Neporazitelnost Pirátů v roce 2017 trvá! Výhru nad Brnem řídil hattrickem Vladimír Růžička

Napsal 13.01.2017 Michal Luxa
C h o m u t o v - V osmatřicátém kole Tipsport extraligy přivítali Piráti před vlastním publikem Brno, které zdolali 6:3. V roce 2017 odehráli Chomutovští čtyři duely, v nichž nasbírali plný počet bodů. Hráčem utkání se stal navrátilec do sestavy Vladimír Růžička, jenž vsítil první hattrick v nejvyšší soutěži. O další zásahy Severočechů se postupně postarali Marek Tomica, v oslabení Michal Vondrka a Jan Rutta.
38.kolo pá 13.1.2017
6:3(2:0, 2:2, 2:1)
KOM
Laco – Flemming, R. Havel, Valach, Skinner, Rutta, Kudělka, L. Chalupa – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Kaše, Raška, Lauko.
Kometa
Vejmelka – O. Němec, Štencel, Kováčik, Bartejs, Trška, F. Král, Malec, Gulaši – Vincour, Nečas, M. Kvapil – Haščák, V. Němec, Dočekal – H. Zohorna, Dvořák, R. Zohorna – Matěj Novák, Dymáček, Kratochvíl.

5. Růžička (Sklenář), 10. Růžička (Sklenář, Kudělka), 25. Tomica, 31. Vondrka, 46. Rutta (Kämpf, Koblasa), 47. Růžička (Sklenář, Rutta)
Kometa
23. Haščák, 26. R. Zohorna (H. Zohorna, Kováčik), 60. Gulaši (O. Němec, Haščák)

Pražák, Bulanov – Gernát, Hynek

Úspěšný návrat do sestavy prožil Vladimír Růžička, jenž se v páté minutě dostal z levé strany až před Karla Vejmelku, kterého střelou zápěstím překonal do vzdálenějšího horního rohu branky - 1:0. O dvě minuty později od modré čáry vypálil Jan Štencel, jehož pokus pokryl domácí maskovaný muž. V čase 7:08 se do samostatného úniku hnal David Kämpf. Ovšem chomutovskému mladíkovi se nakonec nepodařilo zakončit.

Těsně před polovinou úvodní části hry vystřelil z levé strany Tomáš Kudělka, jehož pokus hostující brankář vyrazil na hůl Vladimíra Růžičky. Do jeho zakončení vložil hůl jeden z obránců a kotouč se štěstím přeloboval Karla Vejmelku - 2:0. O dvě minuty později předvedl před brankou obrovskou chybu Peter Trška. Kotouč získal David Kämpf, který našel Petra Koblasu. Jenže Chomutovští tentokrát brněnského gólmana nepřekonali. Pár vteřin před první sirénou si z pozice obránce sjel Ondřej Němec, který se dobrým pohybem dostal do velké šance, ale branku domácího celku přestřelil.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se od zadního mantinelu až před branku dostal Radim Zohorna, jenž byl faulovaný, a tak jeho pokus vyrazil betonem Ján Laco. V přesilové hře předvedl obrovskou chybu před vlastním brankářem Juraj Valach. Do puku se opřel Marek Haščák, jehož rána překvapila slovenského gólmana ve službách Chomutova - 2:1. Jenže Piráti si připravili rychlou odpověď, když se po dvou minutách v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Marek Tomica. Ten z hranice brankoviště poslal puk k pravé tyči brněnské branky - 3:1.

Bláznivá čtyřminutovka ještě nebyla u konce. Z následujícího protiútoku zafungovala spolupráce bratrů Zohornů. Mladší Radim Zohorna měl mezi kruhy dost času a nedal nejmenší šanci Jánu Lacovi - 3:2. Těsně po polovině zápasu po zisku kotouče ujel v oslabení obraně Komety Michal Vondrka, jehož zakončení z forhendu skončilo za brankovou čárou - 4:2.

Ve čtyřiatřicáté minutě se dobrým pohybem hnal do dalšího samostatného úniku chomutovský kapitán. Ovšem tentokrát Michal Vondrka prostor mezi třemi tyčemi netrefil. O další minutu později se před domácího obránce nacpal Hynek Zohorna, který se snažil vystřelit k zadní tyči, ale také on zůstal neúspěšný. O dvě minuty později zkusil vypálit přes obránce Tomáš Vincour, jenže chomutovský brankář byl pozorný a nepříjemný pokus schoval do výstroje.

Do poslední dvacetiminutovky nastoupili aktivněji domácí hráči. V pětačtyřicáté minutě si prostor mezi kruhy našel Vladimír Růžička. Ovšem ten ještě na chvilku odmítl hattrick, když z dobré pozice jen těsně netrefil branku. Na světelné kostce svítil čas 45:37, když David Kämpf našel v kruhu pro vhazování Jana Ruttu. Pirátský obránce na nic nečekal a z voleje nedal Karlu Vejmelkovi nejmenší šanci - 5:2. Uběhla minuta a patnáct vteřin, když na ledovou plochu po vzoru NHL přiletěly kšiltovky. Hostující brankář vyrazil kotouč, k němuž nejrychleji dojel Vladimír Růžička, který zkompletoval hattrick - 6:2.

Jedenáct minut před koncem základní hrací doby našel Tomáš Kudělka před brankou Davida Kämpfa. Domácímu mladíkovi nebylo přáno, jelikož mu kotouč v rozhodujícím momentu přeskočil hůl. Ve dvaapadesáté minutě se v početní výhodě mohl prosadit také Michal Poletín, ale pirátský střelec branku Brna minul. Minutu a půl před koncem se před branku Chomutova dostal ještě Martin Dočekal, jehož v rozhodujícím momentu zahákoval Brett Flemming, a tak hostující hráč nezvedl puk nad beton Jána Laca. V poslední minutě se přeci jen ještě skóre duelu měnilo. V přesilové hře vypálil od modré čáry Michal Gulaši, jehož pokus si našel cestu do branky - 6:3.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Odehráli jsme výborný zápas a zaslouženě jsme vyhráli. Do utkání jsme vstoupili dobře a je škoda, že ve druhé třetině jsme měli malinký výpadek. Ovšem bylo důležité, že jsme na branku soupeře odpověděli. Ve třetí třetině už jsme potvrdili vítězství a podali jsme vynikající výkon.“

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): „Z prvních dvou střel jsme dostali dvě branky, což rozhodně nebylo příjemné. Myslím si, že dvě třetiny jsme hráli slušně a dostávali jsme se do šancí. Bohužel vždy, když jsme se dostali do kontaktu, soupeř nám odskočil. Ve třetí třetině jsme se chtěli vrátit do zápasu, ale pátý gól utkání rozhodl. Výsledek nás samozřejmě netěší, ale tentokrát byl velký rozdíl v produktivitě.