Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost si proti Litvínovu na domácím ledě připsal šestou výhru v řadě

Napsala 28.02.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v rámci 18. kola skupiny o udržení v ELIOD extralize mladšího dorostu střetli s Litvínovem, který porazili poměrem 7:3. Po bezbrankové první třetině rozhodla o vítězství Pirátů pětigólová nadílka ve druhém dějství. Jakub Veselý zaznamenal hattrick, Vít Seemann na čtyři góly přihrál.
N18 ne 28.2.2016
7:3(0:0, 5:2, 2:1)
LIT
Skokan – Jungvirt, Seemann, D. Zeman, Jarý, Herles, Kastner, Psar – Zahrádka, Günther, Prokop, Baier, Mežnar, Hofrichter, D. Černý, Jaroš, J. Veselý, Breczko, L. Benda, Ouřada, Brandner.
Litvínov
Pejsar (41. Prokeš) – Žítek, Šubrt, Hoffmann, Bártek, Kitzberger, Žižka, Najman – Dufek, Jindra, Vacín, Bartoš, Berka, Jouza, Svoboda, Beran, Kysela, Pech.

24. Breczko (Mežnar), 31. Jarý (Mežnar, Breczko), 36. Veselý (Ouřada, Seemann), 38. Ouřada (Günther, Seemann), 40. Veselý (Seemann, Ouřada), 46. Veselý (Günther, Ouřada), 50. Jungvirt (Seemann)
Litvínov
21. Pech (Svoboda, Dufek), 30. Vacín, 48. Jouza (Kysela)

1:6
2:1
0:1
34:24
Grech – Hynek, Schopf

V úvodu zápasu měli Piráti problém s přechodem útočné modré, z čehož pramenila převaha Litvínovských. Do první šance se dostal v polovině třetí minuty Jouza, jenž byl vyslán Žítkem, ale v samostatném úniku nezvládl manévr s kotoučem a poté už píchnutím chomutovského gólmana nepřekonal. V dalším průběhu hry Piráti nevyužili dvě přesilové hry , a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu i v druhé polovině zahajovací třetiny.

Ve dvanácté minutě byl blízko otevření skóre Vacín, jenž z pravého kruhu trefil tyč. Poté šel dvakrát do útoku litvínovský Dufek, jeho počínání pokaždé zpacifikovala chomutovská obrana se Skokanem v čele. Do konce třetiny se v dobrých pozicích objevili Breczko s Ouřadou. Prvně jmenovaný zblízka z otočky minul branku, druhému zkazil radost dobře chytající Pejsar.

Do druhé třetiny vstoupil lépe Litvínov. Patrick Pech si v kruhu pro vhazování obhodil obránce a podél vyjetého Skokana píchnul kotouč do sítě – 0:1. Z následné šance mohl vyrovnat Ouřada, ale svým pokusem trefil pouze bližší tyč Pejsarovy brány. Ve 24. minutě unikajícího Jouzu zastavil Brandner jen za cenu faulu, proto sudí nařídili trestné střílení. Jouza si v samostatném nájezdu Skokana položil, ale kotouč už nedokázal zvednout. Hned vzápětí se radovali domácí. Milan Breczko vzal zodpovědnost v situaci dva na jednoho na sebe a z pravého kruhu napálil kotouč přímo k zadní tyči – 1:1.

Před polovinou zápasu nadělalo Pejsarovi nečekaně mnoho starostí nahození Veselého, skóre se však neměnilo. Ve 30. minutě se Lukáš Vacín ve vlastním oslabení ujel pirátské obraně a zavěsil pod horní tyčku – 1:2. Rychlou odpověď našel Pavel Jarý, jenž nahodil od modré a poté jeho kotouč tečoval v souboji před brankou obránce do vlastní sítě – 2:2. Otočit vývoj zápasu mohl Prokop, jehož střela olízla horní tyč. Potřetí mohl Litvínov poslat do vedení Svoboda, jenž dostal kotouč v situaci dva na jednoho, ale tváří v tvář Pejsarovi neuspěl

Ve 36. minutě šli Piráti poprvé v zápase do vedení. Pokus Jakuba Veselého z pravého kruhu propadl litvínovskému brankáři do sítě, čímž chomutovský kapitán využil přesilovou hru – 3:2. O dvě minuty později domácí navýšili rozdíl branek. Kryštof Ouřada projel mezi dvěma obránci, kteří ho sice rozhodili, ale domácí útočník stihl v pádu zakončit přesně – 4:2. Do konce třetiny domácí Jakub Veselý upravil skóre na rozdíl tří branek, poté co si našel volný puk po střele Seemanna – 5:2.

Do poslední dvacetiminutovky zasáhl i druhý litvínovský gólman Prokeš, jenž vystřídal Pejsara. Vystřídavšímu brankáři vydrželo čisté konto pouze pět minut, v čase 45:05 skóroval Jakub Veselý, jenž střelou z pravého kruhu zkompletoval hattrick – 6:2. Ve 48. minutě Daniel Jouza z mezikruží trefil šibenici a využil přesilovou hru – 6:3.

Těsně před polovinou třetí třetiny Tomáš Jungvirt prostřelil vše, co mu stálo v cestě a uzavřel skóre na konečných – 7:3. Krátce na to mohl snížit Vacín, ale tísněn v samostatném úniku netrefil bránu. Do konce periody si domácí za chybu Hoffmanna zahráli ještě jednu přesilovou hru, kterou však nevyužili, ale přesto si připsali tři body.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): „Úvod zápasu jsme si komplikovali rozehrávkou a špatně jsem zakončovali. To zlomil vyrovnávací gól Breczka na 2:2. Poté jsme se jako tým nakopli, a jelikož hráči začali dělat, co po nich chceme, měli jsme zápas ve své moci.“

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): „Paradoxně k výsledku jsme celý zápas předváděli nadstandardní výkon. Prohráli jsme převážně kvůli individuálním chybám, které rozhodly a pořád se nám ve hře opakují, i když o nich s hráči mluvíme.“