Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost deklasoval Písek, hattrick si zapsali Richard Záruba a Michal Gut

Napsala 26.11.2015 Kateřina Kundertová
Piráti v rámci prvního kola nadstavby ELIOD extraliga mladšího dorostu deklasovali Písek o jedenáct branek. Hattrick završil již v jednadvacáté minutě Richard Záruba. Tři góly také vstřelil Michal Gut. Mladí Piráti tak skupinu o udržení, z níž mohou stále ještě postoupit do play-off, zahájili vysokým vítězstvím.
N1 čt 26.11.2015
12:1(5:0, 3:0, 4:1)
PIS
Skokan – Ferbas, Záruba, Jungvirt, Seemann, D. Zeman, Jarý, Krchňák, Kastner – Zahrádka, Gut, Mežnar, Hofrichter, Jaroš, J. Veselý, Breczko, Benda, Ouřada, Brandner, Prokop.
Písek
Svoboda (26. Křepela) – J. Novák, Měchura, Tampier, Nerad, Hefler – Čech, Švec, P. Novák, Černý, Hradecký, Přibyl, Novotný, Berčík.

1. Ouřada, 4. Záruba, 5. Záruba (Jaroš), 8. Gut (Ouřada, J. Veselý), 15. Zahrádka, 21. Záruba (Ouřada), 25. Krchňák (Mežnar, Jungvirt), 26. Jarý (Ferbas), 48. Gut (Ouřada), 49. Mežnar (Krchňák, Záruba), 53. Gut (Ouřada), 60. Benda (Brandner)

Hodač – Klouček, Müller

Mladí Piráti během pěti minut první třetiny vstřelili tři branky. Devatenáct vteřin po zahájení otevřel skóre zápasu Kryštof Ouřada, jehož přihrávku si písecká obrana srazila do vlastní sítě - 1:0. Ve čtvrté minutě zapsal svůj první gól Richard Záruba, který se prosadil střelou od modré - 2:0. Stejný hráč se radoval i o 40 vteřin později díky další povedené střele - 3:0.

V osmé minutě Piráti využili první nabídnutou přesilovou hru. Kryštof Ouřada přihrál zprava na vrchol brankoviště Michalu Gutovi, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil - 4:0. Krátce poté Eric Mežnar vyrazil hned po buly do útoku, natlačil se před obránce, ale zakončil slabě. V patnácté minutě nejprve Richard Záruba trefil tyč a poté přidal pátou branku domácích Jan Zahrádka, jenž sebral váhajícím obráncům puk, vybruslil před branku a zasunul kotouč za Dominika Svobodu - 5:0.

V závěru třetiny se do šance dostali i hosté. Písečtí postupovali tři na jednoho, ale akci si sami zkazili špatnou přihrávkou. Vzápětí se před první sirénou dostali do dobré pozice ještě domácí, když ujeli dva na jednoho. Roman Brandner přihrál na Michalea Hofrichtera, který zakončil jen těsně mimo. Do kabiny Piráti odešli s pohodlným pětibrankovým náskokem.

Na začátku druhé třetiny Richard Záruba završil hattrick - 6:0. Následně Jihočeši nevyužili přesilovku, na což Piráti odpověděli dvěma rychlými góly. Nejprve se prosadil Tomáš Krchňák, když dorazil střelu Erica Mežnara - 7:0. Poté Pavel Jarý napřáhl na modré a překonal Dominika Svobodu - 8:0. Po tomto zásahu se brankáři v jihočeské kleci vystřídali, Dominika Svobodu nahradil Vojtěch Křepela.

Změna gólmana přece jen hosty vyburcovala k větší aktivitě, ještě před polovinou střetnutí se dostal do samostatného úniku Matěj Novotný, jenže netrefil branku. Od třicáté minuty Písečtí ubránili dvouminutové oslabení, po kterém přišly další šance. Ve 33. minutě Pavel Novák tečoval před chomutovskou brankou puk, který Ondřej Skokan vyrazil pouze k Liboru Švecovi, jehož střela zápěstím olízla horní tyč branky Pirátů. V závěru dějství ještě Miroslav Hradecký z dobré pozice v pravém kruhu vyprášil betony domácího gólmana.

Jak Jihočeši prostřední třetinu skončili, tak třetí dějství začali. Ve 42. minutě ujeli dva na jednoho, avšak Libor Švec nezpracoval přihrávku a kotouč skončil až u mantinelu, kde ho dostihli domácí. Písecký útočník si vše vynahradil v závěru 47. minuty, kdy vystihl špatnou rozehrávku Pirátů a překonal domácího gólmana - 8:1. Na píseckou branku Piráti odpověděli dvěma slepenými góly. Nejprve Michal Gut zužitkoval situaci dva na nikoho - 9:1. Poté se Eric Mežnar dostal za píseckou obranu a tváří v tvář Křepelovi zaokrouhlil počet vstřelených gólů - 10:1.

Jenže ani to Pirátům nestačilo. V 53. minutě se z dorážky prosadil Michal Gut a také on si připsal hattrick - 11:1. Krátce na to domácí přečkali oslabení. V závěru nejprve Ondřej Skokan zastavil příležitost Píseckých vyjetím z branky a pádem pod nohy jednoho z hráčů. Poté Lukáš Benda uzavřel střelecký účet zápasu a z bezprostřední blízkosti přetavil v gól přihrávku Romana Brandnera - 12:1.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): „Jsme rádi za vysoké vítězství, i když jsme hráli proti poslednímu týmu, který ještě nebodoval. Výsledek je pozitivní, ale nesmíme mít nosy nahoře, protože v neděli nás čeká daleko těžší soupeř, se kterým budeme bojovat o první místo v tabulce skupiny C o udržení a tím pádem i postup do play-off.“

Miroslav Krupka (IHC Písek): „Moje hodnocení bude stručné. Gratuluji soupeři k vítězství, víc nemá smysl dodávat.“