Na ledě poslední Chrudimi vydřel KLH Chomutov vítězství 3:2 v prodl.

Napsal 13.10.2010 Pavel Kadeřábek, Dany
C h o m u t o v - V první třetině se hrál hokej nahoru dolů s mnoha šancemi na obou stranách. Pány na ledě byli ale oba gólmani, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Ve 2. třetině se dostali hosté zaslouženě do vedení, když si akci z Jihlavy zopakovali Radek Duda s Filipem Semanem, který poslal hosty do vedení. Domácí poté zapnuli na vyšší obrátky a v poslední minutě 2. třetiny se jim podařilo vyrovnat. Autorem branky byl Tomáš Sýkora. Třetí třetinu začali aktivněji hosté, na což domácí po necelých čtyřech odehraných minutách reagovali oddechovým časem. Hosty to ale nijak nezastavilo a ve 47. minutě je dnes podruhé poslal do vedení Jaroslav Kůs. Zvýšit vedení mohl v přesilovce Horna, ale Ladsman domácí podržel. I v další přesilovce Horna v tutovce selhal, a tak přišel pro hosty trest. V 56. minutě vyrovnal domácí Jan Šeda. Když v poslední minutě neuspěl ani Procházka, utkání dospělo do prodloužení. V něm zajistil hostům dva body v čase 62:21 kapitán Zdeněk Skořepa.
9.kolo st 13.10.2010
CHR
2:3p(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
KLH
Chrudim
Landsman (Štrof) - Toužimský, Jaroměřský, Charousek, Zukal, Drtina, Zdráhal, Krejnus - Sýkora, Král, Šeda - Klejna, Semorád, Žák - Luštinec, Kaut, Goiš - Stoklasa, Kousal, Radil - Martine
Hanuljak (Hylák) - Rutta, Pavlas, Havíř, Grof, Brňák, Benda, Pulpán, Bombic - Kuběna, Kůs, Hrdel - Seman, Duda, Horna - Selingr, Skořepa, Davídek - Procházka, Jíra

Chrudim
39. Žák (Sýkora, Král), 56. Šeda (Král)
23. Seman (Duda, Hrdel), 47. Kůs (Havíř, Jíra), 63. Skořepa (Benda)

5:3
0:0
0:0
420
Zubzanda - Lučan, Svoboda.

Utkání začalo z pohledu diváka nejideálnějším možným způsobem. Šance střídala šanci a Hanuljak s Landsmanem se museli svoji lapačkou a vyrážečkou pořádně ohánět, aby neinkasovali. Až do desáté minuty domácí celek hostům naprosto s přehledem stačil a šance obou týmů byly v těchto chvílích vyrovnané. Upadnutí na tempu se tedy podle předpokladů čekalo od Orlic, jenže to byl omyl. V 11. minutě se domácím naskytla první početní výhoda a i přesto, že ji nezužitkovali, velmi jim pomohla. Hostující obrana totiž nevěděla kam dříve skočit a chvílemi to vypadalo, jako by jeden či dva hráči Chomutova prospali na střídačce své střídání, jelikož Chrudimských bylo na ledu opticky více.

I přes obrovské množství šancí se ale nikdo v první třetině neprosadil. Stalo se tak především zásluhou vynikajicího Hanuljaka, před kterým bych v tu chvíli smeknul za jeho předvedený výkon. I kdyby totiž Chomutov vyslal několik hodin před zápasem početnou výpravu zedníků s úkolem postavit v bráně zeď, padlo by do svatyně hostů více gólů, než když tam stál právě Hanuljak.

Zasadit svému soupeři rychlý smrtící úder, to musela být slova trenéra Lišky ke svým svěřencům po první třetině. Slova svého Bosse si vzali k srdci především Radek Duda s Filipem Semanem. Duda se uvolnil za bránou Chrudimi a s přihrávkou, jak na zlatém podnose, neměl Filip Seman sebemenší problém, aby ji přetavil v branku na 0:1. Radil mohl o prakticky ihned po vyhrané středové buly vyrovnat, jenže Hanuljak mu ukázal červenou stopku v podobě ukázkového semaforu, kterým ozářil celý stadion. Následovalo několik přesilových her, jenže ty ani jednomu z celků nešly a dominavala obrana nad útokem. Ve 32. minutě to byl opět chrudimský Radil, který měl na holi vyrovnání po efektní stahovačce. Kdo byl ale opět proti? No jistě, famózní Hanuljak. A tak chomutovská tvrz jménem Miroslav "Hany" Hanuljak odolávala dále, až do 39. minuty. Mladíček Sýkora vystřelil tak ostře, že Hany stačil puk pouze vyrazit, čehož doslova zneužil výborně forčekující Zdeněk Žák a vyrovnal na 1:1.

