Juniorům cesta přes celou republiku síly nesebrala, vyhráli bez inkasované branky ve Vítkovicích

Napsal 11.12.2015 Michal Luxa
O s t r a v a / C h o m u t o v - V rámci sedmadvacátého kola DHL extraligy juniorů zajížděli Piráti na led Vítkovic, které porazili 4:0. Utkání rozhodla druhá třetina, v níž Severočeši vstřelili tři branky. O góly Chomutova se postupně postarali Filip Palička, Adam Kellerstein, Martin Trapl a Jakub Heirmann. Výborným výkonem se také blýskl Štěpán Lukeš, jenž předvedl třicet zákroků a připsal si tak do statistik čisté konto.
27.kolo pá 11.12.2015
VIT
0:4(0:1, 0:3, 0:0)
Vítkovice
Šimeček – Šendera, Adamík, Charvát, Ďurkáč, Rudl, Krčmář, Hartmann, Spratek, Malina, Žiak, Ollender, Raška, Danielčak, Kmošek, Kafka.
Lukeš – Běluha, Páleník, Blaha, Hierman, Cestr, Hlaváček, Lidák, Palička, Krivošík, Dyrynk, Svoboda, Részegh, Polák, Kellerstein, Rindoš, Doležal, Strunz, Trapl.

Vítkovice
9. Palička (Krivošík, Részegh), 33. Kellerstein (Cestr, Blaha), 34. Trapl (Lidák), 35. Hiermann

4:4
0:1
0:0
30:33
120
Mikula - Poruba, Adamec.

Na konci deváté minuty přišla první branka zápasu. Střelu Křivošíka vyrazil Šimeček před sebe, kde stál připravený Filip Palička, který poslal bez větších potíží kotouč do branky - 0:1. V čase 14:00 dostal Kafka po projetí celého kluziště puk do branky, ovšem počínal si v souboji s brankářem až moc agresivně.

Na začátku druhé periody byl faulován unikající Žiaka, a tak bylo nařízené trestné střílení. Faulovaný hráč naznačil kličku chomutovskému brankáři, ale dostal se z osy a černou gumu za brankovou čáru neposlal. V čase 32:31 se prosadil Adam Kellerstein, k němuž se odrazila střela Cestra a chomutovský útočník se už nemýlil - 0:2

O minutu později se Severočeši radovali potřetí. Domácí obránce se snažil rozehrát, když našel pouze hůl Lidáka. Ten posunul puk na Martina Trapla, jenž zvýšil vedení Chomutova - 0:3. O devětatřicet vteřin později se hosté radovali znovu, když se přesnou střelou prezentoval Jakub Heirmann - 0:4.

V poslední dvacetiminutovce se udála jediná velká šance, kterou si vypracovali opět Piráti. Páleníkovu střelu vyrazil Šimeček přesně k Cestrovi, jenž kotouč nedokázal zkrotit, a tak pátá branka v síti Vítkovic napadla.