Juniorka nezvládla domácí zápas, kladenským Rytířům vysoko podlehla

Napsal 19.10.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - V rámci dvanáctého kola turnaje O Pohár DHL hostila pirátská juniorka v domácím prostředí kladenské Rytíře. Zápas svěřencům kouče Becka vůbec nesedl. Chomutovští tak nenavázali na předchozí výhru s českobudějovickým Motorem. Jedinými úspěšnými střelci byli Jan Prokop a Jakub Jaroš. Domácí maskovaní muži lovili puk ze své sítě hned osmkrát!
12.kolo so 19.10.2019
2:8(0:3, 1:3, 1:2)
KLA
Petržílka (21. - 48. Bajgar) – Šuráň, D. Zeman, Ludvík, Ferbas, D. Vaněk, Jungvirt – Švec, Dospěl, Dani, Popelka, Prokop, Jaroš, Berčík, Koláček, Lobodowski, Pech
Kladno
Novotný – Staněk, Šmatlák, Zíka, Funk, Ticháček, Volráb – Klíma, Bernat, Šimek, Hašek, Sachr, Filip, Sojka, Urban, Rendla, Čermák, Bláha, Chrenka

23. Prokop (Popelka, Šuráň), 58. Jaroš (Berčík, Lobodowski)
Kladno
3. Filip, 12. Filip (Bláha), 15. Urban (Bláha), 21. Filip, 28. Sojka (Ticháček), 36. Hašek (Urban, Volráb), 41. Urban (Ticháček, Volráb), 48. Volráb (Bernat, Urban)

5:3
0:3
0:0
29:45
87
Šindel – Pešek, Malý

Piráti naskočili do utkání aktivně, ale po necelých třech minutách inkasovali. Matyáš Filip zachytil rozehrávku a najel si mezi kruhy, odkud otevřel skóre – 0:1. Srovnat mohl Luboš Dospěl, ale klička se mu nepovedla. Matyáš Filip se následně po přihrávce k pravé tyčce prosadil podruhé a Rytíři vedli o dvě branky – 0:2. Když Piráti nevyužili další šance, přišla odplata. V patnácté minutě se prosadil Tomáš Urban – 0:3. Do kabin mohl nabudit Piráty Martin Berčík, ale ten po přihrávce k pravé tyčce netrefil odkrytou branku.

Pokud chtěli Piráti naskočit aktivně do druhé třetiny a co nejdříve snížit, tak se to hrubě nepovedlo. Matyáš Filip totiž třetí brankou duelu poslal Středočechy do čtyřbrankového vedení – 0:4. Vzápětí zaznamenal první úspěch utkání také domácí celek, po rychlé akci skóroval Jan Prokop – 1:4. Ještě nadějnější to pro domácí mohlo být následně, ale Jakub Šuráň brankáře Novotného neprostřelil a Adam Sojka v protiakci přidal pátý zásah hostujícího mužstva – 1:5. Poté Piráti přežili dvojnásobné oslabení, ale vzniklá situace je nenabudila. Petr Hašek totiž přidal ještě jeden gól po závaru v brankovišti – 1:6.

Ani napotřetí nevyšel domácím vstup do třetiny. Přenesenou přesilovku z prostřední části využil střelou z pravého kruhu Tomáš Urban, jenž už navyšoval na rozdíl šesti branek – 1:7. Vedení Rytířů ještě vylepšil Ondřej Volráb, který zužitkoval další závar před brankou – 1:8. V závěru utkání se do šancí dostávali Piráti, které ale trápila koncovka. Nakonec se trefil až kapitán Jakub Jaroš, který pod víko skóroval poprvé v letošním ročníku – 2:8.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Utkání jsme nezačali špatně a kluci chtěli pomoci brankářům. Koncovka nám ale nešla. Ten výsledek nakonec mluví jasně. A jak už to v hokeji bývá: Čím více se chce, tím více chyb se vyrábí. Druhý moment byl v době, kdy jsme snížili na 1:4 a zvedli jsme se. Šli jsme do toho a měli jsme tři, čtyři šance. V přesilovce byl odpálený kotouč a hráč z trestné lavice nás potrestal. I když byl zápas úplně jiný než páteční, soupeř dal osm gólů a my dva. Utkání klidně mohlo skončit 8:8, jenže naše koncovka a výběr zakončení nejsou ideální. Když si tým v zakončení nevěří, což bylo tentokrát evidentní, dopadlo to, jak to dopadlo. Richard Běhula byl za mantinelem, protože byl nominovaný do Bíliny, což jsme se dozvěděli v pátek večer. Trošku nás to všechny překvapilo, ale věřili jsme, že tým mladé brankáře podrží. Kluci určitě chtěli, ale křečovitost a nervozita v začátku utkání rozhodla. Chtěli jsme dát rychlou branku a pomoci gólmanům hned na začátku.“