Junioři zvládli první semifinále! V domácím prostředí porazili Spartu o gól

Napsal 23.03.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Úvodní duel semifinále se Spartou proběhl na ledě lépe umístněného po základní části, tedy v chomutovské SD ARENĚ. Pirátům domácí prostředí svědčilo. Již v šesté minutě otevřel skóre napínavého duelu Tomáš Paleček. Sparta zvládla otočit utkání a Piráti museli dvakrát vyrovnávat. V poslední třetině vrátil Piráty do vedení Jakub Vrána a domácí si zápas již pohlídali.
SF1 ne 23.3.2014
4:3(1:1, 1:2, 2:0)
SPA
Dvořák – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Šulák, Michálek, Černý, Tejnor – Šťovíček, Hammerbauer, Vrána, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Lehnert, Huňady, Hejcman, Chrpa, D. Kaše.
Sparta
Neužil – Mikliš, Skřivánek, Vokurka, Bílek, Slavíček, Březina – Schwamberger, Procházka, Arnošt, Soumelidis, Litera, Brzobohatý, A. Chlapík, F. Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc.

6. Paleček (Šťovíček, Vrána), 22. Hammerbauer (Vrána, Cestr), 41. Hlava (Huňady, Hejcman), 49. Vrána (Hammerbauer, Tejnor)
Sparta
15. A. Chlapík (F. Chlapík), 21. Procházka (Černoch), 36. Procházka (Bílek, F. Chlapík)

8:7
2:1
0:0
41:33
1000

Začátek semifinálového duelu vyzněl lépe pro Piráty. Ti se ujali vedení v šesté minutě díky gólu Tomáše Palečka. Útočník Pirátů se prosadil dorážkou po sérii střel a v řadách domácí vypukla obrovská radost. Vzápětí mohl navýšit Šťovíček, ale po střele se nedotáhl na dorážku, při které by kotouč poslal do odkryté brány. Sparta se ovšem nevzdala. Postupně zvyšovala tlak a to přineslo kýžené vyrovnání. Adam Chlapík v situaci dvou na jednoho dostal puk za záda brankáře. Rázem mohl být zápas otočen jelikož se Pulkráb proháčkoval před Dvořáka, který se však nedal zaskočit individuální akcí sparťanského útočníka.

Na převzetí vedení musela Sparta čekat až do druhé třetiny. V úvodu prostřední části dvakrát vystřelil Martin Procházka, přičemž druhý pokus skončil v síti. Piráti se nenechali zahanbit a během necelé minuty srovnali. Jan Hammerbauer prostřelil hradbu těl před bránou a ukazatel skóre se opět srovnal. Zápas pokračoval a na ledě to jiskřilo. K vidění byli tvrdé hity, pošťuchování a odhodlaný boj. Z toho všeho vytěžili hosté další branku, opět z hokejky Martina Procházky. Ten vsítil svou druhou branku po pěkné souhře sparťanského útoku.

Do konce třetiny poté udrželi vedení.

Piráti se jednogólového vedení soupeře nezalekli. Druhá minuta poslední třetiny přinesla vyrovnání, které zařídil výstavní ranou od modré Nicolas Hlava. Vyrovnaný stav vydržel jen několik málo minut. Vedení si pro sebe uzmuli Chomutovští zásluhou Jakuba Vrány. Nedlouho poté mohl mít Vrána asistenci, nebýt nepřesného zakončení Hammerbauera při situaci dvou na jednoho. Sparťanům moc času nezbývalo. O hattrick se pokusil Procházka, jehož vyloženou šanci chytil Dvořák. Chomutovský brankář byl následně pro svůj tým důležitou oporou a nejednou zastavil sparťanský útok právě on. V závěru zkusila Sparta hru bez brankáře. V ní ohrozil bránu Černoch svou jedovatou střelou, Dvořák však byl připraven. Utkání skončilo a vítězně z něj vyšli domácí Piráti. Ti se tak ujímají vedení v sérii 1:0.

Zdeněk Skořepa (Piráti Chomutov): „První třetinu jsme odehráli výborně. Měli jsme mnoho šancí, ovšem nepodařilo se vstřelit druhý gól. Z velké šance následně Sparta vyrovnala na 1:1. Druhá třetina poté nebyla z naší strany až tak dobrá. Měli jsme horší pohyb, hosté se dostali do hry a přehrávali nás. Třetí část už jsme odehráli opět výborně. Tlačili jsme se do koncovky a utkání jsme otočili. Takticky jsme zahráli dobře samotný závěr utkání. Musím klukům poděkovat za předvedený výkon a jsme velmi rádi, že jsme první krok zvládli.