Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost přetlačil České Budějovice, rozhodly pozdní branky Tobiáše Holky

Napsal 25.02.2018 David Panuška, Marek Douda
C h o m u t o v - Mladší dorostenci vyzvali v rámci dalšího kola nadstavby ELIOD extraligy mladšího dorostu hokejisty Českých Budějovic, kteří již deset utkání v řadě nevyhráli. Série se prodloužila i na severu Čech. Po bláznivé první třetině, kterou Piráti vyhráli 3:2, přišla bezgólová prostřední část. V závěrečné periodě Motor vyrovnal, ale Piráti díky dvěma brankám Tobiáše Holky vybojovali tři body za výhru 5:3.
N15 ne 25.2.2018
5:3(3:2, 0:0, 2:1)
CEB
Šatný – Němec, Petrásek, Holec, Vaněk, Kovár, Martínek, Klika – Spudich, Príhoda, Kulich, Prokeš, Čech, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel.
Č. Budějovice
Lidák – Jasečko, Pojar, Dvořák, Pavlát, K. Ryba, Hail – Hrakholski, Michal, Březina, A. Ryba, Kantor, Kašpar, Brouček, Janoch, Lukeš, Pouzar, Masopust.

10. Gut, 11. Štefančík (Kulich), 20. Gut (Petrásek, Vaněk), 55. Holka (Němec), 58. Holka (Štefančík, Holec)

Sebastian Jasečko (CEB) - 2+10, zásah do hlavy nebo krku

Pirátská posádka na úvod nevyužila početní výhodu a Jihočeši toto zaváhání potrestali. Kryštof Ryba ve čtvrté minutě napřáhl od modré a tvrdou ranou nedal Šatnému šanci – 0:1. Ve velké příležitosti se záhy ocitl pirát Gut, ale ani dvěma střelami po sobě si na Lidáka v brance Motoru nepřišel. Pirátský tlak stále vzrůstal, a přestože v deváté minutě Chomutovští dotlačili puk do sítě, branka nebyla uznána pro chybu pirátského útočníka. Vrhel půl minuty poté nastřelil brankovou konstrukci hostů a jak se později ukázalo, tímto momentem vyprchala budějovická štěstěna.

Chomutov v polovině třetiny vsítil dva slepené góly a obrátil skóre. Nejprve si Michal Gut roztáhl brankáře a bekhendovým zakončením mezi betony vrátil klání do vyrovnaného stavu – 1:1. Necelou minutu poté Marcel Štefančík napodobil první gól hostů a od modré vymetl šibenici Lidákova chrámu – 2:1. Motor následně vložil síly do vyrovnání a přes nevyužitou přesilovku přeci jen uspěl. V 15. minutě Jaroslav Pouzar z druhé vlny dojel k vyraženému puku a srovnal – 2:2. V závěru třetiny se během početní výhody Machal Gut vydal do úniku a vrátil Pirátům vedení – 3:2.

Přestože se vysoké tempo hry drželo na stejné úrovni i po pauze, druhá třetina na přestřelku z úvodní části zápasu nenavázala. Oba celky se marně tlačily do útočného pásma a hra byla rozpolcená častými přerušeními. V 28. minutě se nadějnou kombinací puk dostal až ke Kulichovi, jenž před zírající klecí minul. V polovině zápasu se Motor přiblížil vyrovnání, kdy pirát Šatný nepovedenou rozehrávkou poslal Budějovické do střelecké pozice, ale hostující Kašpar z prostoru před brankovištěm selhal.

V druhé polovině třetiny si soupeři shodně vyzkoušeli přesilovou hru, ale ani jeden z týmů se výrazněji neprosadil. Výraznějším pokusem na sebe znovu upozornil Gut, který během dalšího trestu hostů ve 37. minutě pálil po přihrávce zpoza klece, ale kýžený třetí zářez nepřidal. Při Motoru stálo štěstí znovu v následující minutě, když Štefančík zakončoval z otočky bezprostředně před Lidákem, ale puk za jeho záda nepropasíroval. Počet gólů tak po prostředním dějství zůstal beze změny.

Závěrečná třetina se od prvních minut nesla, podobně jako předešlá, v nevyváženém počtu hráčů na ledě. Nejprve pro hostující celek a pět minut poté pro Piráty, přičemž hráči na obou stranách se marně pokoušeli prolomit čekání na další změnu gólového počtu. Kulich ve 48. minutě rozhýbal Lidákův beton po střele z vrcholu kruhů, z následující akce po dlouhých minutách gólového ticha hosté srovnali gólový účet. Ryba si připsal bod za asistenci, kdy pobídl ke střele Davida Kašpara, jenž od levého kruhu našel skulinu mezi Šatného betony – 3:3.

V 53. minutě Čech dorážel Vaňkův vyražený projektil před odkrytou klecí, ale brankář hostí se včas přesunul. Následně byli Jihočeši blízko velkému obratu, kdy po dělovce hostujícího Michala zaznělo pirátské břevno. Souboj o vítězný zásah vyvrcholil pět minut před koncem. Tobiáš Holka vyšvihl otočku před brankou Budějovic a načapal nepozorného Lidáka – 4:3. V 58. minutě pirátští mladíci soupeře definitivně dorazili. Štefančík připravil ideální střeleckou pozici pro Tobiáše Holku, který dorážkou do prázdné svatyně hostí pojistil výhru Pirátů Chomutov – 5:3.

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): „Měli jsme obrovský problém v první třetině s kázní a disciplínou nejen na ledě, ale i v šatně. To se nám nepovedlo. Pak jsme se srovnali a odehráli jsme zajímavé utkání, které rozhodl jediný gól. Je škoda, že jsme opět prohráli.“

Vladimír Petrovka (Piráti Chomutov): „I když jsme dnes získali všechny tři body, tak utkání nebylo z naší strany dobré. Chyběl nám pohyb a hráči toto utkání určitým způsobem podcenili. I přes tyto nedostatky jsme měli dost šancí a myslím si, že jsme mohli vyhrát daleko vyšším rozdílem.“