Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost nevyzrál na zatím bezchybné Kladno

Napsal 20.09.2015 David Panuška
K L A D N O - Chomutovští mladší dorostenci zajížděli k dalšímu utkání ELIOD extraligy mladšího dorostu na půdu zatím stoprocentního Kladna. Domácí šli do vedení a ačkoliv se hostům povedlo vyrovnat, Kladno to nerozhodilo. Rytíři dali další tři branky, což jim k vítězství stačilo.
5.kolo ne 20.9.2015
KLA
4:3(2:1, 1:0, 1:2)
Kladno
Roll – Smažík, Zich, Slabý, Šmolík, Rudovský – Hasil, Srbek, Karásek, Petrus, Kulma, Obadal, Filip, Bernat, Zíka, M. Bláha, Nagy, O. Bláha, Tržil
R. Běhula - Ferbas, Záruba, Jungvirt, Seemann, D. Zeman, Jarý, Krchňák, Psar – Baier, Mežnar, Lauko, Hofrichter, Jaroš, J. Veselý, Breczko, T. Koblížek, Ouřada, Brandner

Kladno
13. Filip (O. Bláha, M. Bláha), 18. Zich (O. Bláha), 23. Petrus (Tržil), 48. Zich
15. T. Koblížek (Ouřada, Lauko), 48. Seemann (Lauko), 53. T. Koblížek (Lauko, Ouřada)

3:4
1:0
0:0
32:19
88
Pavlovič – Svobodová, Holý

Duel otevřeli gólově domácí Rytíři, kteří ve dvanácté minutě dokázali využít početní výhodu. Do odkryté pirátské klece doklepl kotouč Matyáš Filip. Na začátku patnácté minuty výrazně zahrozili i Piráti, ale kladenský brankář svůj celek uchránil od vyrovnávacího gólu, avšak neodolal dlouho. Za 56 vteřin srovnal Tomáš Koblížek.

Po vyrovnání přebrali mírnou aktivitu na své hole domácí, kteří za to byli na konci osmnácté minuty odměněni vedoucím gólem na 2:1. Úspěšným střelcem byl Adam Zich, jenž střílel z vrcholu levého kruhu.

Kladno bylo aktivní i po přestávce. V 23. minutě se Rytířům podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl. Postaral se o to Aleš Petrus. Zbytek prostředního dějství i nadále patřil středočeskému celku, ale chomutovský brankář Běhula držel své spoluhráče ve hře o body.

Zhruba pět minut po začátku třetí třetiny ujel do samostatného úniku Tržil, ale Běhula se přelstít nenechal. Na začátku osmačtyřicáté minuty už ale kapituloval počtvrté. Tentokrát z hole Adama Zicha

Piráti za sedmačtyřicet sekund snížili na dvoubrankový rozdíl. Využitou přesilovkou se o to postaral obránce Vít Seemann. O pět minut později dokázal dokonce zkorigovat závěr střetnutí Tomáš Koblížek, když forhendovým pokusem přelstil Rolla. Více už ale Chomutov nestihl, a tak si z Kladna odváží porážku 3:4.