Mladší dorost přejel Karlovy Vary na domácím hřišti, vysoko 8:0

Napsal 22.01.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Jednoznačný průběh mělo dnešní pětadvacáté kolo ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Piráti rozhodli o svém vítězství, již v první třetině, kterou vyhráli i díky dvěma gólům v oslabení 4:0. Druhá třetina byla bez branky. V poslední části Chomutov své vedení zdvojnásobil na konečných 8:0. Hattrickem se v zápase vyznamenal David Kaše.
25.kolo ne 22.1.2012
8:0(4:0, 0:0, 4:0)
KVA
Lukeš (Černý) - Taraška, Toman, Krstev, Macháček A., Klepl, Knobloch, Pokorný, Dimitrov J., Kozák, Macháček A., Rohla, Pala, Páleník, Kaše D., Zedník, Strunz, Smejc.
Karlovy Vary
Frček (od 17. Harakal) - Pastier, Hubáček, Svoboda, Červenka, Trapl, Janata, Truhlář, Dimitrov M., Pfister, Beer, Rubeš, Binias, Kozák, Novák, Čejka.

Vážnější šance v dnešním zápase bylo, jako šafránu. A však k nemilosti hostů, byli to šance převážně domácích. První byla ve čtvrté minutě, Josef Toman zazvonil na hostující bránu. Hosté taky úvodní šanci měli, to když v rozehrávce selhal domácí brankář. První gól se zrodil v jedenácté minutě. Dnes velmi aktivní duo Pirátů Petr Macháček (2+3) a David Kaše (3+0) sehrálo pěknou kombinaci. Druhý jmenovaný poslal puk, za padajícího Jakuba Frčka z Karových Varů. Ve vlastním oslabení byli dneska Piráti nebezpečnější, nežli ve svých přesilových hrách. První šanci v oslabení ještě nevyužili, a to když se na karlovarského gólmana řítili tři domácí a pouze jeden bránicí hráč. Ve druhém oslabení se dorostenci Chomutova, už prosadili. Další protiútok Pirátů. Po přihrávce Josefa Tomana se brankář nestačil přesunout a Petr Macháček měl už jednoduchou práci zakončit do prázdné. Třetí branka domácích padla také v oslabení. Tentokrát se prosadil tvrdou střelou David Kaše a hostující brankář mu mohl lapačkou pouze zamávat. To již do brány Karlových Varů zajížděl Jan Harakal, který nahradil nešťastníka Jakuba Frčka. David Kaše se v úvodní třetině prosadil ještě jednou a za necelých deset minut zkompletoval hattrick.

Ve druhé třetině pokračovali nájezdy domácích útočných formací, do hostující obrany. Řekněme si dvě největší šance. První měli na svědomí domácí, kteří trefili v zápase po druhé tyč. V osmatřicáté minutě se zrodila největší šance v zápase, pro hostující celek. Sám na bránu domácích se řítil Adam Kozák, ale šanci trestuhodně zahodil. Do poslední části se tak šlo s čtyřbrankovým vedením domácích Pirátů.

Tu začali domácí opět aktivně, jelikož již po čtyřiceti vteřinách hry se do šance dostal Aleš Macháček. Ale na gól si musel ještě chvíli počkat. V šestačtyřicáté minutě se prosadil další pirát – Josef Toman. Perfektně umístěná střela z mezikruží, znamenala pětigólové vedení Chomutova. Šestou branku domácí přidali v padesáté minutě. Samostatný únik proměnil střelou k tyči Aleš Macháček. Další branku si Piráti připsali v sedmapadesáté minutě, to se opět z dorážky prosadil Aleš Macháček. Poslední hřebíček do rakve hostujících Karlových Vary zatloukl Petr Macháček, který uzavřel skóre zápasu na 8:0, pro domácí Piráty Chomutov.

Radek Škarda ( HC Energie Karlovy Vary):

O naší prohře samozřejmě rozhodl pohyblivější soupeř a to, že lépe bruslil. Přehrával nás v rozích hlavně v naší třetině a to byl základ celých našich problémů. Další věc, která mě zaráží je ta, že jsme soupeři nedokázali dát ani jednu branku. Za celé utkání nás soupeř pustil tak do jedné, dvou šancích, víc ne. Ve všech našich vzájemných utkáních byl Chomutov jednoznačně lepší. Co říci k naším inkasovaným brankám v přesilovkách? No, my jsme hráče na to před utkáním upozorňovali. Chomutov v oslabení nehraje ustrašeně, dobře napadá a nezaleze do vlastní třetiny. Naši na to neuměli zareagovat. Domácí se v oslabení dostával do větších šancí než při hře pět na pět až je to pro mě bolestné.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov):

Od první minuty jsme chtěli jít do utkání na 100%. Bylo vidět, že nechceme ponechat nic náhodě a jdeme za třema bodama. První třetinu jsme vyhráli 4:0 a až na pár chyb jsme soupeře k ničemu nepustili. Druhá třetina byla taková rozháraná, měli jsme tam ale také pár šancí. Budeme se ale muset zaměřit na situace dva na jednoho. Měli jsme tam asi 4 nebo 5 takových příležitostí a nedokázali jsme z toho zakončit. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme ještě nějaký ten gól přidat abychom ještě nějaký náhodou nedostali, ono je to vždy ošidný. To se nám podařilo a zaslouženě jsme dnes vyhráli. Naše branky v oslabení jsou takový varský nedostatek. Když jsme hráli u nich tak jsme jim dali asi 3 branky. Oni se do toho vrhaj po hlavě a pak zapomínají na ten zadek a mi jsme toho dokázali využít..