Mladší dorost si doma poradil s PZ Kladno, rozhodla druhá třetina

Napsal 13.12.2012 Libor Kult
C h o m u t o v - Mladší dorost Pirátů Chomutov hostil ve 21. kole ELIOD extraligy předposlední celek PZ Kladno, s nímž tým kouče Roberta Kašeho po první třetině prohrával, přestože se ujal vedení. V prostředním dějství však mladí Piráti zabrali a třemi zásahy otočili vývoj střetnutí ve svůj prospěch. V závěrečné třetině už se rozdíl skóre nezměnil, každé mužstvo se prosadilo jednou. Gólem a dvěma asistencemi se na výhře Chomutově podílel Kryštof Stuchlík.
21.kolo čt 13.12.2012
5:3(1:2, 3:0, 1:1)
PZK
Polášek - Lidák, A. Novák, Petržílka, D. Novák, Knobloch, Hlaváček, - Rohla, Lyszczarczyk, Toman, Stuchlík, Rindoš, Adámek, Svoboda, Kulich, Dejmek, Jindra.
PZ Kladno
Melančin - Balcar, Havelka, Dušek, Lachman, Šíma, Němec - Sedláček, Jizba, Patyk, Zeman, Vostárek, Kabourek, Pejchal, Toula, T. Jarý, Novotný, Stieber.

9. Rindoš (Stuchlík), 29. Petržílka (Stuchlík), 33. Kulich (Dejmek, Svoboda), 40. Stuchlík (Rindoš), 57. Hlaváček (Rohla)
PZ Kladno
12. Lachman (Havelka), 15. Kabourek, 60. Kabourek (Dušek)

7:5
1:2
1:0
47:20
50

Piráti si v úvodu zápasu počínali aktivněji, ale žádný z jejich střeleckých pokusů se neujal. A tak se v deváté minutě museli bát, že hosté otevřou skóre v početní výhodě po faulu Tomana. Jenže stal se pravý opak, do vedení šli Chomutovští. Josef RINDOŠ se prosadil v oslabení střelou po ledě z levého kruhu - 1:0.

Ve druhé polovině zahajovacího dějství však přišly chvíle hostujícího celku PZ Kladno. Středočeši na sklonku dvanácté minuty vyrovnali v přesilové hře, když se před brankou nejlépe zorientoval Richard LACHMAN a vyrovnal - 1:1. Svěřenci Roberta Kašeho o pár chvil trefili tyč, ale minutu poté už prohrávali. Tomáš KABOUREK vyhrál buly sám pro sebe a pohotovou střelou zařídil první obrat střetnutí - 1:2.

Ten další a v konečném důsledku rozhodující režírovali v prostředním hracím období Piráti. Zlepšený výkon korunovali domácí na startu 29. minuty, kdy hosté nevyhodili z obranného pásma a puk doputoval až k Hanuši PETRŽÍLKOVI, který se do něj na horní pomyslné spojnici kruhů opřel z jízdy a nekompromisně zavěsil - 2:2.

Vyrovnáno tedy bylo ještě před polovinou normální hrací doby, v čase 32:15 už Chomutov vedl. To Jaroslav KULICH dorazil za záda Melančina střelu Dejmka - 3:2. Ještě do přestávky si Piráti vedení pojistili. Necelou minutu před vypršením času pro druhou třetinu skóroval zblízka Kryštof STUCHLÍK po přihrávce Rindoše zpoza branky - 4:2.

Třetí dvacetiminutovka dlouho tolik šancí nepřinesla, přestože obě mužstva měla k dispozici početní výhody. Kladenští se o jednu z nich připravili nedovoleným zákrokem po minutě a šesti vteřinách. Piráti pak zkrácenou přesilovku v čase 56:55 využili. Přesně mířil Marcel HLAVÁČEK, který předtím seděl na trestné lavici - 5:2.

Necelou minutu poté se po srážce v útočném pásmu hůře zvedal z ledu Rindoš, jehož pravá noha nevypadala v první chvíli úplně v pořádku. Poslední gólové slovo si nakonec uzmuli hosté. Čtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou snížil v přesilové hře druhým gólem večera Tomáš KABOUREK - 5:3