Juniorka padla počtvrté v řadě, těsně nestačila na Energii

Napsal 19.09.2019 David Panuška
K a r l o v y V a r y / C h o m u t o v - Po třech nezdarech v řadě zajížděli junioři na ledovou plochu karlovarské Energie. Vše proběhlo v rámci pátého kola turnaje O Pohár DHL, které začalo lépe pro domácí. Ti vedli na startu druhé třetiny již o tři góly. Piráti nakonec snížili na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat již nestihli.
5.kolo čt 19.9.2019
KVA
3:2(2:0, 1:1, 0:1)
Karlovy Vary
Horák– Benda, Tureček, Kořán, Mikulec, Stejskal, Cestr, Patzelt – Křehlík, Jiskra, Křemen, Záruba, Černý, Adámek, Rozhon, Novotný, Konášek, Holub, Seidler
Běhula – Zeman, Štochl, Seemann, Petrásek, Ferbas, Vaněk, Ludvík – Pech, Koláček, Lobodowski, Dani, Veselý, Benda, Jungvirt, Švec

9. Novotný (Černý, Záruba), 11. Holub (Jiskra), 21. Tureček (Jiskra, Křehlík)
27. Seemann (Zeman, Koláček), 60. Švec (Koláček, Seemann)

6:3
1:0
0:0
37:22
59
Petružálek – Koláček, Gerát
10 min Dani (CHM)

První dějství utkání mezi Piráty a energetiky nejstarší mládežnické kategorie přineslo dvě branky, obě dvě ze své sítě lovil chomutovský brankář číslo jedna Richard Běhula. O první se po přesilovkové kombinaci postaral karlovarský útočník David Novotný. Druhou vstřelil z brejku David Holub, když kličkou do bekhendu oklamal strážce hostující svatyně. Ovšem hvězdou první dvaceti minutovky byl hráč s číslem 8 Richard Záruba, který si vypracoval nejvíce šancí a dělal chomutovské obraně největší problémy.

Druhá třetina opět nabídla dvě branky, tentokrát však po jedné na každé straně. Hned v první minutě této dvaceti minutovky v nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval David Tureček. Jelikož Karlovarští po třech vstřelených gólech nepatrně polevili, povedlo se od modré čáry vyslat nechytatelný projektil Vítovi Seemannovi a snížit na 1:3. Nejedním skvělým zákrokem se předvedla karlovarská jednička hráč Adam Horák. Ve druhé části hlavní rozhodčí rozdal celkem pět menších trestů.

Do poslední třetiny vstoupila juniorka karlovarské Energie aktivněji. Ale ta jim vydržela jen pět minut a poté si slovo vzal Chomutov. Nejdříve vyvinul menší tlak, který vyústil ve dvě vyloučení Karlových Varů. Přesilové hry se Chomutovu moc nevedly a dvě šance si v oslabení vybojoval aktivní Tomáš Křehlík. Devatenáct vteřin před koncem s Richardem Běhulou na střídačce překonal Libor Švec Adama Horáka. Zbývající čas se ještě dařilo týmu s logem piráta na dresu vytvářet tlak, ale jedničku karlovarských juniorů se jim překonat nepodařilo.