Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost neskutečně otočil utkání s Kladnem, Eric Mežnar opět rozhodl v prodloužení

Napsal 29.01.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Mladší dorost se utkal v důležitém boji o body s kladenskými Rytíři. Středočeši vedli 3:0 a 4:1, ale své vedení neudrželi. V závěru třetí třetiny dvakrát skóroval Michal Gut, obrat dokonal v prodloužení Eric Mežnar.
N12 ne 29.1.2017
6:5p(0:1, 1:2, 4:2 - 1:0)
KLA
Dobeš – Petrásek, Vaněk, Matějka, Kastner, Klika, Psar – Králíček, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokop, Holka, Benda, Vlach, Koláček, Gut, Vrhel.
Kladno
Gabriška – Robovský, Smažík, Staněk, Flachs, Zíka, Funk, Ticháček, Janeček – Mrkvička, Karásek, Kulma, Šimek, Hasil, Bernat, Srbek, Urban, Vrkoč, Klíma.

40. Šafránek (Petrásek, Vaněk), 47. Benda (Mežnar, Petrásek), 49. Klika (Šafránek, Mežnar), 57. Gut (Vaněk), 59. Gut, 61. Mežnar (Psar, Šafránek)
Kladno
12. Funk (Bernat, Urban), 24. Urban (Karásek), 27. Urban (Karásek, Hasil), 42. Hasil (Srbek, Urban), 54. Srbek (Urban)

2:7
3:0
0:1
Folk – Sládek, Janíček.

Do první šance se dostal pozdější hrdina. Michal Gut prchl po pravé straně, svým bekhendem ale brankáře Gabrišku nepřekonal. První branka padla až ve dvanácté minutě, Tomáš Bernat našel v oslabení přihrávkou zpoza branky Ladislava Funka, který rychlou střelou skóroval. Vyrovnat mohl Matěj Harkabus, před brankou ale neskóroval.

Kladenští své vedení navýšili na začátku druhé třetiny. Tomáš Urban dostal přihrávku na pravý kruh, odkud zakončoval do horní části branky. Pár minut na to byl stejný hráč v další šanci. V signalizované výhodě navýšil bekhendovým pokusem vedení svého celku na 3:0. Piráti mohli snížit brankou Matěje Harkabuse, chomutovský útočník v úniku ale neuspěl.

Dalším prvním pirátským střelcem mohl být Filip Králíček, jenž projel před branku Kladna, svým pokusem ale napálil pouze tyč. Severočeši se dočkali až sedm sekund před koncem druhé třetiny. Jan Šafránek dostal přihrávku na pravý kruh, kde nezpanikařil a zavěsil kotouč do šibenice.

Třetí třetina byla pořádnou reklamou na mládežnický hokej. Rytíři se po minutě a půl vrátili do tříbrankového vedení, před brankou dostal hodně místa Matěj Hasil, který toho využil. Chomutovští mladíci následně během dvou minut snížili na rozdíl jedné branky. Lukáš Benda využil přesilovku, toho napodobil obránce Jan Klika.

Gólové hody pokračovaly. Jaroslav Srbek dal pátou branku svého celku a vypadalo to, že si hosté odvezou tři body. To by ale Piráti nesměli mít Michala Guta, který nejdříve snížil a poté vyrovnal.

Mladší dorostence tak čekalo po třech dnech opět prodloužení. To rozhodl stejný hráč. Eric Mežnar dostal lukrativní nabídku ke skórování, kterou využil. Piráti zvítězili 6:5.