KLH Chomutov udolal HC Olomouc po boji těsně 1:0 a je stále první

Napsal 09.10.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině se hrál vyrovnaný hokej. O kousek lepší ale byli domácí, kteří se zaslouženě dostali v 7. minutě do vedení po střele Pavla Selingra. Hosté se pokoušeli marně o vyrovnání a naráželi na dobře chytajícího Hanuljaka v brance domácích. Ve druhé třetině branka nepadla zásluhou výborně chytajícího Žigárdyho, který přiváděl svými zákroky domácí k zoufalství. Hosté podnikali ojedinělé výpady do domácí obrany, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Ve třetí třetině se hosté snažili o vyrovnání, to se jim ale nepodařilo. Žigárdy zase nedovolil domácím zvýšit jejich těsný náskok, a tak utkání skončilo fotbalovým výsledkem 1:0.
8.kolo so 9.10.2010
KLH
1:0(1:0, 0:0, 0:0)
OLO
Hanuljak( Hylák) - Havíř, Grof - Pulpán, Bombic - Prošek, Benda -Brňák, Pavlas - Procházka, Kraft Jíra - Selingr, Skořepa, Davídek - Seman Sikora, Zucker - Hluchý, Hrdel, Kuběna
Olomouc
Žigárdy(Sedlář) - Ministr, Smejkal, Polodna, Coufal, Černý, Brančík, Řípa, Ondrůšek, Záhorovský, Zbořil, Janáček, Haluza, Vyrůbalík, Koma, Domin, Bartoň, Lhotský, Bořuta, Pekr, Kucharczyk

Kalivoda - Dančišin, Matějček

Utkání s dvanáctou Olomoucí začal aktivněji domácí Chomutov. Už po dvaceti vteřinách hry si od mantinelu najel Jíra a Žigárdy si mohl připsat první zákrok v zápase. Úvodní minuty hry nenabídly příliš pohledných akcí, ale více ze hry měli hráči Chomutova.

Svou herní převahu pak zužitkovali v sedmé minutě zápasu. Po závaru před brankou a po přihrávce Grofa prostřelil Žigárdyho v brance Olomouce Pavel Selingr - 1:0. Olomouc výrazněji zahrozila v 11. minutě, kdy Petr Haluza vystřelil z mezikruží. Hanuljak ale jeho pokus ukryl do náruče. Na druhé straně zase tvrdě střílel Milan Kraft, za jehož dělovkou se Žigardy jen otočil.

Asi nejvíc muselo Chomutovským zatrnout v 19. minutě. Se dvěma olomouckými hráči uháněl na Hanuljaka v chomutovském dresu jen Pulpán, jímž nešikovně sklepnutý puk málem skončil za zády domácího gólmana.

Druhou dvacetiminutovku načal Chomutov v oslabení, které ale bez problémů ubránil. Naopak okamžitě po jeho skončení měli na hokejce druhou branku Chomutova Sikora a Zucker. Jejich nájezd ale precizně zlikvidoval Žigardy, když se roztáhl na brankové čáře. O chvíli později u Žigárdyho levé tyčky úřadoval Hluchý, ale ani on na olomouckého gólmana nevyzrál. Třetí velkou gólovou šanci pak měl Kraft, jehož střela minula pravou tyčku jen o pár centimetrů.

Na druhé straně pak musel v 29. minutě po delší době vytáhnout důležitý zákrok Hanuljak, kterého prověřil z bezprostřední blízkosti Pekr. V následné chomutovské přesilovce měl sice domácí tým poměrně velký tlak, nedokázal ho ale přetavit v další branku. Podobně na tom byla o chvíli později i Olomouc, ani její hráči početní výhodu nevyužili.

Na začátku třetí části putoval na trestnou lavici v pořadí třetí hráč Olomouce. I při této přesilové hře ale platila rovnice, že hráči nedokážou herní tlak proměnit v branku. Výrazný podíl na tom ovšem měl i gólman Žigárdy, který, stejně jako Hanuljak, v brance podával během zápasu výborný výkon.

Ve třetí části puk v brance sice skončil, ale chomutovská čtvrtá lajna, která ho za ní dopravila, ještě předtím posunula olomouckou branku, tudíž o jeho uznání nemohla být ani řeč. A v samém závěru pak perné chvilky jak hráčům, tak divákům a hlavně gólmanovi Hanuljakovi připravil Ministr, který se na něj po úniku řítil sám. Branku ale naštěstí pro domácí a bohužel pro hosty nedal. Chomutov se tak s Olomoucí rozešel fotbalovým výsledkem 1:0.

Jaroslav Liška (KLH Chomutov): „Fotbalový výsledek, ale přesto tři body. Myslím si, že jsme v tom utkání byli lepším týmem. Vyjadřuje to i četnost střelby, kde jsme měli asi 47 střel. Dali jsme jednu branku, ale pozitivní je, že jsme ty šance měli. Samozřejmě, že se nedá hrát na jeden gól, je to velké riziko. Dneska ale výborně zafungovala obrana, gólman chytal výborně. Minimum vyloučených je dobré. Zdůrazňujeme hráčům, že musí být disciplinovaní. Soupeře chceme dostávat pod tlak my, aby ty fauly byly na nás.“

Petr Fiala (HC Olomouc): „Z naší strany to nebylo špatně odehrané utkání, je to ale o brankách. Z těch šancí, které jsme si tam vytvořili, jsme měli nějakou proměnit. Ale v tom jsme byli prostě hluší, no... Ještě v poslední minutě jsme měli samostatný nájezd, podařilo se nám dostat do brejku, a ten jsme taky neproměnili. Co se týče výkonu a předvedené hry, můžeme být spokojení, ale je to za nula bodů. Z obou stran to byl dobrý zápas a ani domácí nebyli v proměňování šancí stoprocentní. Rozhodně musíme zlepšit naší potenci, pět zápasů venku a čtyři branky, to je strašně málo.“