Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci se dlouho trápili, nakonec Kobru zdolali v prodloužení

Napsal 26.01.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci jedenáctého kola nadstavbové části ELIOD extraligy mladšího dorostu přivítali Piráti na svém ledě pražskou Kobru, kterou po bojovném výkonu nakonec zdolali v prodloužení. Vyrovnávací branku v čase 59:47 vstřelil Michael Hofrichter, vítězný gól a celkově třetí kanadský bod duelu si připsal Eric Mežnar, jenž je nadále nejlepším střelcem týmu.
N11 čt 26.1.2017
4:3p(2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
KOB
Svoboda – Petrásek, Vaněk, Ferbas, Matějka, Kastner, Klika, Psar – Králíček, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokop (C), Prokeš, Holka, Benda, Koláček, Gut, Vrhel
Kobra Praha
O. Cichoň – Fiala, J. Cichoň, Střeštík, Havlíček, Skalík – Ribarovski, Koval, Doležal, Vítů, Dupal, Kapal, Ksandr (C), Rubeš

7. Mežnar (Matějka), 14. Gut (Petrásek), 60. Hofrichter (Gut, Mežnar), 63. Mežnar (Šafránek)
Kobra Praha
20. Rubeš (Fiala, Doležal), 32. Ribarovski (Dupal, Střeštík), 47. J. Cichoň (Ksandr, Fiala)

5:3
1:1
1:0
44:25
60
Hlinka – Kopáč, Tichý

Domácí vstoupili do utkání velice aktivně, ale branku se jim podařilo vstřelit až v sedmé minutě, kdy přesilovou hru dokázal využít přesnou střelou z pravého kruhu Eric Mežnar. O minutu později to mohlo být už 2:0, ale Hofrichter v obrovské šanci selhal.

V šestnácté minutě ohrozil branku soupeře Králíček, který střílel nebezpečně z levého kruhu. Cichoň ale jeho pokus dokázal vyrazit nad branku. V poslední minutce první třetiny se podařilo hostům snížit, a to když Adam Rubeš dokázal šikovně tečovat střelu Fialy za záda chomutovského brankáře.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří si hned v pětadvacáté minutě vytvořili slibnou šanci. Kapal ale střelou z levého kruhu branku soupeře minul jen těsně. V dvaatřicáté minutě se ale hosté už dočkali branky. Dejan Ribarovski ujel obráncům a střelou k levé tyči nedal Svobodovy sebemenší šanci.

V pětatřicáté minutě mohl otočit stav utkání Kapal. Ten se dostal zcela osamocen ke kotouči před Svobodou, kterého ale překonat nedokázal. Zhruba dvě minuty před koncem druhé třetiny se dostal do samostatného úniku Benda. Cichoň ale proti jeho zakončení předvedl famózní zákrok a podržel tak svůj tým.

Do třetí třetiny vstoupily oba týmy velice opatrně. V šestačtyřicáté minutě se ale domácí nechali zbytečně vyloučit a hosté tak dokázali o minutku později otočit stav utkání po využité přesilové hře. Jakub Cichoň dostal skvělou přihrávku zpoza branky a následnou střelou do pravého horního růžku branky nedal Svobodovy žádnou šanci.

V samotném závěru ale domácí dokázali srovnat zásluhou Michaela Hofrichtera, který překonal O. Cichoně střelou z pravého kruhu. Utkání tak šlo po remíze 3:3 do prodloužení, ve kterém se ale po dvou minutách radovali z branky domácí, a to když rozjásal fanoušky Eric Mežnar. Piráti tak po výhře po prodloužení berou bod navíc.