Juniory stále trápí koncovka, těsně padli i ve Zlíně

Napsal 18.11.2017 David Panuška
Z l í n - Po porážce na ledě poslední Olomouce se Piráti přesunuli do nedalekého Zlína, kde se v 18. kole DHL extraligy pokoušeli o bodový zisk. Dlouho se hrál vyrovnaný hokej a už to vypadalo, že by mohl rozhodovat nastavený čas. Zlínští ovšem ve třetí třetině skórovali a svoje hubené vedení udrželi. Jedinou trefu Pirátů zaznamenal v přesilové hře produktivní bek Tomáš Hajič.
18.kolo so 18.11.2017
AZL
2:1(1:1, 0:0, 1:0)
Zlín
Šimonů – Martínek, Marek, Augustín, Gába, Dluhoš, Budil, Jenáček, Kollár, Gazda – Kenša, Dvořáček, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Knápek, Hefka, Kotek, Dobiáš, Dlabaja.
Pavlát – Seemann, Kleiner, D. Novák, A. Novák, Procházka, Vícha, Hajič – Köver, Bajer, Hřebíček, Chlán, Kulich, Tůma, Šeliga, Šišolák, Šilar, Adámek.

Zlín
9. Gazda (Dvořáček), 49. Dlabaja (Mikulec, Dvořáček)

Held – Blaha, Goňa

Zápas začal lépe pro domácí celek. Ševci dostali k dispozici přesilovou hru, kde si sice vytvořili tlak, ale branku se jim povedlo vstřelit až těsně před jejím koncem. Daniel Gazda si vzal puk, dostal se na vrchol kruhu, odkud vyslal přesnou střelu na vzdálenější tyč a trefil se neomylně. Domácí Berani tak vedli 1:0. Vyrovnání Pirátů přišlo v 17. minutě. Šilar posunul kotouč na Tomáše Hajiče, jehož střela skončila až za zády zlínského brankáře. Rázem tak bylo vyrovnáno a tento stav platil i po uplynutí dvou třetin.

Druhá dvacetiminutovka totiž branku nepřinesla. Hrál se spíše bojovný hokej a nikdo nechtěl inkasovat. Šancí však pár bylo. Ve 24. minutě si vylámali hosté zuby na brankáři Šimonů, který vytěsnil ven střelu z mezikruží. Ve 33. minutě pak opět podržel svůj tým domácí gólman. V oslabení se totiž jeden z útočících hráčů Chomutova dostal za obranu a byl sám před Šimonů. Pokusil se o kličku, jenže mu puk přeskočil hokejku a tak nakonec ani nezakončil. Zlínští pak následně ubránili i dvě oslabení, tudíž se šlo do šaten za stavu 1:1.

Pro Piráty začala třetí třetina nadějně. Zlín šel totiž do tří a tak měli hosté k dispozici výhodu dvou hráčů v poli. Tu však zužitkovat nedokázali a ani se pořádně nevytvořili šance. To Berany nabudilo a začínali přebírat otěže hry. Nakonec jim to taky přineslo kýžený výsledek. Chomutov šel do čtyř a domácí přesilovku zužitkovali. Byl to Daniel Dlabaja, který po přihrávce od Mikulce rozvlnil síť v brance Pavláta. Hosté se pak pokoušel se zápasem ještě něco udělat, ale naráželi na dobře chytajícího Šimonů. V závěru ještě odvolali brankáře, ale ani přesilovka 6 na 4 jim nepomohla. Zlín doma uhájil těsnou výhru 2:1.