Mladší dorostenci KLH Chomutov doma nezaváhali a porazili PZ Kladno 6:3

Napsal 13.12.2009 Václav Mohelník
C h o m u t o v - V utkání velmi bohatém na góly, byl více efektivní Chomutov a zaslouženě vyhrál. Nástup lépe vyšel domácím a již ve čtvrté minutě se mohli radovat z gólu, který vstřelil Jakub Chrpa. Následně Jan Tichý a Partik Huňady zvýšili, už na 3:0 pro domácí. Hosté snížili brankou Filipa Horáka. Nejvíce branek, přesněji po dvou na obou stranách, padlo ve třetí třetině. Hostující Filip Horák snížil, opět na rozdíl dvou branek. Domácí okamžitě zareagovali, a dvěma zásahy Horejše a Havela rozhodly zápas. Poslední branku dával kladenský Macháček, který pouze upravil na konečných 6:3 pro domácí.
19.kolo ne 13.12.2009
6:3(3:0, 1:1, 2:2)
KLD
Maštalířský (Dvořák) - Horejš, Teuner, Černý, Kosina, Havel, Procházka, Hlava, Drobný, Huňady, Hejcnam, Kampf, Neuman, Hradil, Navrátil, Kohout, Kaše, Hlava, Chrpa, Toušek, Tichý.
Kladno
Novotný (Exner) - Krejčík, Rajter, Kraus, Krumpholc, Krpelán, Dorociak, Šamal, Hovsepyan, Priganc, Jenček, Hulcr, Kobes, Schicker, Macháček, Rácz, Veselý, Kašák, Horák.

Do zápasu vstoupile lépe domácí, čímž si vysloužili přesilovku hned v úvodní minutě zápase. Výhodu ale nezužitkovali, i když pár ostřejších střel na hostujícího brankáře letělo. Co se nepovedlo v přesilovce, to se povedlo ve čtvrté minutě. Domácí hráč kroužil za bránou hostí, vybruslil si a chtěl překvapit brankáře, to se také stalo. Střela se odrazila od brankáře, který byl dezorientovaný. Puk se dostal až mezi kruhy, kde již čekal domácí Jakub Chrpa, který poslal gumový nesmysl do brány – 1:0. Poté byl zápas celkem vyrovnaný, ale žádné větší šance nepřibývali. To se změnilo v osmnácté minutě. Hosté špatně vyhodili puk, ten se dostal k domácímu Janu Tichému, který ještě střelu otřel o brusle hostujícího obránce, čímž znemožnil jakýkoliv zákrok kladenskému gólmanovi - 2:0. Asistence: Derek Hejcman. Přišla přesilovka hostů a další direkt , v podobě třetí branky domácích na 3:0. Autor branky byl Patrik Huňady, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Po první třetině byl stav jednoznačný 3:0, pro domácí KLH Chomutov.

Druhá třetina začala dohrávanou přesilovkou hostů a následný nápor domácího Chomutova. Ovšem branka padla na druhé straně. Domácí obránci blbě hlídali hostujícího útočníka – Filipa Horáka, který zabral, dostal pěknou přihrávku od Petra Veselého a následně nad lapačku zakončil - 3:1. Chomutov mohl reagoval v šestadvacáté minutě, kdy po zmatku hostující obrany zůstal puk sám před brankářem. Ovšem brankář byl nejrychlejší a puk bleskově zalehl. Kladno mohlo zkorigovat stav o dvě minuty později, kdy po střele obránce hostů, se puk otřel o domácího hráče, a jen těsně minul odkrytou branku. Čtvrtý gól Chomutov přišel ve čtyřicáté minutě. Po nádherné akci, kdy si domácí Jakub Neuman bezchybně zpracoval puk a zadovkou, mezi nohama poslal přesnou přihrávku. Patrik Huňady, již neměl větší prácičku, než puk postat tam, kde měl skončit - 4:1. Po druhé třetině, byl tedy stav 4:1, pro KLH Chomutov.

Ze třetí třetiny neuplynulo, ani třicet sekund a hosté se radovali ze snížení. Stejný hráč, jako při prvním gólu Kladna - Filip Horák, ujel domácím hráčům a mezi betony domácího brankáře, snížil na rozdíl dvou branek - 4:2. Ve třetí minutě poslední části hry, si šel odsedět dvě minuty, za napadení Filip Krumpholc. Přesilovku Severočeši využili. Po ne moc přehledné akci, se puk dostal k Pavlu Horejšovi, který nějakým způsobem dotlačil puk, až za záda hostujícího brankáře - 5:2. Velmi vzrušující byla minuta šestapadesátá, kdy nejprve tvrdou ranou od modré, se střela odrazila od tyče hostující brány, a poté přišla gólová dorážka Radka Havla - 6:2. Poslední přesilovka v zápase, znamenala první přesilovkový gól Kladna. Chomutov se již viděl v šatně, nedával pozor a po odrazech se puk dostal k Vladimírovi Macháčkovi, který uzavřel stav zápasu na konečných - 6:3. Po zápase se ještě na ledě strhla bitka, jeden na jednoho. I v této dovednosti, byl vítězný Chomutov a hráč si vysloužil potlesk publika. Chomutov porazil PZ Kladno 6:3 a připsal si další tři body náskoku, na svého dnešního soupeře.