Mladší dorost znovu rozdával hodně branek. Poslední obětí jsou Ústečtí Lvi, kteří v Chomutově prohráli 7:1

Napsal 23.10.2011 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Chomutovští šli do tohoto zápasu jako favorité. Navíc statistiky mluvily za vše. Piráti za osm odehraných kol prohráli pouze dvakrát. Oproti tomu Ústečtí Lvi pouze dvakrát za stejný počet zápasů vyhráli, takže se v lize trápí sérií častých proher. Deváté kolo ELIOD Extraligy ml. dorostu se vyvíjelo mnohem lépe pro Chomutov, když v první třetině vedl už 5:0. V dalších dvou třetinách Piráti přidali po jednom gólu. Nakonec inkasovali jen jednou, takže utkání skončilo vysoko poměrem 7:1.
9.kolo ne 23.10.2011
7:1(5:0, 1:0, 1:1)
UNL
Lukeš (40. Strejc) - Toman, Dvořák, A. Macháček, Klepl, Knobloch, Pokorný, Kozák, Pitra, P. Macháček, Adámek, Pala, Páleník, Kaše, Hlaváček, Strunz
Ústí n.L.
Zvědělík (Chmel) - Kejmar, Kašek, Loukota, Hübsch, Drha, Balcar, Guman, Patyk, Amirov, Hucek, Melichar, Macek, Kopta, Tůma, Navarra, Klement, Šváb, Lander, Koval

Ihned po úvodu začali Piráti Chomutov hrozit. Už ve 4. minutě poslal domácí do vedení TOMÁŠ ADÁMEK. To však nebylo zdaleka nic proti tomu, co hosty čekalo ve zbytku třetiny. Ani ne o dvě minuty později zvýšil náskok DAVID KAŠE, který vyslal na Zvědělíka rychlý bekhend a puk se dostal až za jeho záda. Nápor pokračoval a přesně o minutu později už zvýšil na vedení 3:0 opět DAVID KAŠE. Ústí nevědělo kam šlápnout a ústecký gólman Zvědělík neměl o práci nouze. Poté se ale hra poměrně vyrovnala a pár šancí si vytvořili i Ústečtí Lvi. Ti však žádnou z nich nevyužili a trestem jim byl další gól od modré čáry, kteý vsítil PETR MACHÁČEK. Aby toho pro ústecké dorostence nebylo málo, tak asi vteřinu před koncem inkasovali další gól do šatny, který zařídil MARTIN STRUNZ. Po první třetině tedy zmáčkli domácí Piráti regionálního rivala 5:0.

Ani ve druhé třetině domácí nedali ústeckým Lvům moc prostoru. Šance měli hlavně Piráti, kterým ale nepřálo moc štěstí. Ve 30. minutě se ústeckého brankáře snažil překonat další chomutovský nájezdník. Zvědělík ale neudržel puk a pomalu se klouzal až k brankové čáře. Rozhodčí však nekompromisně rozpažil a gól tedy nemohl být uznán. Zvýšení náskoku na 6:0 se Piráti dočkali až ve 36. minutě, kdy se přesně do horního růžku branky trefil ALEŠ MACHÁČEK. Ústečtí hokejisté už ale nedopustili další gólovou lavinu a druhou třetinu domácí vyhráli poměrem 1:0.

Brankář Štěpán Lukeš byl do posledního dějství vystřídán Alexem Strejcem. Třetí třetina byla viditelně vyrovnaná. Ústečtí Lvi si začali víc věřit i za stavu 6:0 a odměnou jim byl gól PETRA PATYKA, který zápas ještě snížil. Domácí ale nevypnuly svůj brankostroj a v 55. minutě se znovu prosadil MARTIN STRUNZ, když obránci Ústí chybovali a darovali mu puk. Chomutovská devětadvacítka se nemýlila. Rozdíl byl tedy znovu šestibrankový a takový zůstal až do konce zápasu.