Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost vybojoval v zápase s PZ Kladnem tři body, když dokázal zvítězit o jednu branku

Napsal 16.10.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - Mladší dorostenci dokázali porazit poslední tým tabulky PZ Kladno 2:1. Piráti vstřelili obě branky v první třetině a ani snížení na začátku druhé třetiny z hokejky Čermáka jim nesebralo tři body. Za Piráty se dnes střelecky prosadili Lukáš Benda a Jan Zahrádka.
11.kolo ne 16.10.2016
2:1(2:0, 0:1, 0:0)
PZK
Dobeš – Petrásek, Vaněk, Matějka, Birhanzl, Herles, Kastner, Psar – Králíček, Zahrádka, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokop (C), Holka, Benda, Koláček, Gut, Vrhel
PZ Kladno
Novotný – Teinitzer, Kulich, Volráb (C), Erben – Hrubý, Hašek, Kraus, Ploch, Darsa, Routa, Brabec, Turek, Pejchal, Černý, Čermák

7. Benda (Matějka), 10. Zahrádka (Hofrichter)

Malá – Kotyza, Zimmermann

Oba týmy začaly velmi aktivně. V čase 04:15 dostal David Routa skvělou přihrávku před branku od pravého mantinelu. Jeho následný střelecký pokus dokázal Dobeš skvěle chytit a svým zákrokem tak podržel svůj tým. Zhruba o minutu později se dostal Eric Mežnar zcela osamocen ke střele z mezikruží, ale Novotný jeho pokus dokázal vyrazit mimo tři tyče. V čase 06:07 se dokázali Piráti střelecky prosadit, když využili přesilovou hru pět na čtyři. Matějka vyslal na branku střelu od modré, kterou Novotný vyrazil pouze před sebe, kde se nacházel Lukáš Benda, a ten se už střelou do odkryté klece nemýlil – 1:0. Zhruba v polovině první třetiny se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Jan Zahrádka dostal skvělou přihrávku do mezikruží a střelou k pravé tyči prostřelil Novotného – 2:0. V čase 10:30 se dostali do šarvátky před Novotným Jan Šafránek a Jakub Erben. Hlavní rozhodčí tak poslala oba na trestnou lavici. V čase 12:37 napřáhl ke střele od modré čáry Volráb. Jeho pokus se odrazil od zadního mantinelu před branku k Haškovi. Ten ale následně poslal kotouč pouze do boční sítě. O půl minuty později se Kraus dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až před Dobeše, ale toho nedokázal prostřelit. Čtyři minuty před koncem první třetiny se David Routa po skvělé individuální akci dostal s kotoučem před Dobeše. Ten však nemusel zasahovat, neboť Routa poslal kotouč nad branku. V samém závěru první třetiny se dostal ve vlastním oslabení zcela osamocen ke střele z pravého kruhu Šafránek. Jeho pokus Novotný dokázal vyrazit pouze před sebe, kde se nacházel opět Šafránek. Ten ale ani napodruhé nedokázal poslat kotouč do sítě. Minutu před sirénou oznamující konec první třetiny napřáhl ke střele od modré Hofrichter. Jeho střelecký pokus však orazítkoval pouze tyč Novotného svatyně.

Druhou třetinu začali hosté velmi aktivně. Nejdříve v čase 20:55 dokázal prostřelit Dobeše Kulich, ale rozhodčí branku neuznal, neboť odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti. Ani ne deset sekund poté se ale hosté dokázali prosadit. Kulich vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho pokus Dobeš vyrazil pouze k Matějovi Čermákovi, a ten se střelou do poloodkryté klece nemýlil – 2:1. Hosté byli po vstřelené brance při chuti a zhruba o minutu později Petr Hašek minul střelou z mezikruží branku jen o kousíček. V čase 23:50 se Eric Mežnar skvěle prokličkoval mezi dvěma obránci až ke střele z mezikruží. Jeho pokus ale skončil nad brankou. O minutu později Turek vyslal na branku nebezpečnou střelu z levého kruhu. Dobeš ale jeho pokus skvěle vyrazil do rohu kluziště. Zhruba v polovině druhé třetiny se Petr Brabec dostal do samostatného úniku, ale na Dobeše nevyzrál. V čase 35:16 se Lukáš Benda dostal ve vlastním oslabení zcela osamocen ke střele z levého kruhu. Novotný ale jeho střelecký pokus dokázal chytit. Zhruba o třicet sekund později napřáhl ke střele od modré čáry Turek. Dobeš však jeho tvrdý pokus dokázal vyrazit mimo tři tyče. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny vyslal na branku střelu z mezikruží Turek. Jeho povedená střela však orazítkovala pouze tyč Dobešovy branky. Další tyč orazítkoval v čase 38:44 střelou z velkého úhlu Čermák. Zbývalo deset sekund do konce druhé třetiny a Eric Mežnar se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až před Novotného. Toho však nedokázal prostřelit střelou mezi betony.

Třetí třetinu začaly opět oba týmy velice aktivně. Nejdříve v čase 40:44 dostal Mežnar skvělou přihrávku před branku od Guta. Jeho následný střelecký pokus ale skončil nad brankou. Neuběhla ani minuta a Petr Hašek se dostal do samostatného úniku. Na Dobeše ale nevyzrál. V čase 46:33 se Eric Mežnar dostal zcela osamocen ke kotouči před Novotným. Ten ale proti jeho následné střele předvedl skvělý zákrok a kotouč dokázal chytit. O dvě minuty později se Čermák dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Z následného protiútoku vyslal na branku nebezpečnou střelu z pravého kruhu Gut. Novotný ale jeho střelecký pokus dokázal chytit do své lapačky. V polovině třetí třetiny se Eric Mežnar dostal do samostatného úniku. Jeho backhandovou kličku však dokázal Novotný přečíst a kotouč tak dokázal vyrazit mimo tři tyče. V čase 53:13 Štěpán Turek využil chyby jednoho z obránců na útočné modré a dostal se do samostatného úniku. Na Dobeše ale nevyzrál. O dvě minuty později vyslal na branku střelu z mezikruží Turek. Jeho pokus mířený nad lapačku dokázal Dobeš fantasticky chytit a podržel tak svůj tým. V samém závěru třetí třetiny to hosté zkoušeli bez brankáře, ale vyrovnat se jim nepodařilo.