Mladší dorostenci pokračují v dobrých výkonech, tentokrát porazili sousední Litvínov

Napsal 09.03.2014 Daniel Pavlík
L i t v í n o v / C h o m u t o v - Piráti mají za sebou již sedmý vítězný zápas v řadě, ve kterém se Pirátům postavili rivalové z Litvínova. V první dvacetiminutovce na sebe upozornili brankáři obou celků, kteří drželi vyrovnaný stav i proti vyloženým gólovým šancím. Od začátku druhé třetiny však Piráti převzali kontrolu nad utkáním a jejich gólové hody dokázal narušit pouze litvínovský Bečvář. Šest branek v síti domácích potvrdilo aktuální formu Pirátů Chomutov.
33.kolo ne 9.3.2014
LIT
1:6(0:0, 0:2, 1:4)
Litvínov
Kožnar – Kučera, Havlík, Kubeš, Cikánek, Macháč, Pleva – Vacín, Bečvář, Myšák, Kordule, Klika, Urbánek, Balász, Drašar, Vopat, Pech.
Pavlát – Buchtela, Hajič, Studený, Jírovec, Petržílka, Seemann – Bukač, Hřebíček, Svoboda, Kulich, Jindra, Svoboda, Palička, Dejmek, Stínil, Šilar, Koblížek, Hnídek, Kharboutli, Lauko.

Litvínov
49. Bečvář
33. Dejmek (Kulich), 37. Hajič (Palička, Svoboda), 45. Palička (Svoboda, Svoboda), 47. Svoboda (Svoboda, Palička), 59. Svoboda (Svoboda, Palička), 60. Bukač (Buchtela, Svoboda)

6:5
0:1
0:0
30:37
92

Úvod utkání probíhal souměrně po obou stranách, oba gólmani se měli možnost zahřát při ne příliš složitých zákrocích. Ve čtvrté minutě ujel Koblížek po pravém křídle, ale svou křižnou nahrávkou na volného spoluhráče neuspěl. O pár minut později to zkoušel Palička hned po vhazování, ale na Kožnara nestačil. V polovině první třetiny se Urbánek protáhl do útočného pásma a našel volného Bečváře na modré, ten ale trefil pouze Pavlátovu lapačku.

Ve dvanácté minutě se Šilar protáhl do útočného pásma, ale jeho přihrávka naneštěstí pro Piráty nikoho z jeho spoluhráčů nenašla. Pár minut na to Bečvář v přesilové hře trefil tvrdou střelou pouze Pavlátův beton. Poté přišly dvě obrovské šance hostujících, kdy nejprve Kulich a poté Studený nastřelili tyč litvínovské brány. V úplném závěru se do pěkné šance dostal Vopat, který byl úplně sám před Pavlátem, trefil ale pouze jeho pravý beton.

V úvodu druhé dvacetiminutovky přišla další vyložená šance domácího Vopata, který opět neuspěl proti skvělému Pavlátovi. Ve 26. minutě trefil Kožnarovu pravou tyč Hajič, což byla velká škoda pro hostující tým, pro který už to byla třetí tyčka v tomto utkání. Běžela 27. minuta, když Koblížek nahrával puk volnému Stínilovi, ten ale jeho nahrávku nezachytil a šance hostí byla zhatěna.

Ve třiatřicáté minutě Piráti otevřeli stav utkání v přesilové hře. Ladislav Dejmek se prezentoval skvělou individuální akcí, když projel celé hřiště a v koncovce zamířil mezi betony domácího brankáře. Ve 37. minutě přidali chomutovští další branku a zvýšili tak svůj náskok na 2:0. Tomáš Hajič si našel odražený puk a trefil nekompromisně horní část brány.

Ve 43. minutě zazněla již počtvrté tyč litvínovské branky, tentokrát po střele Kulicha. Minutu na to navýšili Piráti své vedení na 3:0 poté, co Svoboda našel volného Filipa Paličku, který se trefil přesně nad Kožnarovo beton. V šestačtyřicáté minutě se Chomutov radoval počtvrté. Matyáš Svoboda byl úplně sám na kruzích a dokázal toho využít, když trefil přesně mezírku nad Kožnarovo ramenem.

Uběhly dvě minuty od posledního gólu Pirátů, když Litvínovští vstřelili svoji první branku a zažehli tak malou naději. Jan Bečvář svou první ranou ještě neuspěl, ale jeho následná dorážka skončila za Pavlátovo zády. V 50. minutě mohl snížit náskok hostí Drašar, který však nedokázal odražený kotouč dostat do prázdné brány.

Poslední minuty utkání patřily Chomutovu, který svého tlaku dokázal využít a to hned dvakrát. Jan Svoboda se dostal k odraženému puku a poslal jej s přehledem za Kožnarova záda. 23 sekund před závěrečnou sirénou se po pravém křídle protáhl Daniel Bukač, který se trefil přesně nad Kožnarovy betony. Chomutov tedy vyloupil v Litvínově všechny tři body a domácí zůstávají s prázdnou.