KLH Chomutov si připisuje 3 body po vítězství 2:1 nad Litoměřicemi

Napsal 16.10.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině byla vidět snaha domácíh o dobytí hostující branky. Hosté se moc do útoku nehrnuli a spíš se soustředili na úpornou obranu. Ve 12. minutě se podařilo domácím otevřít skóre utkání po střele Davida Havíře. Ani ve druhé třetině se obraz hry moc nezměnil. Hosté bránili svou modrou čáru a domácím se nepodařilo najít recept na semknutou obranu, a tak jsme branku neviděli. Úvod 3. třetiny vyšel domácím skvěle: V dohrávané přesilovce zvýšil na 2:0 Tomáš Brňák. Hostům se podařilo snížit ve 49. minutě Petrem Horčičkou. V závěru odvolali i brankáře, ale domácí si již těsné vítězství ujít nenechali.
10.kolo so 16.10.2010
KLH
2:1(1:0, 0:0, 1:1)
LTM
Hanuljak(Hylák) - Brňák, Benda - Pulpán, Bombic - Havíř, Pavlas -Selingr, Skořepa, Davídek - Kuběna, Kraft, Jíra - Seman, Kůs, Duda - Hluchý, Hrdel, Zucker
Litoměřice
Volke(Sklíba) - Hillmich, Stříteský, Kolbaba, Evan, O. Kříž, Vobořil, Martinka, Brož - Šinágl, P. Kříž, Tvrzník - Slížek, Přeučil, Horčička - Hašek, Heinisch, Novák - Kauschitz, Hlusička, Šrámek

12. Havíř (Kůs, Duda), 41.Brňák (Skořepa Selingr)

2:0

V úvodu utkání hosté naznačili, že přijeli do Chomutova hlavně bránit, což bylo od úvodních minut utkání znát. Domácí s tím měli značné problémy a nedokázali se prosadit. Do vedení se jim ale přeci jen podařilo jít ve 12. minutě, kdy si sjel mezi kruhy DAVID HAVÍŘ a nedal výborně chytajícímu Volkemu žádnou šanci. Po inkasované brance hosté krapet ožili, ke své smůle ale jen v přesilových hrách. Bohužel se jim vyrovnat nepodařilo.

Na začátku druhé třetiny měli hosté možnost přesilovky 5 na 3, ale nedokázali jí využít. Hlavní zásluhu na tom měl skvělý Hanuljak v brance domácích. Ve 28. minutě mohl vyrovnat Šrámek, Hanuljak se ale překvapit nenechal. O dvě minuty později mohl domácí kapitán Skořepa zvýšit náskok domácích, ale i Volke předvedl své kvality. Stejně tak si poradil i s tutovkou Krafta o pár vteřin později.

Na začátku třetí třetiny dohrávali domácí přesilovku a podařilo se jim jí využít. Zdeněk Skořepa našel najetého TOMÁŠE BRŇÁKA, jehož teč zaregistroval Volke až za brankovou čarou. Ve 49. minutě hosté využili přesilovku 5 na 3 a snížili PETREM HORČIČKOU na jednobrankový rozdíl. V následující přesilovce 5 na 4 mohl vyrovnat Tvrzník, ale puk mu k jeho smůle sjel z čepele hokejky. V 53. minutě mohl Seman zvýšit stav utkání, ale Volke mu to nedovolil. Poslední šanci na vyrovnání měli hosté dvě minuty před koncem, kdy byl vyloučen domácí Brňák. Hosté si vzali oddechový čas a odvolali v závěru i brankáře. K vyrovnání jim to ale nepomohlo. Domácí oslabení sehráli bravurně a uhájili tak své těsné vedení.

Vladimír Kolek (KLH Chomutov) „Od nás se očekávají jen vítězství, takže je důležité, že jsme dneska dokázali vyhrát. Věděli jsme, že Litoměřice v posledních třech zápasech vyhrály a dneska jsme na vlastní oči viděli proč. Hrají parádní hokej a v žádném případě to není žádný outsider soutěže. První třetinu jsme vyhráli 1:0, kdy jsme byli o něco lepší než soupeř. Ve druhé části hry jsme si řekli, že musíme ještě přidat a patnáct minut jsme hráli to, co jsme chtěli. Měli jsme tam však pětiminutovou hluchou pasáž. Soupeř měl tlak a my měli problémy s hrou v obraném pásmu. Třetí třetinu jsme začali výborně, kdy jsme po osmnácti vteřinách vstřelili druhou branku a zápas měli pod kontrolou. Potom jsme si jej zbytečně zkomplikovali oslabeními, kdy jsme hodně hráli ve čtyřech, dvakrát i ve třech, ale hráči to zvládli.“

Jindřich Setikovský (Litoměřice) „Chomutov má výborný kádr s několika extraligovými hráči a v určitých fázích zápasu nás dostal pod tlak, ale myslím si, že v zápase jsme měli dostatek šancí na to, abychom si odsud alespoň bod odvezli. Perfektně nám zachytal Volke, který v posledních zápasech podává super výkony. Za dnešní výkon musím mužstvo pochválit, hráli jsme nebojácně a v závěru se soupeř bál o výsledek. Dostat mužstvo jako je Chomutov do stavu, že se bojí o výsledek, to už o něčem svědčí. Rozhodně se dneska nemáme, za co stydět, a jsem rád, že jsme ukázali, že obrat v zápase s Ústím nebyla náhoda.“