Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost vyhrál i potřetí, Karlovy Vary porazil o čtyři branky

Napsal 16.09.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Po dvou vysokých venkovních výhrách se mladší dorost konečně představil na domácím ledě. Vyzval karlovarskou Energii a připsal si další tři body. Tři body zaznamenal Josef Koláček, který vstřelil dvě branky a přidal jednu asistenci. Trefili se ale také Michal Gut, Stanislav Vrhel a Tobiáš Holka.
3.kolo so 16.9.2017
5:1(2:0, 0:0, 3:1)
KVA
Šilhan – Němec, Petrásek, Holec, Pöschl, Matějka, Birhanzl – Králíček, Príhoda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel.
Karlovy Vary
Bednář – Pohanka, Bedna, Krutina, Kosina, Vogel, Hohl, Prošek – Remeš, Bílek, Matoušek, Mareček, Rymon, Korčmaroš, Vondráček, März, Kala.

11. Koláček (Štefančík), 20. Gut (Vrhel), 42. Vrhel (Štefančík), 49. Koláček (Birhanzl), 58. Holka (Koláček, Holec)
43. Korčmaroš (Prošek)

5:8
3:0
1:0
38:18
Plachý – Kurtin, Beneš.

Piráti do utkání nevstoupili nejlépe a aktivnějším celkem byly Karlovy Vary. První akce utkání přišla až v její polovině. Stanislav Vrhel dostal dobrou přihrávku před branku, kde se ale neprosadil. Nicméně byl faulován a nabízel se přesilová hra. Tu po půlminutě využil skvělou střelou Josef Koláček, jehož zakončení do pravé šibenice bylo nechytatelné - 1:0. O necelou minutu později mohl navýšit vedení Ondřej Čech, ten se ale nadvakrát neprosadil.

Následovaly dvě šance Energetiků. Nejdříve v brankovišti zakončoval jen do Vojtěcha Šilhana hostující Vítek Benda, o minutu později Benjamin Vondráček trefil obětavého obránce místo odkryté branky. V závěru první části hry pak Stanislav Vrhel vysunul Michala Guta, který se v zakončení nemýlil a stanovil na 2:0.

Druhá třetina sice branky nenabídla, za to šancí bylo k vidění více, než tomu bylo v první části hry. V přesilovce byl například nebezpečný Filip Birhanzl, který ale z levého kruhu střílel jen do Jana Bednáře. Snížit mohl Benjamim Vondráček, v samostatném úniku ale neskóroval.

Ve dvojnásobné přesilovce pak měli šanci Tobiáš Holka i Stanislav Vrhel. První jmenovaný zakončoval z mezikruží, svým pokusem ale jen provětral betony brankáře Energie. Stanislav Vrhel tečoval střelu bruslí, puk nakonec skončil na tyčce.

V poslední třetině utkání opět začaly padat branky. Marcel Štefančík po uběhlé minutě vymyslel parádní přihrávku zpoza branky, Stanislav Vrhel měl pak lehkou úlohu, k pravé tyčce navýšil vedení svého celku na 3:0. Necelou minutu na to ovšem Energie odpověděla. Nahazovaný kotouč Davida Proška od modré čáry usměrnil za záda Vojtěcha Šilhana Jan Korčmaroš - 3:1!

Hodně aktivní byl následně Josef Koláček, který se po dvou nevyužitých šancí, které připravil nebo zakončoval, dočkal druhé branky v utkání. Chomutovský odchovanec ujížděl na brankáře, kterého nadvakrát nepřekonal, jeho následné vrácení kotouče do brankoviště se ovšem do brankáře Bednáře odrazilo do sítě - 4:1. Poslední hřebíček do rakve poté zatloukl v přesilové hře Tobiáš Holka, který dorazil do sítě střelu Josefa Koláčka od modré čáry a zastavil skóre na výsledku 5:1.

Bedřich Pastyřík (Chomutov): „Pro nás to bylo poměrně důležité utkání po dvou slabších soupeřích. Měli jsme takovou zkoušku, jestli můžeme hrát o první čtyři pozice zajišťující play-off. Dnes jsme si to asi potvrdili. První třetina nebyla nejlepší, kluci se ale prosadili. Hráli jsme proti dobře bruslícímu soupeři, který celé utkání presuje a napadá. Vyhráli jsme, dostali jsme jednu branku a připustili jsme minimum střel na našeho brankáře. Jako trenéři jsme moc spokojení.“

Jiří Kovka (Energie): „Jsme zklamaní s přístupem některých hráčů. Plnili jsme jen úseky hry, které jsme chtěli a vítězství jsme Chomutovu darovali.“