Juniorka dovolila Přerovu obrat, o podobě skóre rozhodlo druhé dějství

Napsal 02.02.2019 Marek Douda
C h o m u t o v - V pokračování DHL extraligy juniorů se v ROCKNET ARÉNĚ událo střetnutí mezi Piráty a Přerovem. Měření sil celků ze skupiny o umístění nabídlo góly výhradně v prostředním dějství, ve kterém Chomutovští ztratili dvoubrankový náskok, a nakonec podlehli Zubrům v poměru 4:3. Na tomto výsledku se hattrickem podílel hostující Jakub Navrátil. V nadstavbě vsítil vítěznou branku Martin Ryšavý.
N18 so 2.2.2019
3:4(0:0, 3:4, 0:0 - N 0:1)
PRE
Běhula – Váchal, Šuráň, Seemann, Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk – Vrhel, Chlán, M. Svoboda, Prokop, Mežnar, Koláček, Štefančík, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada
Přerov
Šimonů – Jaroněk, Takáč, Bieniek, Gréč, Kleiner, Moučka – Dobša, Ryšavý, Hradil, Borot, Indrák, Krátký, Chytil, Fencl, Zmeškal, Tarnoczy, Kočica, Navrátil

21. Chlán (Seemann, Ouřada), 23. Ouřada (Chlán), 31. Štefančík (Pech)
Přerov
31. Navrátil (Indrák, Kleiner), 32. Navrátil (Dobša), 34. Navrátil, 37. Kočica, 63. Ryšavý (Kočica, Bieniek)

Mežnar (Chomutov) 10 minut

Do utkání vstoupila lépe pirátská posádka, která již v úvodních sekundách ohrozila klec Zubrů. Ve třetí minutě na sebe upozornil Chlán, jenž z bezprostřední blízkosti přestřelil přerovskou klec. Dvě minuty poté hostující Chytil orazítkoval spojnici Běhulovy svatyně. V osmé minutě byli Chomutovští blízko otevření skóre. Chlánův nepřesný pokus od pravého kruhu dorážel Matyáš Svoboda, proti kterému se štěstím zasáhl maskovaný Šimonů.

V polovině prvního dějství se směrem k brance vydal Bieniek, jenž od pravého mantinelu pálil na bližší tyč, odkud neúspěšně dorážel Navrátil. Herní převaha následně patřila chomutovskému týmu, který ačkoliv měl větší střeleckou iniciativu, musel reagovat na rychlé úniky Zubrů. Půl minuty před první sirénou se Moravané provinili faulem a Piráti hráli úvodní přesilovou hru. Chvíli poté Ouřada nadvakrát zakončoval u levé tyčky, ale na brankáře Přerova si nepřišel.

Zbytek početní výhody pokračoval na počátku druhé třetiny, kdy již junioři Pirátů udeřili. Petr Chlán unikl obraně a střelou z levé strany překonal maskovaného strážce – 1:0. Ve 23. minutě usedli hosté na trestnou lavici znovu a opět inkasovali. Kryštof Ouřada si z pravé strany sjel před Šimonů, který proti střele na přední tyč nezasáhl – 2:0. Před polovinou klání Seemann od levého kruhu nepropálil brankáře, stejně jako Matyáš Svoboda z následné dorážky.

Ve druhé polovině duelu začaly střelecké hody. V 31. minutě Jakub Navrátil prostřelil Běhulu ranou z mezikruží – 2:1. V téže minutě Piráti odpověděli, konkrétně Marcel Štefančík, jenž na brankovišti doklepl pobídku Pecha – 3:1. Poslední slovo však měl Jakub Navrátil, když zakončil kombinaci s Dobšou do sítě Chomutova– 3:2. Ve 34. minutě si Jakub Navrátil sjel od mantinelu před Běhulu a završil hattrick – 3:3. O tři minuty později nastal kýžený obrat Přerova. Jonáš Kočica bruslí protlačil puk do branky poté, co Běhula vyrazil puk po střele soupeře – 4:3.

Druhé dějství završili Piráti útočně. Nejprve Štefančík minul při zakončení akce tří na jednoho, ve 40. minutě následně Chlán nepřekonal gólmana doklepnutím střely po ráně od modré. Ve třetí fázi klání se situace obrátila a aktivnější byli spíše hosté, kteří Chomutovské drželi zkrátka a nepouštěli je do vyložených příležitostí. Vážnější situace byla k vidění až ve 48. minutě, když si Kočica dojel k levé tyčce, možné zakončení mu Běhula zamezil, stejně jako Dobšovu střeleckému pokusu chvíli poté.

Aktivita přerovského celku pokračovala ve druhé polovině třetího dějství. Kočica se dostal do úniku, ale znovu si vylámal zuby na Běhulovi, který jeho přízemní střelu zastavil betonem. V 53. minutě Zmeškal využil chyby Pirátů v rozehrávce k rychlému protiútoku, střeleckým pokusem k pravé tyči maskovaného ochránce nepřelstil. Zubři posléze zvolili taktickou hru a hlídali si těsné vedení. Chomutovští se v 59. minutě uchýlili ke hře v šesti a Ouřada měl na holi vyrovnání, ve kterém mu zabránil Šimonů.

V nadstavbové části klání byli rovněž úspěšnější Moravané. Kočica v 62. minutě neuspěl v akci jednoho proti brankáři, ale o minutu a půl později se již Přerov radoval. Martin Ryšavý napřáhl od pravého kruhu a kotouč se zastavil až v síti.

Jan Brychta (Piráti Chomutov): „Těžce se to hodnotí. Výborná první třetina a vyrovnaný zápas, hrálo se nahoru dolů. Dobře jsme vstoupili do druhé třetiny, kdy jsme dali dva góly v přesilovce. Následovaly slepené branky, kdy jsme jednu dostaly, ale hned jsme odpověděli. Zápas jsme nezvládli. Třetí třetina byla vyrovnaná, hrálo se opět na obě strany. Nevyužili jsme šance. Bohužel nám to uteklo, deset minut druhé třetiny jsme nezvládli, a to rozhodlo.“

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): „Po nepovedeném pátečním duelu v Karlových Varech jsme měli s hráči větší rozbor. Snažíme se, aby nám začal fungovat systém, který chceme hrát. V první třetině nás soupeř zkraje zatlačil, měl nějaké šance. My jsme ovšem během toho měli brejkové situace. Z jedné jsme dali nejspíše břevno a poté tam byla tutovka, která zůstala neproměněná. Ve druhé třetině si soupeř pomohl přesilovkami a odskočil nám na 2:0. Mimo to, že nám ten styl hokeje, který chceme hrát, začal fungovat. Dokázali jsme si, že můžeme otočit i nepříznivý stav utkání. Po druhé dvacetiminutovce to bylo opět vyrovnané. Ve třetí třetině jsme se snažili, aby nás soupeř nepřehrával. Dokonce jsme tam měli i nějaké gólovky. Zvládli jsme i koncovku v powerplay. V nadstavbě jsme měli jeden nájezd, který jsme nedali, šanci měl i soupeř. Nakonec jsme vyhráli za plný počet, což jsme rádi. Je to ale jen prvotní zjištění, že ta práce, kterou chceme vštěpit hráčům do hlavy, můžeme fungovat i proti lepším týmům jako je třeba Chomutov.“