Juniorka přivezla z Olomouce jen jeden bod

Napsal 07.12.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Minulý pátek zajížděli Piráti, kteří okupovali první místo tabulky juniorů, na led Olomouce. Ačkoliv celý zápas vedli, domácí dokázali půl minuty před koncem šedesáté minuty vyrovnat. Utkání skončilo až po samostatných nájezdech, které lépe zvládli domácí borci. Na závěr nutno říci, že domácí nastupovali pouze s pěti obránci a po vyloučení Brančíka dokonce jen se čtyřmi, přesto utkání vyhráli.
23.kolo pá 7.12.2012
OLO
5:4sn(0:2, 1:0, 3:2 – 0:0)
Olomouc
Lukáš – Schejbal, Hradil, Kovář, Brančík, Pšeja – Lehečka, Číp, Králík – Kunce, Machala, Šťastný – Ostřanský, Novotný, Vaculín – Jergl, Zítka
Strmeň – Drobný, Pelc, Horvath, Kopáč, Šulák, Kolář, Tejnor, Dobrovolný – Fronk, Deveri, Novák L., Hammerbauer, Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava

Olomouc
34. Lehečka (Jergl, Číp), 51. Lehečka (Číp), 58. Lehečka (Číp), 60. Machala (Jergl), rozh. nájezd Číp
7. Fronk (Kopáč), 20. Lehnert (Pelc, Peštuka), 46. Lehnert (Fronk, Hammerbauer), 56. Novák J. (Novák L., Huňady)

5:6
0:2
0:0
33:46
79
Králík (OLO) 10 min. + DKU, Brančík (OLO) 5 min. + DKU

Duel mezi šestým a prvním celkem NOEN extraligy juniorů už od prvních minut nabídl útočný hokej. Obě mužstva se během nich dokázala utrhnout do přečíslení, jenže obě také při nich zklamala na rozhodující přihrávce.

Poprvé se tak skóre měnilo v 7. minutě, kdy Chomutov velice rychle využil své úvodní přesilové hry. Jiří Fronk obdržel kotouč na levém kruhu, odkud neomylně překonal domácího gólmana.

Další trefu přidali Piráti ve své druhé početní výhodě v závěru prvního dějství, kdy uzamkli svého soupeře před jeho brankou. Pelcova střela z mezikruží byla sražena k Danielu Lehnertovi, který dorazil puk do odkryté klece.

Hanáci si sice také vytvářeli vyložené šance, ale většinou ztroskotali na Strmeňovi. Navíc Lukáš Králík v prostřední části po nedovoleném zákroku na soupeře příliš moc mluvil směrem k hlavnímu rozhodčímu, za což vyfasoval dva osobní tresty. Jeden desetiminutový, druhý do konce utkání.

Zlomit mohli Piráti svého soka v polovině duelu, kdy hlavní sudí nařídil trestné střílení po faulu na Jakuba Nováka. Sám postižený však při nájezdu selhal, což o několik minut později Hanáci potrestali. Svou střeleckou jízdu duelem načal těsně po skončení přesilovky Jakub Lehečka.

Místo vyrovnání však domácí sami nabídli Chomutovu šanci na snadné skórování. Hradil se snažil zpracovat kotouč rukou, jenže nakonec se mu povedlo jen soupeře vyslat do přečíslení dvou proti nikomu. Při něm Fronk předvedl týmového ducha, když ještě nahrál Danielu Lehnertovi, který překonal bezmocného Lukáše.

Mora vsítila další kontaktní branku při hře čtyř proti čtyřem, kdy se podruhé v utkání mohl z gólu radovat Jakub Lehečka. Naneštěstí pro domácí však Piráti znovu odskočili na rozdíl dvou tref, když po nájezdu z pravé strany skóroval Jakub Novák.

Přesto Kohouti nic nevzdali, za což nakonec byli odměněni vyrovnáním. Nejprve po buly v útočném pásmu Číp našel Jakuba Lehečku, kterému se podařilo završit hattrick. Pak třiadvacet sekund před koncem normální hrací doby už při hře bez brankáře Patrik Machala propálil Strmeně z pravé strany.

Následné prodloužení branku nepřineslo, takže rozhodnout musely nájezdy. V těch se Pirátům vůbec nedařilo, zatímco Hanáci skórovali hned dvakrát. Vítězný nájezd si nakonec připsal Radek Číp. Olomouc tak slavila vítězství 5:4 po samostatných nájezdech.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Viděli jsme jedno z kvalitnějších utkání, které bylo po fyzické i psychické stránce hodně náročné. V závěru jsme ho zvládli lépe, a otočili jsme tak zápas, ve kterém jsme prohrávali už 0:2 s týmem, jenž vede tabulku. Je třeba si vážit kluků, kteří to za nepříznivého stavu nezabalili a kteří bojovali, i když po vyloučení Brančíka jsme hráli jen na čtyři beky.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Zápas pro nás trochu nešťastný, i když soupeř samozřejmě dobře bruslil, bojoval do poslední vteřiny a zaslouženě se dočkal výhry. My jsme během zápasu střídali dobré a špatné okamžiky. Chyběla trochu zodpovědnost, koncentrace na obranu v závěru utkání byla trestuhodná.