Na závěr nadstavby si Junioři poradili se střelecky rozjetou Spartou

Napsal 09.03.2013 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Desátým kolem definitivně skončila druhá část sezóny juniorů a pravým vyvrcholením tohoto období byl duel s vedoucím celkem rozřazovací skupiny B. Piráti měli na domácím ledě od začátku utkání navrch. Skóre sice otevřeli Sparťané, jenže Piráti se pak trefili hned třikrát za sebou a snížení hostů na konci druhé třetiny už nic neznamenalo. Piráti tak ve skupině obsadili druhé místo a do play-off nastoupí v nejlepší možné pozici.
43.kolo so 9.3.2013
3:2(2:1, 1:1, 0:0)
SPA
Maštalířský – Havel, Pelc, Horváth, Fronk, Deveri, Novák L., Kopáč, Šulák,, Kaše O., Kämpf, Hrabák, Szathmáry, Tejnor, Peštuka, Lehnert, Huňady, Hanták, Chrpa, Hlava N.
Sparta
Neužil - Bílek D., Skřivánek, Slavíček, Březina, Švaříček, Veselý, Žovinec, Müller, Brém, Doležal, Matějček, Procházka, Rubeš, Škop, Teubner.

14. Hlava N. (Kämpf), 17. Huňady (Chrpa, Horváth), 33. Novák L.
Sparta
8. Škop (Veselý), 38. Škop (Procházka, Žovinec)

7:10
2:2
1:0
47:21
150
Deveri (CHM) 10 min. OT

Po většinu hracího času v první třetině vyli v útočném pásmu domácí Piráti. Jako první se ale z přesilovky prosadili hosté. V osmé minutě při vyloučení Szathmáryho poslal kotouč na bránu Jan Veselý a gólman Maštalířský ho vyrazil jen do volného prostoru, kam si najížděl LUDĚK ŠKOP. Tomu už nečinilo velké problémy trefit odkrytou klec. Domácí se dočkali také dvou přesilovkových tref. Tu první zaznamenal NICOLAS HLAVA po skvěle mířené střele z pravého kruhu, jako druhý se gólově zapsal PATRIK HUŇADY, který se nejlépe zorientoval ve zmatku před bránou po střele Petera Horvátha. Po první třetině tak nad ledovou plochou svítilo skóre 2:1.

Velkou šanci měl ve 25. minutě Lukáš Novák, který po střílené přihrávce Deveriho trefil tyč. Piráti se pak ve vlastním oslabení dočkali dvougólového vedení. Byl to opět LUKÁŠ NOVÁK, kdo vystihl rozehrávku hostů a sám tváří v tvář gólmanovi Neužilovi uspěl střelou pod vyrážečku. Další přesilovka už se Sparťanům podařila lépe. Druhý gól v zápase si ve 38. minutě střelou z pokleku připsal LUDĚK ŠKOP a vrátil tak stav na rozdíl jediné branky. Domácí pak měli další výhodu přesilové hry, kterou už ale proměnit nedokázali a po 40 minutách platil stav 3:2.

V úvodu třetí dvacetiminutovky měli opět hosté přesilovku při vyloučení Pelce, jenže Piráti se skvěle ubránili a nedovolili hostům vystřelit na bránu. Na jediného obránce pak jeli Sparťané, Rubeš ale tváří v tvář gólmanovi Maštalířskému mezeru mezi betony nenašel. Na konci vlastního oslabení byl do samostatného úniku vyslán Sparťan Teubner, proti kterému se ale skvělým zákrokem lapačkou vyznamenal Maštalířský. Velkou šanci měl na konci zápasu ještě domácí Kämpf, který se vymotal z rohu a namířil si to přímo před Neužila, který ho ale betonem vychytal. závěrečná power-play už se hostům nepovedla, u puku byli převážně Piráti a bezpečně si tak pohlídali vítězství.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Silný soupeř, slušné utkání, slušný hokej. Bylo to utkání, které opticky nic neznamenalo, ale přístup, že se v hokeji nebo ve sportu o nic nejedná, je špatný. Bylo dobře, že jsme chtěli vyhrát, odvedli jsme kvalitní výkon. Myslím si, že už nemá cenu to více rozebírat. Už nás zajímá spíše play-off.“

Ohlasy hostujícího týmu se nepodařilo získat.