Mladší dorost Pirátů vyhrál doma nad hostujícími Indiány z Plzně 4:2

Napsal 11.12.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Na sever Čech tentokrát zavítal host ze západu. HC Plzeň 1929, byla domácím Pirátům více, jak vyrovnaným soupeřem. Utkání se rozhodlo prakticky ve druhé třetině, kde padlo celkem pět branek, a byla odpískaná dvě trestná střílení. Domácím v zápase přálo, více štěstíčka, a tak si připisují tři body.
19.kolo ne 11.12.2011
4:2(0:0, 3:2, 1:0)
PLZ
Lukeš(Černý) - Toman, Dvořák, Gröger, Macháček A., Klepl, Pokorný A., Dimitrov, Kozák, Pitra, Macháček P., Pala, Páleník, Kaše D., Zedník, Strunz.
Plzeň
Štekr (Zeman) - Muchka, Pokorný J., Polívka, Tyr, Hůlka, Kaňák, Walter, Beneš, Starý, Vlček, Jakubec, Krystl, Opava, Krliš, Hajšman, Švarc, Kokoška, Vracovský, Suchý, Kopta.

První třetina byla spíše oťukávaná, nežli hokejová. Bylo pouze pár náznaků, že se hraje v Chomutově o body. Největší šancí v úvodní části byla nastřelená tyč domácí brány, po zmatku před Štěpánem Lukešem. Domácí mohli skórovat podobným způsobem. Tečovanou střelu se ale Martinovi Strunzovi do brány poslat nepodařilo. Po úvodní části byl stav nerozhodný 0:0.

Druhá třetina byla v zápase nejdůležitější. Nejprve se mohli do vedení dostat Indiáni z Plzně, ale svůj nájezd neproměnili, když byl nařízený po faulu domácího hráče. Přesto se dostali do vedení jako první. Psal se čas 26:22 a Plzeň využila svojí přesilovou hru. Po přihrávce Jana Waltera, se tvrdou střelou prosadil Lukáš Vlček. Domácí vyrovnali v sedmatřicáté minutě, kdy se trefil Jakub Dimitrov. O necelou minutu později se stav měnil znovu. To když trestné střílení proměnil domácí Martin Strunz. Následovala gólová smršť od obou týmů. 38. minuta a vyrovnání hostů. Po nepovedeném vyhození od domácí obrany se prosadil Martin Hajšman. To nebylo do konce druhé třetiny vše. Po dalších třiatřiceti vteřinách se domácí opět radovali. Skrz betony se prosadil Kryštof Zedník a asistenci si připsal David Kaše. Do poslední části tak šli domácí s jednogólovým náskokem.

Poslední část si v prvních pěti minutách pronajali hosté, ale žádnou branku nepřidali. Naopak domácí se mohli opět radovat, když se z dorážky bekhendovou střelou prosadil David Kaše. Hosté na konci zápasu zkoušeli hru bez brankáře, ale ani ta jim k vyrovnání nepomohla. Chomutov vyhrál doma nad Indiány z Plzně 4:2.

Mgr. Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): Do utkání jsme vstoupili velice vlažně, nebylo to vůbec to naše tempo, které dokážeme nasadit hned od začátku. Rozhodlo zlepšení od druhé třetiny a také střela beka, který se konečně trefil od modrý a nenastřelil bránícího hráče. Pak už jsme začali hrát svůj hokej a zaslouženě jsme si myslím zvítězili.

Radek Kampf ( HC Plzeň 1929): My jsme neodehráli vůbec špatný zápas, měli jsme tam hromadu brankových příležitostí, které jsme ale neproměnili. Soupeř pak potrestal v závěru naše hrubky a to celý zápas rozhodlo.