Junioři zvládli důležitý zápas s Jihlavou, stačil jim k tomu jediný gól

Napsal 17.10.2014 Tomáš Lysý, Libor Kult
C h o m u t o v - V osmnáctém kole extraligy juniorů zajížděli mladí Piráti na led jihlavské Dukly, která figurovala v tabulce pod nimi a ztrácela před úvodním vhazováním čtyři body. Tým z Vysočiny tím pádem toužil po vítězství, aby se Pirátům přiblížil. Chomutovští vstupovali do utkání s novým hlavním trenérem Robertem Kašem a uzdraveným brankářem Dvořákem. Mužstvo nakonec doslova vydřelo tři body, když o vítězství rozhodl Huňadyho přesilovkový gól z 12. minuty. Do konce normální hrací doby už kralovali oba brankáři a Piráti si tak připsali tři důležité body.
18.kolo pá 17.10.2014
JIH
0:1(0:1, 0:0, 0:0)
Jihlava
Svoboda – Hohl, Dundáček, Port, Tobola, Půža, Leština – Balaštík, Střecha, Dufek – Nováček, D. Dvořák, Marcilis – Beran, Jícha, Anděl – Hubert, Mahút, Dupljaku
T. Dvořák – Szathmáry, Havel, Černý, Meliško, Páleník, Dubeň, Ringler, Hierman – Wágner, Šťovíček, Janák – Veselý, Huňady, Chrpa – Kellerstein, A. Macháček, Strunz – Tupý, P. Macháček, Dimitrov

98

Úvod zápasu žádné velké šance nepřinesl, oba týmy si moc dobře byly vědomy, že se hraje o důležité body. V páté minutě se dostal do zakončení Chrpa a puk skončil v lapačce pozorného Svobody. O chvilku později byl sice domácí gólman v ohni střel, nicméně dvakrát kotouč vyrazil a třikrát mířili hosté vedle. Také Dukla měla šanci, když Dupljakovo nahození málem tečoval za záda pirátského gólmana Mahút.

Na začátku dvanácté minuty se hosté ujali vedení. Veselý poslal z pozice za brankou puk na Patrika Huňadyho, jenž v přesilovce otevřel zblízka skóre - 0:1. Jihlava mohla vyrovnat také v přesilovce, nicméně pokusy Leštiny mířily do připraveného Tadeáše Dvořáka nebo kus černé gumy nedokázal před gólmanem tečovat Anděl.

Na začátku druhého dějství těsně minul z prostoru mezi kruhy pravou tyčku domácí klece Wágner. V další přesilovce mohla Dukla inkasovat, když Janák zachytil rozehrávku Svobody, přihrál Šťovíčkovi a ten minul volnou část klece. Poté se neprosadil ani Tupý po nahození bývalého jihlavského beka Szathmáryho. V polovině zápasu měli hosté obrovskou šanci, ve které se před Svobodou ocitl Štovíček. Gólman červenožlutých střelu kapitána hostí kryl a poradil si i s dorážkou Janáka.

Jihlavě se naskytla velká šance srovnat stav při 93 vteřin dlouhé přesilovce pět na tři. Střecha snad čtyřikrát pálil z levého kruhu na branku, ale buď byla jeho rána nepřesná, nebo trefila vyrážečku brankáře. Když se po zblokované střele Dundáčka nedostal k puku žádný z domácích hráčů a nahození Anděla před branku těsně minul Jícha, šlo se do kabin stále za stavu 0:1 pro Chomutov.

Do třetí třetiny dala Jihlava spoustu sil a naskytla se jí šance i při oslabení. Půža výborně v sevření dvou hráčů zabojoval o kotouč, který se nakonec dostal k Dufkovi, nicméně domácí útočník měl už málo prostoru k zakončení. Na druhé straně nejprve prošla Huňadyho střela těsně vedle a poté předvedl fantastický zákrok Svoboda. Gólman Dukly přečetl kličku Macháčka, roztáhl se po celé šíři brankoviště a nedovolil mu zasunout puk k pravé tyči.

Další gólovou šanci hostí neproměnil Veselý střílející zblízka mimo odkrytou pravou tyč. V závěru zápasu znovu potvrdil Střecha, že mu prostě v utkání nebylo přáno. Uvolnil se mezi kruhy a opět zamířil nad. Červenožlutí to ještě zkusili bez gólmana. Když však skákavý puk nezkrotil u levé tyče Tadeáše Dvořáka Aleš Dufek, bylo jasné, že Jihlava prostě gól nedá a Chomutov si pod vedením nového trenéra Roberta Kašeho odveze důležité tři body.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): „Udělali jsme jednu chybu v oslabení a dostali jsme gól. Bez gólu se vyhrát nedá a myslím si, že rozhodla naše neproměněná přesilovka pět na tři, kdy jsme nebyli schopni dát gól ani pořádně vystřelit. Soupeř pak prokázal svoji kvalitu a už si výsledek pohlídal. Tentokrát jsme neměli to pověstné štěstí okolo brány. Musím pochválit gólmana Dominika Svobodu, který nás celou dobu držel ve hře. Příště se od toho musíme odrazit a pokračovat dále.“

Zdeněk Skořepa (Piráti Chomutov): „Získali jsme důležité tři body. Byli jsme lepším týmem a je jen škoda, že jsme ve druhé třetině nedali více gólů a nezvýšili vedení, protože jsme do patnácté minuty měli docela tlak. Kluky musím pochválit, protože hráli zodpovědně dozadu a vydřeli jsme tu strašně důležité tři body.“