Juniorští Piráti rozstříleli Liberec 8:0!

Napsal 26.11.2011 Jakub Novák
C h o m u t o v - V rámci dvacátého kola chomutovští Piráti přivítali na svém ledě Bílé Tygry z Liberce. Tygři prozatím okupovali v tabulce NOEN extraligy juniorů šestnácté místo a určitě se chtěli proti Pirátům předvést. To se jim ale příliš nepovedlo a již od úvodní třetiny prohrávali 0:4. Druhá třetina byla v podobném duchu a Piráti nepřipustili snížení, naopak přidali další tři branky. V poslední třetině dovršil proměněným nájezdem Deveri svůj hattrick a Piráti vyhráli 8:0!
20.kolo so 26.11.2011
8:0(4:0, 3:0, 1:0)
LIB
Matoušek (Strmeň) - Kolář, Pozděna, Korím, Čížek, Hanták, Kolčava, Komma, Klouček, Deveri, Havel, Ondráček, Hammerbauer, Pesjak, Huňady, Novák J., Novák L., Škorík, Opalek, Hrabák
Liberec
Sobotka (Skřebský) - Bednár, Mikyska, Jánošík, Procházka, Kedršt, Hloušek, Čechura, Psota, Pálek, Dám, Dlouhý, Maďar, Morong, Krucký, Bittner, Pravda, Šimek, Urban, Miškovský

12. L. Novák (Ondráček, J. Novák), 15. J. Novák (L. Novák, Matoušek), 18. L. Novák (J. Novák, Ondáček), 20. Klouček (Hammerbauer, Škorík), 29. Deveri (Opalek), 31. Hanták (Pozděna), 38. Deveri (Hammerbauer, Hrabák), 60. Deveri
Liberec

7:7
2:0
39:19
60
Florián - Hynek, Belko

První polovina první třetiny nabídla celkem vyrovnaný hokej, kde se hrálo převážně ve středním pásmu. Liberec měl své šance, ale pouze ve svých přesilových hrách. Chomutovští své šance zatím neproměnili a tak se dále čekalo na první branku. Ta přišla v čase 11:46, kdy Krásnou kombinaci zakončil Lukáš Novák. Chomutovským to nestačilo a potrestali vyloučení Kedršta. Po zmatku v liberecké obraně se puku ujal Jakub Novák a individuální akcí s blafákem na závěr krásně překonal libereckého gólmana. I hosté si zahráli v početní převaze, gól ale nedali. Naopak Novák Lukáš si připsal druhý zářez na pažbu, když nádherně přebruslil obranu Liberce a pak nekompromisně zavěsil pod víko hostujícího gólmana. Ani to ale nebylo Chomutovským málo a devětatřicet sekund před koncem se trefil Klouček. Tentokráte našel Hammerbauer úplně volného Kloučka, který se v zakončení do prázdné brány nemýlil. Stav po první dvacetiminutovce – 4:0.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Liberečtí nějaké šance měli, ale moc jich nebylo a všechny vychytal výborně chytající Matoušek. Naopak zhruba v polovině utkání se opět prosadili Piráti. Ukázkovou přihrávku přes celé hřiště předvedl Opalek. Následovalo přesné zpracování a ještě přesnější zakončení v samostatném úniku od Danka Deveriho. Za minutku na to Pozděna do střely opřel všech svých 127kg a liberecký gólman měl co dělat, aby ránu přežil. Puk nakonec pokryl. Za půlminuty tomu ale bylo jinak. Šestou branku přidal Hanták, který se nejlépe zorientoval ve zmatku před brankou Liberce. Chomutov měl přesilovou hru pět na tři skoro minutu, ale neproměnil jí. Nemuselo ho to ale mrzet, protože v čase 37:20 zvýšil na 7:0 Deveri a připsal si na svůj účet druhý zásah. Stav po čtyřiceti minutách – 7:0.

Třetí třetina se odehrávala v klidnějším tempu. Bylo sice vidět, že oba týmy chtějí vstřelit branku, ale gólmani byli proti. Poslední perioda nabídla hned několik vyloučení, ale branka přišla až tři vteřiny před konečným hvizdem. Liberec byl za hákování potrestán nájezdem a Deveri střelou mezi betony dovršil svůj hattrick! Konečný stav tedy 8:0!