Moravská mise 100%, po včerejší výhře ve Zlíně dnes Piráti loupili i v Brně kde vyhráli 5:2

Napsal 26.02.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Po včerejší výhře ve Zlíně čekal mladé Piráty dnešní zápas v Brně. Dvě třetiny se hrál celkem vyrovnaný hokej, ale byli to domácí, kteří tahali od začátku utkání za kratší konec. Piráti potvrdili své vítězství až v samém závěru utkání, kdy se dvakrát prosadil Nicolas Hlava.
41.kolo ne 26.2.2012
KOM
2:5(0:1, 1:1, 1:3)
Kometa
Klimeš - Mytiska, Řeřucha, Vlček, Vojáček (C), Vágner, Sedlák - Kozel, Lašák, Raška, Vaverka, Kusko, Grünwald, Beneš, Kovářů, Balaštík.
Dvořák - Havel, Souček, Procházka, Tejnor, Šmíd, Drobný, Černý, Szathmáry - Ringler, Hlava (C), Fronk, Kämpf, Toušek, Macháček, Zezula, Páleník, Kaše O., Kaše D., Strunz, Chrpa.

První minuty zápasu mezi Kometou a Piráty se více vydařily týmu s hvězdou v názvu. Domácí si vytvářeli šance, v největší se ocitl Beneš ale při bekhendové kličce mu sjel puk z hole. Postupem času se obraz hry změnil, tempo diktovali hosté. A ti také svou přavahu zúročili gólově. Po Černého nahození od pravého mantinelu sice ještě Zezula Klimeše nepropálil, na dorážku Jiřího Fronka by však už nedosáhl žádný brankář na světě.

Domácí dostali velkou šanci na vyrovnání v podobě takřka minuty dlouhé přesilovky pěti proti třem, maximem však byla Sedlákova rána od modré, která minula cíl. V první své přesilovce neuspěli ani Piráti, do kabin se tedy šlo za stavu 0:1.

Úvodní desetiminutovka druhé periody příliš vzruchu nepřinesla. Věci se daly opět do pohybu až ve 31. minutě, kdy dokázali domácí vyrovnat. V přesilové hře zachytil vyhození hostí Sedlák a před brankou našel volného Filipa Beneše. Brněnský útočník nezazátkoval zvolil krátkou stahovačku a po zemi zasunul puk do branky.

I přes vstřelenou branku však Kometa za Piráty stále lehce zaostávala, většinu času se hrálo před Klimešem. Ten podával skvělý výkon, na vše však stačit nemohl. Překonal jej Aleš Macháček, který dostal před branku dobrý pas od Havla a zády ke Klimešovi poslal puk bekhendem k pravé tyči. V samotném závěru druhé dvacetiminutovky si hosté ještě vytvořili dvě obrovské šance, Klimeš se však překonával.

Do třetí třetiny nastoupila Kometa s velkým zápalem a hnala se za vyrovnáním. Podruhé v zápase dostala výhodu dvojnásobné přesilovky a znovu ji nevyužila. Prosadila se však hned v navazující klasické přesilovce. Střelu Kovářů zametl za Dvořáka Silvester Kusko.

Po této trefě mělo Brno krátkou převahu, nedokázalo z ní však více vytěžit. A v 54. minutě přišel klíčový okamžik duelu. Při přesilovce Pirátů vznikl velký závar před Klimešem, nejlépe se zorientoval Ondřej Toušek a dotlačil puk za brankovou čáru.

Na domácích bylo vidět, že je inkasovaná branka zaskočila, přesto ještě zvedli hlavy a několikrát nebezpečně zahrozili. Aktivní byl především Adam Raška. Jenomže necelé dvě minuty před koncem se hosté usídlili v útočném pásmu a zdálo se, že v něm budou především držet puk a šetřit čas. Pak se však ke střele přeci jen odhodlal Nicolas Hlava a puk se zastavil až o síť v brance Brna.

Kometa ještě zkusila hru bez brankáře, ovoce však nepřinesla. Naopak druhý gól těsně po sobě přidal hostující kapitán Nicolas Hlava, který trefil prázdnou branku od modré čáry. Chomutov si tak na dlouhou cestu přibalil tři body, domácí budou muset ještě ve dvou venkovních zápasech získat jeden bod, aby měli jistotu domácího startu první série play-off.

Jan Konečný (HC Kometa Brno): Po včerejším výborném výkonu jsme začali dobře. Jenomže poté jsme inkasovali první gól. Pokaždé jsme prohrávali, pořád jsme se na soupeře dotahovali. Byli jsme také nedisciplinovaní, soupeř měl i trochu víc štěstí v zakončení. To nám chybělo. Měli jsme dost vyložených šancí, abychom to převrátili na naší stranu. V závěru jsme udělali zbytečný faul a ten výsledek se pokazil. Řekl bych, že skóre neodpovídá výkonu.

Luboš Sláma (Piráti Chomutov): Byl to pěkný zápas, výborný do poslední minuty. Jsme rádi, že jsme ho zvládli. Lámalo se to za stavu 2:2, kdy jsme byli pozornější a zápas dotáhli do vítězného konce. Myslím, že jsme celé utkání byli o trošku lepší. První dvě třetiny jsme měli víc ze hry, ve třetí už Kometa nebyla tak aktivní. Jsem rád, že jsme ty body získali na Kometě na tomto hřišti, kde Brno umí. Jsou parádní.