Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci si na úvod zastříleli proti Kladnu, o vítězství rozhodli již v první třetině

Napsal 09.09.2017 Michal Luxa
K l a d n o / C h o m u t o v - V úvodním kole ELIOD extraligy staršího dorostu zajížděli Piráti do Kladna, kde zvítězili vysoko 8:2. Severočeši vedli po dvaceti minutách už čtyřbrankovým rozdílem a ve zbytku duelu své vedení udržovali. Dvěma brankami se na vítězství podíleli Michal Gut a Tobiáš Holka, k nimž se ještě postupně přidali Michael Prokeš, Ondřej Čech, Filip Birhanzl a Tadeáš Svoboda.
1.kolo so 9.9.2017
KLA
2:8(0:4, 0:1, 2:3)
Kladno
Suk – Staněk, Alscher, Robovský, Funk, Sýkora, Ticháček – Chrenka, Kleveta, Vrkoč, Kraus, Bulva, Sachr, Šimek, Sojka, Ton, Urban, Ullrych, Šapovaliv.
Šilhan – Petrásek, Holec, Pöschl, Matějka, Kovář, Birhanzl, Klika – Spudich, Králíčk, Urych, Príhoda, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel.

Kladno
50. Sachr (Alscher), 59. Alscher (Šapovaliv)
5. Gut (Prokeš), 11. Holka, 13. Prokeš (Čech), 19. Čech (Koláček), 34. Gut (Matějka, Štefančík), 55. Birhanzl, 56. Holka (Koláček, Gut), 58. Svoboda (Čech)

9:10
2:3
0:0
36:45
70
Nepomucký – Zháňal, Svobodová

Již v páté minutě se jako první radoval Chomutov, když kotouč z hole Michala Guta skončil za brankovou čárou - 0:1. Téměř v polovině úvodní periody ujížděl sám na branku Tobiáš Holka, jenž byl osekáván, a tak přišlo na řadu trestné střílení. Sám faulovaný hráč se rozjel proti brankáři, jehož přesnou střelou překonal - 0:2.

O dvě minuty později si řekl o přihrávku od Ondřeje Čecha Michael Prokeš, jenž zasadil soupeři třetí ránu - 0:3. Minutu a půl před první sirénou to s Kladnem vypadalo ještě hůře, když se trefil Ondřej Čech, který stanovil stav první periody - 0:4. V čase 33:54 se k zakončení odhodlal Michal Gut, jenž vsítil svůj druhý gól v zápase - 0:5.

Začátek třetí části byl poněkud nervózní, když rozhodčí hned dvakrát potyčku mezi hráči. O snížení se v padesáté minutě postaral Filip Sachr, který prostřelil do té doby bezchybného Šilhana - 1:5. Jenže Chomutov pět minut poté dvěma slepenými góly opět odskočil. Nejprve se přesnou trefou zapsal mezi střelce Filip Birhanzl - 1:6, jehož o chvíli později napodobil v tu chvíli dvoubrankový Tobiáš Holka - 1:7.

Dvě a půl minuty před koncem zápasu se mezi střelce zapsal Tadeáš Svoboda, jenž potvrdil dominanci Chomutova - 1:8. V čase 58:33 dal výsledku konečnou podobu Marek Alscher - 2:8. Piráti si v úvodním kole poradili s Kladnem a připisují do tabulky důležité tři body.