Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost nestačil na ústecký Slovan, po katastrofické třetí třetině prohrál o jeden gól

Napsal 02.03.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci devatenáctého kola nadstavbové části ELIOD extraligy mladšího dorostu přivítali Piráti na svém ledě ústecký Slovan. Piráti odehráli skvělě první dvě třetiny, po kterých vedli už 5:2. Třetí třetina se jim ale vůbec nepovedla a nakonec podlehli Slovanu 5:6.
N19 čt 2.3.2017
5:6(2:0, 3:2, 0:4)
UNL
Svoboda – Petrásek, Vaněk, Ferbas, Matějka, Machyňa, Kastner, Klika, Psar – Králíček, Zahrádka, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Príhoda, Hofrichter, Prokop (C), Holka, Benda, Koláček, Gut
Ústí n.L.
Kmoch (31. Volke) – Kadlec, V. Tůma, Šešina, Sitár, Kříž, Magasanik (C), Polata – Tot, Bláha, T. Čermák, Costa, Šindelář, J. Čermák, Janoušek, J. Tůma

8. Benda (Vaněk), 15. Holka (Príhoda), 29. Prokop (Koláček, Šafránek), 35. Koláček (Prokop, Šafránek), 36. Koláček (Šafránek, Machyňa)
Ústí n.L.
21. V. Tůma (T. Čermák), 34. Šindelář (Magasanik, Polata), 41. V. Tůma (T. Čermák), 43. Janoušek (Šindelář, Magasanik), 44. Janoušek (Šindelář, Polata), 52. V. Tůma (J. Tůma)

43. Lukáš Benda - 5+OK Vražení na hrazení

Hosté vstoupili do utkání velice aktivně a už ve třetí minutě si vytvořili gólovou šanci, kterou ale nevyužil Jan Tůma. Poté se dostali do hry domácí a v osmé minutě se jim podařilo skórovat. Vaněk vyslal na branku střelu z pravého kruhu, kterou Kmoch vyrazil jen na hůl Lukáše Bendy, a ten se následně střelou do poloodkryté klece nemýlil – 1:0.

Další branky byli diváci svědky pět minut před koncem úvodní části hry. Tobiáš Holka převzal kotouč v mezikruží a následnou krásnou střelou do levého horního růžku nedal Kmochovi sebemenší šanci zasáhnout – 2:0.

Hosté vstoupili i do druhé třetiny velice aktivně a už po pětapadesáti vteřinách snížil na rozdíl jediné branky Vojtěch Tůma - 2:1. Poté zhruba o osm minut později mohl vyrovnat Šindelář, ale Svobodu překonat nedokázal. V devětadvacáté minutě naopak ujel obráncům Jan Prokop a střelou nad lapačku ústeckého brankáře vrátil svému týmu dvoubrankové vedení – 3:1.

Zhruba v polovině druhé třetiny ale hosté opět snížili. Vít Šindelář krásnou střelou z mezikruží pod horní tyčku nedal Svobodovi žádnou šanci – 3:2. O minutu později ale domácí udeřili počtvrté. Josef Koláček dostal skvělou přihrávku před branku od Prokopa, a ten po následném naznačení střely zasunul kotouč pod Volkův beton – 4:2. Do konce druhé třetiny ještě stihl přidat Josef Koláček jednu branku, když dorážel kotouč po střele Šafránka do zcela odkryté klece – 5:2.

Začátek třetí třetiny patřil opět hostům. Už po devětadvaceti vteřinách snížil na 5:3 Vojtěch Tůma, který vstřelil šťastný gól odrazem od zadní mantinel. O dvě minuty později domácí vedli už jen o jednu branku. Adam Janoušek se dostal ke střele z levého kruhu a přesnou trefou ke vzdálenější tyči snížil na 5:4.

V třiačtyřicáté minutě se nechal zbytečně vyloučit na pět minut domácí hráč Benda a hosté tuto dlouhou přesilovku dokázali využít, když Adam Janoušek střelou z pravého kruhu překvapil Svobodu, který si na kotouči sice sáhl, ale zabránit mu v cestě do sítě nedokázal – 5:5. Zhruba v polovině třetí třetiny poté dokonal obrat svým třetím gólem v utkání Vojtěch Tůma, který se dostal do samostatného úniku a střelou do pravého horního růžku nedal chomutovskému brankáři šanci zasáhnout – 5:6.