O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. Chomutov v nich porazil Vítkovice 3:2

Napsal 25.09.2010 Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - Na sobotní odpoledne bylo naplánováno další kolo extraligy juniorů. Chomutov na svém ledě přivítal Vítkovice. První třetina nepřinesla nic převratného. Oba týmy sice útočily, ale puk za zády brankářů k vidění nebyl. Ve druhé části se štěstí nejprve usmálo na domácí, kdy dvakrát skórovali oni. A aby se Vítkovice nenechaly zahanbit, i jejich hráči vsítili dvě branky. Třetí část nerozhodla o vítězi, muselo se tedy přejít až do prodloužení. Prodloužení, které trvalo 5 minut, taktéž nedostalo svého vítěze. A dle pravidel už nezbývalo nic jiného, než jít do samostatných nájezdů. V nich se rozhodlo až ve třetí sérii, kdy úspěšně zakončil Chlouba a vybojoval tak pro svůj tým vítězství 3:2.
5.kolo so 25.9.2010
3:2sn(0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
VIT
Příhoda, Matoušek - Pinka, Motejlek, Korim, Kolčava, Žižka D., Bartejs, Hučko, Žižka - Csányi, Chlouba, Hrabák, Kučera, Hofmeister, Zeman, Klouček, Mála, Heindl, Ptáčník, Kunc
Vítkovice
Taťák, Kubáň - Kovář, Pavelka, Žvátora, Hruzík, Klimíček, Pociecha, Slovák, Kolouch, Kucsera, Řehák, Vrána, Galajda, Maliník, Mareček, Richter, Walker, Šebesta, Hlinka, Kilnar

První třetina se rozjela od prvního vhození. Chomutovští, kteří byli na domácím ledě, se ujali vedení od první minutky. Stříleli, hlídali si svého gólmana. Vítkovicím chvilku trvalo, než se rozkoukaly, ale poté již Krušnohorcům šlapaly na paty. Útočníci obou týmů zastávali své pozice kvalitně, leč brankáři ještě kvalitněji. V první třetině totiž nepadl jediný gól a hrálo se i relativně čistě. Sice sem tam nějaká ta šarvátka vznikla, ale nic převratného to nebylo. Rozhodčí píšťalku použili jen v přerušení hry, kdy si brankář pohlídal puk pod svou lapačkou.

Druhá třetina byla o poznání lepší. Oba týmy měly již vůni ledu plně nastudovanou a ve snaze vsítit protihráči gól bojovaly od první minuty. Vítkovický gólman se několikrát předvedl v plné své kráse, kdy musel puk ohlídat až akrobatický zákrok. A ne jeden. Útočníci také nehráli špatně. I oni ukázali, že jsou muži na svých místech. Prvním šťastným se stal domácí Kolčava, který bez jediného zaváhání poslal puk mezi betony. Vítkovickým se toto nelíbilo, snažili se o útok, ale jejich dlouhé a nepřesné přihrávání nemělo úspěšného konce. Chomutov těchto chyb využil a během pár minut, přesněji ve 32. minutě, vsítil druhý gól. Pochvala v tuto chvíli náležela Málovi. Steel se ale po těchto dvou gólech jakoby probudil a zabojoval. A jeho snaha byla účelná. Do konce třetiny vsítili za záda Příhody dvě branky: nejdříve Hlinka a čtyři vteřiny před koncem prostřední části Maliník. Druhá třetina tedy skončila 2:2.

V poslední části bylo asi hokejistům jedno, že je stav nerozhodný. Do bojů se hnali, ale útoky žádné. Šarvátek bylo k vidění dosti včetně hráčů v brance, kam ale nedoputoval černý kotouč. Chomutov se trošku postavil na brusle ve chvílích, kdy hrál přesilovku. Hráči stříleli, ale pro jejich neštěstí trefili hned dvakrát tyčku. I Vítkovice si vyzkoušely, jaké je to hrát v přesile, ale jejich dvouminutová hra 5 na 4 nepřinesla nic. Třetí třetina se tedy musela obejít bez gólů, a tedy dle pravidel se zahájilo prodloužení.

Ani samotné prodloužení nebylo ničím jiné. V první minutě se oba týmy po ledě sotva ploužily, jedinkrát nevystřelily. A když už se puk dostal k útočníkovi, většinou zasáhl jen ochranou síť za brankou. Když jsme se puku v brance nedočkali, nastaly samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy přinesly vítěze až ve třetí sérii, kdy se úspěšně trefil Chlouba a zajistil tak Chomutovu výhru 3:2 po samostatných nájezdech.