukup stihl puk zalehnout. Most se následně dostal do většího tlaku díky častým oslabením Pirátů. Zahráli si tak i dvě dvojnásobné přesilovky. Během druhé z těchto přesilovek se k odraženému puku dostal PAVEL SMOLKA a trefil přesně odkrytou bránu – 0:1. Netrvalo dlouho a BOHUMIL SLAVÍČEK zvládl navýšit – 0:2. Piráti si danou situaci nenechali líbit a odpověděli gólem RADKA VESELÉHO, který se trefil poprvé za dospělý tým – 1:2. V závěru zápasu ale musel zachraňovat tým Kopřiva, když vychytal Tauše. Piráti posléze odvolali gólmana a zkusili štěstí s jedním mužem navíc. Vyrovnat se jim ovšem nepovedlo a tři body připadli Mostu.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „ Celý zápas jsme se nedostali do hry, nehráli jsme dobře jeden na jednoho. Neměli jsme dobrý pohyb, ani spolupráci v útočném pásmu, nebo při přechodu do střední třetiny. Dostali jsme facku, která je někdy potřebná. Věřím, že nám pomůže, a že přišla včas. Tahle soutěž se bude rozhodovat až v dalších fázích pokud se do nich probojujeme a tohle nám může jedině pomoci. Soupeři gratulujeme, jelikož odehrál takticky výborný zápas. Měli jsme spoustu přesilovek, které jsme nevyužili, nakonec v přesilovce rozhodl soupeř, což bylo klíčové.“

Václav Baďouček (HC Most): „Jsem samozřejmě hrozně rád za tři body. Dokázali jsme navázat na výkon proti Kadani. Byli jsme dnes domácím vyrovnaným soupeřem. V závěru nás sice dostávali pod tlak, ale na šance bylo utkání vyrovnané, navíc jsme ještě několikrát nastřelili tyč.“