Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost nestačil na zatím neporaženou Plzeň a prohrál po nájezdech

Napsal 07.10.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - Mladší dorost v rámci sedmého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu nestačil na vedoucí tým tabulky HC Plzeň 1929 a prohrál 4:5 po nájezdech. Za Piráty se dnes prosadili postupně Prokeš, Holka, Koláček a Matějka.
7.kolo so 7.10.2017
4:5sn(1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)
PLM
Šatný – Němec, Petrásek (C), Vaněk, Matějka, Kovár, Birhanzl, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Príhoda, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Vrhel
Plzeň
Čech – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Kremláček (C), De Sousa, Malák – Vágner, Slanina, Soukup, Hollar, Šiler, Marcel, Adamec, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička

10. Prokeš (Petrásek, Vrhel), 31. Holka (TS), 36. Koláček (Matějka), 60. Matějka (Koláček, Vaněk)
Plzeň
33. Kremláček (Malát), 34. Marcel (Šiler), 50. Hollar (Hamšík, Ženíšek), 58. Kuchárik, rozh. náj. Adamec

6:4
2:2
0:1
18:39
72
Plachý – Ševic, Košťálová

Oba týmy vstoupily do utkání velice opatrně a první vážnější šance se diváci dočkali až v deváté minutě, kdy se Soukup dostal zcela osamocen k odraženému kotouči před Šatným. Ten však následně předvedl skvělý zákrok proti Soukupovo střele a podržel tak svůj tým. V desáté minutě poté udeřili domácí. Michael Prokeš se dostal ke střele zhruba metr před Čechem. Ten sice jeho střelecký pokus dokázal vyrazit, ale následně si do vlastní sítě srazil kotouč jeden z jeho spoluhráčů – 1:0.

V osmnácté minutě se dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu Štefančík. Jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči ale zastavil skvělým zákrokem Čech. V devatenácté minutě poté mohl udeřit po skvělé práci v mezikruží Koláček. Jeho střelecký pokus z otočky ale zastavila pravá tyč Čechovy branky. O minutu později mohl vyrovnat Hollar, ale v samostatném úniku nevyzrál na Šatného, neboť přestřelil jeho branku.

Druhá třetina začala vyloučením domácího Petráska. Domácí ale odehráli toto oslabení skvěle a ještě mohli udeřit, když se dostal Štefančík spolu s Vrhelem do úniku dva na jednoho. Štefančík to vzal vše na sebe, ale branku vstřelit nedokázal. V devětadvacáté minutě ujel všem obráncům Marcel Štefančík, ale na Čecha nevyzrál. V jednatřicáté minutě byl Tobiáš Holka faulován v samostatném úniku a rozhodčí tak nařídil trestné střílení, které chomutovský útočník s přehledem proměnil střelou o horní tyčku – 2:0.

Zhruba v polovině druhé třetiny ale udeřili hosté dvakrát za sebou a vyrovnali stav na 2:2. Nejdříve tvrdou střelou od modré snížil Vladimír Kremláček a poté o půl minuty později srovnal střelou z pravého kruhu k bližší tyči Marcel Marcel2:2. Piráti ale nesložili zbraně a v šestatřicáté minutě se dostali opět do vedení, když přesilovou hru využil Josef Koláček, který i s obrovským štěstím dostal kotouč za brankovou čáru střelou z pravého kruhu – 3:2.

Začátek třetí třetiny byl velmi opatrný z obou stran a první vážnější šance se diváci dočkali až v polovině poslední části a navíc to byla branka. Tomáš Hollar se dostal k odraženému kotouči těsně před Šatným a střelou ke vzdálenější tyči neměl problém rozvlnit síť – 3:3. V čase 57:17 byl vyloučen jeden z hostujících hráčů a domácí tak měli možnost rozhodnout zápas. Místo rozhodnutí zápasu ale přišel pro domácí problém, neboť Daniel Kuchárik otočil stav utkání brankou v oslabení – 3:4. Piráti se ale nevzdali a při hře v šesti bez brankáře minutu před koncem utkání vyrovnali zásluhou Jana Matějky, který rozvlnil síť tvrdou střelou od modré – 4:4.

Za stavu 4:4 tak následovalo pětiminutové prodloužení tři na tři, ve kterém ale branka nepadla. Jedinou vážnější šanci v prodloužení si vytvořili hosté, když Malát vypálil z mezikruží a Šatný vyrazil kotouč jen ke Kremláčkovi, který ale nedokázal kotouč umístit mezi tři tyče. Po prodloužení tak následovali samostatné nájezdy ve kterých byli stoprocentně úspěšní hosté, když dali gól z každého svého nájezdu a v dnešním utkání tak zvítězili 4:5 po nájezdech.