Přestávka mezi druhou a třetí třetinou se drobně protáhla, jelikož v celé Chrudimi vypadl el. proud. Nuda ale nebyla. Chrudimský fanclub se bavil pokřiky "Duda ven!" nebo "Dejte jim gól!", což vyvolalo nejeden úsměv v hledišti. Po pár minutkách už vše šlapalo jak mělo a mohlo se jít do třetího dějství.

Začátek třetiny připomínal úplný začátek utkání, čehož se zřejmě trochu zalekl domácí trenér a vzal si oddechový čas. Hra se poté trochu zklidnila a chvílemi už jsme si ani nepřipadali jako na střelnici. Na světelné tabuli svítí čas 46:37 a Chomutovští se radují. Proč? Jelikož jejich kádr disponuje všudybylem jménem Jaroslav Kůs, který byl ve správný čas na správném místě. - 1:2 Vyrovnání odmítl o tři minuty později Kousal a svoji zahozenou šanci zcela evidentně "nepřekous" a svým vztekem si vykoledoval dvouminutový trest. V darované přesilové hře se letka z Chomutova takřka radovala z gólu na 1:3, jenže to by musel Horna svoji stoprocentní šanci proměnit. O tři minuty tentýž hokejista ujížděl sám na domácího brankáře, ale zase z toho nic nebylo.

Drama vrcholí. Do konce zbývá posledních 5 minut. Uplyne 30 vteřin a domácím se naskytá obrovská přiležitost, možná poslední. Lukáš Král s Janem Šedou ujíždějí hostujícím obráncům a vpřed postupují už pouze proti jedinému obránci a tvrzi jménem Hanuljak. O pár vteřin později je celý zimní stadion v Chrudimi na nohou, druhý jmenovaný svoji šanci proměnil a vyrovnal tak na 2:2. V posledních minutách si Orlice uvědomují, jak cenný bod by to pro ně byl a chvílemi se spíše brání. Když ale ani Procházka neprostřeluje Landsmana, následuje prodloužení.

A prodloužení začíná také z ostra hned od prvních odehraných vteřin. V obrovské šanci se ale jako první ocitá Lukáš Radil, jeho střela míjí chomutovskou svatyni snad jen o 5cm. Z protiútoku ale nekompromisně trestá zaváhání obrany Zdeněk Skořepa, který tak stanovuje konečný stav utkání na 2:3 z pohledu domácích.

Závěrem je nutno pochválit oba celky za předváděný hokej. Do posledních chvil se bojovalo o každý kousek ledu a remíza po šedesáti minutách byla zasloužená. O tom, že dva body putují do Chomutova rozhodla jedna chyba v obraně domácích, kterou ale bravurně potrestal hráč numero uno, Zdeněk Skořepa.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: Do utkání jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. Soupeř je kvalitou úplně někde jinde. Klukům jsme už dva dny vtloukali do hlavy, ať si ten zápas hlavně užijí. První třetinu to pochopili výborně, hráli jsme dobře. Možná i chvílemi jsme měli více ze hry. Bohužel jsme neproměnili gólové šance. Poté jsme již začali hru trochu kouskovat a nepustit ho do tempa. Ve třetí dvacetiminutovce se nám podařilo vyrovnat na 2:2 a chtěli jsme zápas dotáhnout k penaltám, bohužel jsme udělali chybu a inkasovali. Hráčům musím poděkovat za předvedený výkon, také Pardubicím, že nám pustili nějaké hráče na dnešní zápas a samozřejmě fanouškům, že nás po celé utkání výborně podporovali. I když jsme prohráli, tak je vidět, že ti kluci jedou na maximum. V průběhu odstoupil Zdeněk Toužimský, takže jsme hráli se šesti beky, kterým je každému okolo dvaceti let. Je to suprový výkon a kluci si to sebevědomí musí přenést dále.

Jaroslav Liška, trenér KLH Chomutov: Sice dnes odvážíme dva body, ale s naším výkonem rozhodně nemůžeme být spokojeni, protože obzvlášť první třetina byla chaotická, nebyli jsme schopni hrát ten náš systém, nemohli jsme k němu soupeře přinutit. Hodně jsme povolili a zásluhou našeho gólmana ten stav byl, jaký byl. Dnes jsme pořádně hráli jen deset minut ve druhé dvacetiminutovce, kde jsme dali branku. I tu třetí třetinu bysme měli zvládnout lépe, když máme tak vyspělé mužstvo.