Mladší dorost měl celý zápas navrch, nakonec vyhrál až po nájezdech

Napsal 06.03.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Jednoznačného favorita mělo utkání mezi Piráty a PZ Kladno. Po prvních pěti minutách hry se zdálo, že Piráti jednoznačně vyhrají, ale nebylo tomu tak. Po liknavém zbytku zápasu, ve kterém Kladno dokázalo vyrovnat, utkání dospělo až do samostatných nájezdů. Ty však již Piráti s přehledem zvládli.
36.kolo čt 6.3.2014
3:2sn(2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
PZK
Polášek – Buchtela, Jírovec, Hajič, Petržílka, Seemann, Studený – Šilar, Svoboda J., Lauko, Kulich, Svoboda M., Bukač, Palička, Dejmek, Hřebíček, Hejduk, Koblížek, Jindra, Hnídek, Stínil
PZ Kladno
Blažek (26.-40. Zázvorka) – Šebesta, Veber, Kučera J., Sedláček, Slatinský, Šíma, Müller – Březina, Řečinský, Pejchal, Jarý, Husarik, Mach, Libovický, Furch, Kolenatý, Kučera M.

100

Do utkání vlétli lépe Piráti a prakticky hned z první šance šli do vedení. Matyáš Svoboda se dostal ke kotouči na levém kruhu a přesnou střelou prostřelil Blažka v brance Kladna.

V dalších minutách Piráti prakticky nepouštěli hosty k puku. Hřebíček dostal kotouč do perfektní pozice, ale branku minul. To Filip Palička svou šanci využil. Po přihrávce na modrou čáru se prosadil naprosto ukrytou střelou. Blažek ani nestihl reagovat.

Piráti prakticky celý zápas drželi kotouč na svých holích. Hosté se dostávali do šancí jen z rychlých protiútoků. Brankář Polášek si ale s jejich pokusy věděl rady.

Utkání bylo již od začátku trochu kuriozní, poněvadž nedorazili rozhodčí, kteří měli zápas řídit. Na rychlo se tak před úvodním buly převlékli dva místní rozhodčí, kteří měli být původně v boxu časoměřičů.

Další kuriozita přišla ve 26. minutě. Hostující brankář Blažek měl problémy s helmou a nedařilo se je odstranit. Do konce druhé části tak za něj ničil pokusy Pirátů náhradník Zázvorka.

A ten se měl co otáčet. Během tří minut ve druhé části za ním hned třikrát zvonila tyč. Zázvorka měl tedy pořádný kus štěstí. Další šanci měl domácí Stínil, ale svůj samostatný únik neproměnil.

Zatímco Piráti své šance neproměnili, Kladno svou prakticky jedinou šanci ve druhé třetině ano. Tomáš Jarý se zmocnil u mantinelu kotouče a svou střelu poslal přesně mezi beton a lapačku Poláška. Stav po dvou třetinách tak byl 2:1 pro Piráty.

Piráti byli i nadále o hodně aktivnější, než jejich soupeř. Bohužel ale nedokázali moc ohrozit hostující bránu. Nicméně bojovnost jim nelze upřít, Chomutovští bojovali o každý kotouč.

Ale bylo to Kladno, které se prosadilo. Pět minut před koncem třetí části chyboval domácí obránce, do úniku se dostal Dominik Vach a svůj samostatný nájezd bekhendem proměnil.

Piráti tak ztratili dvoubrankové vedení a ačkoliv byli celé utkání lepší, plný počet bodů nezískali. Na začátku prodloužení měli domácí přesilovou hru pěti proti třem, ale nedokázali ji využít.

Klání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Jako první jel Filip Palička a jeho branka byla také vítězná.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): „Utkání se nám jednoznačně nepovedlo. Ačkoliv jsme si vytvořili náskok, individuálními chybami jsme ho ztratili. Kladno se dostávalo do hry jen z brejků. Doufám, že se nám to v dalších utkáních již nestane.“

Vyjádření hostujícího trenéra se nám nepodařilo získat.