Letci odletěli s bodem: KLH - Letňany 4:4

Napsal 19.02.2008 Martin Pašek
V neděli zavítali na ČEZ stadion letňanští Letci. Tým, který podává v letošním ročníku Ligy výborné výkony a jenž minulý týden oddálil naší extraligovou jistotu, se i nyní prezentoval velmi dobrou hrou a ve třetí třetině vedl už 4:2. Naši kluci ale vyrovnali a vítězný gól visel ve vzduchu. Nakonec se oba soupeři rozešli smírnou remízou.
32.kolo út 19.2.2008
4:4(0:0, 2:2, 2:2)
LET
Grus Ladislav - Čížek Filip, Kolčava Daniel, Karbula Daniel, Blažek Ondřej, Fiala Ondřej, Kubík Aleš, Andrle Vojtěch, Kilián Filip, Páv Tomáš - Zeman Lukáš, Mála František, Svoboda Marek - Oplt Marek, Topolančin Tomáš, Kunc David - Taraška Lukáš, Procházka Jakub, Kotous Michal - Žižka David. Trenéři Buchal Miroslav, Innemann Pavel, vedoucí Šlauf Jan.
Letňany
Duras Jiří - Doubek Matěj, Kofroň Ondřej, Hrdlička Michal, Novák Lukáš, Kolář Jakub, Šramota Jan, Utěšil Ivan, Kulich David, Král Tomáš, Procházka Pavel, Zapletal Martin, Kozák Filip, Blín František, Kotyra Martin, Kasal Marek, Knespl Daniel. Trenér Bláha Jindřich, vedoucí Duras Jiří.

Nástup našeho týmu na ledovou plochu v duchu oslav postupu do extraligy obstaral úvod utkání. Ale pro sváteční atmosféru neměli pochopení Letci a po většinu první třetiny se hrálo spíše v našem obranném pásmu. Letci se prezentovali svojí typickou hrou - tedy dobrým bruslením, nasazením a jenoduchým hokejem. Přesto se ale na úvodní branku čekalo do začátku druhé dvacetiminutovky, kdy se šikovně v přesilovce trefil František Mála (as. Marek Svoboda, Lukáš Zeman). Svojí přesilovku ale využili i Letci a ve 32. minutě srovnával Daniel Knespl. Bylo ale ještě hůře, protože o čtyři minuty později už Letci vedli. Krásný hokejový okamžik přišel ve 40. minutě, kdy si Tomáš Topolančin (as. Marek Oplt) krásně vychutnal hostujícího beka a do protipohybu brankáře vyrovnal. Leč bohužel úvod poslední části opět patřil Letcům a po trefě znovu Daniela Knespla vedli. A za chvíli to bylo již 2:4! Ale náš tým opět prokázal touhu a vůli obrátit výsledek a dostal Letce pod velký tlak. Brzy přišlo snížení z hole Aleše Kubíka, kdy jeho střela od modré čáry skončila v síti brankáře Durase. Začali jsme si vytvářet další šance, několikrát zvonila branková konstrukce a v 57. minutě, chvíli po návratu hostujícího hráče z trestné lavice, vyrovnal střelou "pod víko" František Mála (as. Lukáš Zeman). Naše snaha o vedoucí gól byla podpořena přesilovkou v závěru zápasu, ale ani vyložená šance F. Mály před téměř prázdnou brankou gólem neskončila - brankář Duras kotouč nějakým záhadným způsobem vytěsnil. Utkání tak skončilo dělbou bodů.