Liberecký tým převálcoval Chomutov. Veze vítězství 5:2.

Napsal 06.03.2010 Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - Druhým zápasem sobotního odpoledne byl zápas extraligy juniorů. Střetli se hráči Chomutova vs. hráči Liberce. První třetinu sice vyhrál Chomutov, ale později už neměl šanci a tempo udával Liberec. Otočil zápas ve svůj prospěch a zisk tří bodů mu právoplatně patří.
52.kolo so 6.3.2010
2:5(2:0, 0:4, 0:1)
LIB
Matoušek, Hollý, Kolář, Pinka, Čížek, Motejlek, Kolčava, Karlík, Průcha, Kůs, Ptáčník, Mála Csányi, Kroupa, Heindl, Zeman, Wszolek, Klouček, Hrabák, Kunc
Liberec
Micka, Jelínek, Niko, Kulda, Lacek, Bartejs, Příkazský, Pulec, Sobotka, Jánošík, Oppelt, Bulíř, Kedršt, Filippi, Skalický, Chlouba, Vařecha, Mulač, Klíma, Kopic, Maďar

Od prvních minutek, kdy se oba týmy poprvé odrazili na chomutovském ledě byla ve vzduchu cítit chamtivost po třech vítězných bodech. Po první třetině tomu byli blíže domácí, kdy se jako první v 5. minutě trefil Mála a jako druhý šťastný střelec byl zapsán Hrabák,který propálil Micku v desáté minutě. Liberecký tým si to nechtěl nechat líbit, snažil se pálit seč mu síly stačili, ale sil bylo asi po dlouhé cestě málo a tak se skórem nezahýbali. Po první dvacetiminutovce se šlo do šaten za stavu 2:0 pro domácí naděje.

Ve druhé třetině nastal jasný obrat. Liberec měl po celou dobu jasně navrch. Chomutovu sice nechali pár možností, kdy si mohli vystřelit, ale těch šancí bylo poskromnu. U puku byli jasně Tygři a pálili o sto šest. První branka přišla ve 21. minutě, autorem byl Vařecha. Druhá branka našla svůj čas ve 24. minutě z Jánošíkovy hole, třetí gól si připsal Kopic v 36. minutě a poslední branku druhé třetiny vsítil opět Jánošík v 40. minutě. Chomutov tedy dostal výprask během 20 minut v podobě 4 gólů.

V poslední části padl pouze jediný gól. A radovat se z něj mohli hosté. V 46. minutě se trefil Klíma. Chomutov sice v jednu chvilku jakoby vedl, ale jen ve svých myšlenkách. Rozhodčí gól neuznali přes to, že všichni viděli opak. Hold rozhodčí má vždy pravdu. Po této akci se hra ještě více přiostřila. U domácí branky jeden z libereckých hráčů nabral její rám a nezvedl se a následně byl odnesen na nosítkách. Liberec ještě chtěl navýšit svůj vydařený zisk gólu, bojoval až dokonce, ale stav se nezměnil. Chomutov mu sice byl v patách, bohužel, pro domácí, body šly jasně do tygří jámy.