Klíč od Krušnohoří míří do Chomutova! Junioři v derby vyzráli na Litvínov

Napsal 11.01.2022 Michal Luxa
L i t v í n o v / C h o m u t o v - V rámci třicátého kola bylo k vidění severočeské derby, v němž Chomutov vyzrál 4:2 na sousední Litvínov. Svěřenci Petra Jíry od začátku střetnutí tahali za správný konec provazu, a tak kráčeli ze třemi body a cenným skalpem! O dvě trefy Pirátů se postaral Tadeáš Svoboda, jehož ještě doplnili Janové Ekrt a Vostiňák. Sladký návrat na sever Čech prožil Stanislav Vrhel, jenž juniorům pomohl dvěma přihrávkami.
30.kolo út 11.1.2022
LIM
2:4(0:2, 0:1, 2:1)
Litvínov
Klika (27. Čermák) – Hocelík, Baláž, Kroupa, Kadár, Werner, Hák, Hynek – Danielčák, Slavík, Stehlík, Skuhrovec, Limanovský, Beran, Špaček, Postl, Šprynar, Kočárek
Suk – Cestr, J. Janda, M Pöschl, Dominik Badinka, Petrásek, Rykl – Černý, T. Svoboda, Vrhel, Daniel Badinka, T. Šilar, Ekrt, F. Döring, Vostiňák, Vyroubal, Krasanovský, Cháb

Litvínov
44. Stehlík, 53. Slavík
1. T. Svoboda (Vrhel), 4. Ekrt (Badinka Dominik, T. Šilar), 27. Vostiňák (Vrhel), 52. T. Svoboda (Cestr)

2:5
0:1
0:0
40:19
142
Petružálek, Hlinka – Dědek, Klouček

První minuty, první střela a Chomutovští ihned otevřeli skóre zápasu! Navrátilec Vrhel našel Tadeáše Svobodu, který si vybruslil do pravého kruhu, odkud zamířil přesně - 0:1. Ve čtvrté minutě se znovu radovali svěřenci Petr Jíry, když zužitkovali početní výhodu. Dominik Badinka skvěle našel Jana Ekrta, jehož pokus z jedné rozvlnil síť litvínovské svatyně - 0:2. Chvíli po polovině první třetiny sice žlutočerní zatlačili Piráty před jejich brankou, ale Suk se nenechal překvapit.

Psala se dvaadvacátá minuta a Verva mohla snížit, avšak Skuhrovec z hranice pravého kruhu orazítkoval brankovou konstrukci. O pět minut později posílal zpoza branky chytrou nahrávku do brankoviště Jan Vostiňák a domácí obránce srazil černou gumu za vlastního brankáře. To už Lukáš Klika nevydržel a přepustil místo v brance Litvínova Davidu Čermákovi - 0:3

Na světelné tabuli svítil čas 43:52, když svěřenci Radka Mrázka snížili. Individuální akcí se prezentoval Lukáš Stehlík, jehož skrytá rána zapadla za bezmocného Suka - 1:3. V jednapadesáté Chomutovští ujížděli do přečíslení, ovšem střílející hráč netrefil puk ideálně. Ale chvíli na to už Piráti odskočili zpátky do tříbrankového vedení! Odražený kotouč si našel Tadeáš Svoboda, který nekompromisním pokusem zapsal druhou trefu v utkání - 1:4

Na další trefu se čekalo pouze jednapadesát vteřin, jelikož další individuální akci předvedl Marek Slavík, jenž zamířil pod víko chomutovské svatyně - 2:4. V šestapadesáté minutě obešel Krasanosvký Kadára, jenže recept na překonání Čermáka už nenašel. Pár vteřin před koncem normální hrací doby se pokusil Štěpán Suk tak, aby trefil soupeřovu branku. Jenomže hostujícímu brankáři snažení nevyšlo, a tak musel černou gumu rychle zalehnout. Chomutov tak v severočeském derby vyzrál na Litvínov a zapsal tři body do extraligové tabulky.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Do utkání jsme dobře vstoupili a na rozdíl od minulých zápasů se k nám přiklonilo štěstíčko podpořené týmovým výkonem. Výborně zachytal Štěpán Suk a pomohla nám i účast Standy Vrhela, který nám dodal klid ve chvílích, kdy jsme ho potřebovali.“