Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost prohrál potřetí za sebou, tentokrát nestačil na pražskou Slavii

Napsal 14.10.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci 9. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu přivítali Piráti na svém ledě pražskou Slavii. Utkání bylo zezačátku velice vyrovnané, ale hosté díky povedené druhé třetině, kterou vyhráli 0:3 nakonec svého soupeře porazili vysokým rozdílem, a to 6:3. Za domácí se dnes střelecky prosadili jen Jan Urych, Marcel Štefančík a Michael Prokeš.
9.kolo so 14.10.2017
3:6(2:2, 0:3, 1:1)
SLA
Šatný – Petrásek (C), Holec, Pöschl, Vaněk, Matějka, Kovár, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Urych, Kulich, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel
Slavia
J. Němeček – Moravec, Srdínko, D. Němeček, Vymětal, Topol, Čapka, Palát, Kučera – J. Svoboda, Černý, Sarkisjanc, Martinec (C), Brummel, Hofmann, Labuzík, Míšek, Rulc, Jágr

11. Urych (Čech), 16. Štefančík (Vrhel), 58. Prokeš (Vrhel, Gut)
Slavia
15. Martinec (Labuzík, Moravec), 19. Labuzík, 21. Moravec (Hofmann), 25. Martinec (Labuzík), 34. Labuzík, 46. Martinec (Hofmann)

1:3
1:1
0:0
28:21
138
Hlinka – Coubal, Lichtenberk

Oba týmy vstoupily do utkání velice aktivně a už po minutě hry se ocitl ve velké šanci Marcel Štefančík, který prověřil J. Němečka střelou z levého kruhu. V čase 03:10 vyslal na branku jedovatou střelu z pravého kruhu Šimon Rulc, která Šatnému propadla mezi betony, ale bohužel pro hosty neskončila za brankovou čárou. Zhruba o pět minut později spálil obrovskou šanci Tadeáš Svoboda, který se ocitl zcela osamocen s kotoučem před J. Němečkem, ale gól vsítit nedokázal. Zhruba v polovině první třetiny se ale diváci v SD Aréně konečně dočkali branky. Ondřej Čech poslal na branku střílenou přihrávku z vrcholu pravého kruhu, kterou Jan Urych šikovně tečoval do pravého horního růžku Němečkovy branky – 1:0.

V patnácté minutě ale hosté dokázali vyrovnat. Tomáš Labuzík našel skvělou křižnou přihrávkou v pravém kruhu úplně volného Patrika Martince, a ten se následnou střelou z první nemýlil – 1:1. Přesně o minutu později však domácí opět vedli, a to když se z přesilové hry trefil Marcel Štefančík2:1. Zhruba minutu a půl před koncem úvodní části však hosté opět vyrovnali po skvělé práci Tomáše Labuzíka, který vybojoval kotouč v útočném pásmu a následnou střelou k levé tyči překonal Šatného – 2:2.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, neboť už po pětadvaceti vteřinách vedli. Dominik Moravec napřáhl ke střele z vrcholu levého kruhu a přesně mířenou střelou pod horní tyčku otočil stav utkání – 2:3. Hosté pokračovali ve velkém tlaku a v pětadvacáté minutě vedli už o dvě branky. Labuzík vyslal na branku střelu z pravého kruhu, která se odrazila od tyče přímo na hůl Patrika Martince, a ten se podruhé v dnešním utkání nemýlil – 2:4.

Zhruba v polovině druhé třetiny mohl snížit Michal Gut, ale v samostatném úniku neuspěl proti Němečkovi. O dvě minuty později však hosté vedli už o tři branky. Tomáš Labuzík se s kotoučem dostal podél pravého mantinelu za chomutovskou branku. Následně poslal kotouč před ní, kde si kotouč do vlastní sítě srazil Tadeáš Svoboda – 2:5.

Do třetí třetiny vstoupili domácí velice aktivně, ale snížit se jim nepodařilo. Naopak hosté vsítili v šestačtyřicáté minutě šestou branku. Hofmann vypálil na branku z levého kruhu. Tuto střelu ještě tečoval před Šatným Patrik Martinec, a ten tak svým třetím gólem v dnešním utkání zkompletoval hattrick – 2:6. Domácí ještě v samotném závěru dokázali snížit, a to když se Michael Prokeš dostal zcela osamocen ke střele těsně před Němečkem, který proti jeho následné střele k levé tyči neměl šanci zasáhnout – 3:6.