JUNIOŘI - reportáž

Junioři zvládli i utkání s Budějovicemi a za dva hrací dny si připsali šest bodů!

Napsal 11.01.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Zápas s posledními Budějovicemi odehrála pirátská juniorka. První třetinu sehrály oba týmy vyrovnanou partii bez gólů a Piráti v ní nevyužily své šance i díky dobře chytajícímu Gábovi. Ve druhé třetině již dostáli role favorita a vsítili do branky soupeře tři góly. V poslední třetině pokračovali domácí v dobré hře. Hejcman sice neproměnil trestné střílení, ale Piráti nadále drželi vedení. Ve dvojnásobné přesilovce se prosadili i hosté, ale více nezvládli a tři body zůstaly v Chomutově.
28.kolo so 11.1.2014
CHM
3:1(0:0, 3:0, 0:1)
CEB
Chomutov
Dvořák – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Szathmáry, Černý, Tejnor – Jindra, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Kaše D., Lehnert, Huňady, Hejcman, Chrpa.
Č.Budějovice
Gába – Škopek, Pícha M., Janásek, Kadlec, Břečka, Piegl, Malovec – Švec, Smejkal, Záhora, Michálek, Ciboch, Vácha, Březina, Bílek, Pašek, Brabec.

Branky a nahrávky

Chomutov
23. Bednář (Szathmáry, Veselý), 33. Meliško (Chrpa), 40. Huňady (Kaše D., Veselý)
Č.Budějovice
54. Bílek (Pícha)

Statistiky

Vyloučení
6:6
Využití
0:0
V oslabení
1:1
Střely na branku
58:19
Diváci
200

Shrnutí

Druhý zápas během dvou dnů čekal na oba sobotní soupeře. Na ledě SD ARÉNY začala úvodní dvacetiminutovka přesilovkou domácích. V ní ovšem domácí nenašli recept na hostující obranu v čele s dobře chytajícím Gábou.

Dobrá obranná hra přicházela i ze strany domácích. Ti dlouhou dobu nepustili své soupeře k vážnějšímu ohrožení brány. Terpve kapitán Budějovic Škopek se ocitl v polovině třetiny ve velké šanci, ale odkrytou klecí pohrdl. Za Piráty mohl otevřít skóre Veselý, který v úniku trefil tyč. Větších šancí jsme se až do vypršení času nedočkali.

Teprve v druhé části se daly věci do pohybu. Miroslav Bednář dostal přihrávku ke vzdálenější tyči a zcela osamocen poslal puk do sítě a stal se první střelcem zápasu.

Budějovice se pochopitelně snažili o odpověď. Ta jím zatím nebyla dopřána i díky dobrým zákrokům Dvořáka. Krátce po polovině zápasu se podařilo Pirátům navýšit. Jakub Meliško svou střelou překonal Gábu a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. V závěru třetiny se ještě podařilo navýšit Jakubovi Chrpovi a domácí odcházeli do kabin s jasným vedením.

Třetí třetina začala šancemi Pirátů. Veselý měl po přihrávce Kašeho na hokejce čtvrtý gól ale minul. Následně Hejcman unikal sám, ale na brankáře nevyzrál. Následně bylo nařízeno trestné střílení, které Hejcman nevyužil a puk namířil do Gábova betonu.

Sedm minut před koncem se zadařilo i Budějovicím. Ve dvojnásobné přesilovce se trefil David Bílek. To bylo ovšem od Jihočechů vše. V závěru zápasu mohl za Piráty navýšit Paleček. Nebýt nepřesné střely mohlo být skóre o málo vyšší. Zápas skončil a tři body z něj připadly lídrovi tabulky z Chomutova.

Ohlasy trenérů

Martin Ťupa (Piráti Chomutov): „Hráli jsme rozhodně lépe než v pátek proti Jihlavě. Byli jsme v průběhu utkání o něco lepší než soupeř. Jediná hrubá chyba byla ta, že jsme se nechali vyloučit a hráli jsme ve třech, z čehož pramenil gól soupeře. Ale zbytek zápasu musím hodnotit kladně.“