Juniorka KLH nestačila v Praze na Slavii a veze si domů porážku 2:6

Napsal 11.12.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V dalším kole NOEN extraligy juniorů zajížděli mládežnící KLH na led pražské Slavie. První třetina vyšla lépe domácím, které poslal do vedení sedm vteřin před koncem Michal Jaškin. Hosté bleskově odpověděli po 13. vteřinách 2. třetiny, autorem branky byl Jakub Hofmeister. Domácí poté využili přesilovku a šli podruhé do vedení, autorem branky byl Michal Hellar. Ve 37. minutě zvýšil na 3:1 Filip Vögel a dal domácím na hokejky potřebný klid. Ve 3. třetině předvedli domácí brankovou smršt a zvýšili své vedení na 5:1 během jedné minuty a sedmadvaceti vteřin. Trefili se Georg Mavrojanidis a Jakub Krejčík. Další branku přidal Jindřich Barák, za hosty korigoval na konečných 6:2 Filip Hanták. Závěr utkání byl okořeněn bitkou Warneka s Korímem, za což si oba vykoledovali trest 5 min. + do konce utkání.
37.kolo so 11.12.2010
SLA
6:2(1:0, 2:1, 3:1)
Slavia
Dlouhý, (Meravý) - Příhoda, Jaškin, Müller, Hellar, Cikánek, Okuliar, Barák (A), Mavrojanidis, Warneke, Slavíček, Moravec (SD), Krejčí, Krejčík, Žejdl (C), Vögel, Klhůfek.
Příhoda, (Brabec) - Kolář, Hučko, Žižka, Mála, Chlouoba (C), Hofmeister (A), Motejlek, Pesjak (SD), Mužík, Heindl, Hanták, Korim (SD), Bartejs, Hrabák, Ptáčník, Milotinský (A).

Bezmála na čtyři sta diváků si udělalo v chladném sobotním odpoledni čas na zápas NOEN extraligy juniorů v souboji s Chomutovem. K úvodní brance měli ze začátku blíže hosté. Chomutovský kapitán Chlouba předvedl šikovné ruce, ale zakončení nebylo zdaleka podle jeho představ. Když už to vypadalo, že první třetina skončí s bez gólu, ujal se slova Mikhail Jaškin. Pouze sedm vteřin před první sirénou zakončil ofenzivní tlak domácích - 1:0.

Gól do kabiny měl správně chomutovské juniory rozhodit do druhé třetiny, nestalo se tak. Jen třináct vteřin po začátku druhé dvacetiminutovky vyrovnal jeden z nejstarších hráčů zápasu Jakub Hofmeister- 1:1. Dvě velké šance v jedné minutě měl Georg Mavrojanidis, chomutovské v obou případech zachránil výkon brankáře Příhody, i trocha štěstí. To jim došlo ve 24. minutě, když vrátil Slavii zpět do vedení Michal Hellar - 2:1. Pár minut před koncem třetiny vybojoval Müller puk u mantinelu, přihrál na Cikánka, ten následně prodloužil na Filipa Vögela, který již neměl mnoho práce s doklepnutím puku do poodkryté branky. 3:1.

V závěrečné části hry nenechali domácí nic náhodě, a po několika vteřinách hry přidali čtvrtou branku. Přesnou střelou mezi betony propálil Georg Mavrojanidis Příhodu. Za stavu 4:1 v závěrečné třetině již hosté museli začít více riskovat. Toho využil k zisku skutečně pohodlného náskoku Jakub Krejčík - 5:1. Šestou a poslední branku Slavie vstřelil ve 47. minutě Jindřich Barák - 6:1. V posledních deseti minutách domácí už trochu polevili z herního úsilí, čehož využil Filip Hanták, a snížil tak stav utkání na 6:2. Závěr zápasu ještě okořenila bitka Warnekeho s Korimem, na výsledku utkání to ale již nic nezměnilo, a tak všechny tři body zůstaly v Praze.