JUNIOŘI - reportáž

Junioři ztratili slibně rozehrané utkání, v Pardubicích padli po nájezdech

Napsal 15.09.2017 Michal Luxa
P a r d u b i c e / C h o m u t o v - Již ve třetím kole DHL extraligy juniorů zajížděli Piráti do Pardubic, kde padli po samostatných nájezdech. Severočeši se v průběhu prostřední periody ujali dvoubrankového vedení, když se dvěma zásahy mezi střelce zapsal Vojtěch Krejčiřík. Ovšem Dynamo těsně před vypršením normální hrací doby vyrovnalo a v nájezdech o výhře Východočechů rozhodl Matěj Štefka, který byl jediným úspěšným exekutorem.
3.kolo pá 15.9.2017
DPA
3:2sn(0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
CHM
Pardubice
T. Kulich – Trejbal, Pražák, Faltys, Zukal, Bučko, Mert, Javůrek – Hoskovec, Bureš, Pochobradský, Petrus, Štefka, Machač, Černý, Syrovec, Kubišta, Matýs, Zídek, Veverka.
Chomutov
Běhula – Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, A. Novák, Vícha, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Jaroslav Kulich, Josef Rindoš, Krejčiřík, Mařík, D. Šilar, Ouřada, Adámek.

Branky a nahrávky

Pardubice
58. Machač (Matýs, Hoskovec), 59. Zídek (Faltys, Pochobradský), rozh. náj. Štefka
Chomutov
27. Krejčiřík, 32. Krejčiřík (Bajer, Ouřada)

Statistiky

Vyloučení
6:5
Využití
1:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
39:44
Rozhodčí
Úlehla – Potůčel, Laczko
Vyšší tresty
Petrus (Pardubice) 10 minut

Shrnutí

V první třetině byl k vidění vyrovnaný hokej, Dynamo se muselo hned třikrát bránit v početní nevýhodě. Ve 12. minutě se v oslabení dostali do zajímavé šance Zídek se Štefkou, když jeli na jediného obránce, ale Zídek špatně nahrával, na čemž celá šance ztroskotala. V závěru třetiny dokázal na poslední chvíli udržet útočné pásmo Pochobradský, jeho přihrávka prošla až na Matýse, jenž mířil z nadějné pozice na zadní tyčku, ale minul.

Skóre se poprvé měnilo až ve 27. minutě, kdy Rindoš poslal kotouč na Kulicha, ten ho vyrazil pouze před sebe, Zídek nedokázal ubránit Vojtěcha Krejčiříka, který puk nasměřoval k levé tyči – 0:1. O pět minut později vyústil menší tlak hostujícího celku v další branku. Ke sraženému kotouči se dostal mezi kruhy Bajer, popostrčil ho na Vojtěcha Krejčiříka a ten přidal svůj druhý přesný zásah – 0:2.

Pardubičtí se ve třetí třetině snažili snížit, jenže to se jim dlouho nedařilo. Ve 46. minurě se dostal do velké šance Zídek, který ani natřikrát neprotlačil kotouč přes beton Běhuly. V početní výhodě dostal přihrávku do dobré střelecké pozice Matýs, ideálně však nezakončil. Po tlaku Pirátů, který i díky Kulichovi ustáli, domácí vyrazili do akce dvou na jednoho. Matýs nahrál Pražákovi, který místo střely celou akci ještě vyšperkoval a nahrál mu zpět. Matýs před sebou měl odkrytou branku, jenže ji nedokázal trefit. Až v 58. minutě se Dynamo dočkalo snížení. Při přesilové hře pálil z mezikruží Michal Machač, na jehož střelu si sice Běhula sáhl vyrážečkou, ale kotouč skončil v síti – 1:2. Když po vzájemné potyčce rozhodčí vylučovali na obou stranách, Pardubice odvolaly brankáře a hrály pět na čtyři, čehož využily. Václav Zídek vystřelil od modré Václav Zídek, Pochobradský přejel před gólmanem a kotouč skončil přesně u pravé tyčky – 2:2.

V prodloužení předvedl dobrou individuální akci Ouřada, dostal se až za obránce, jenže se mu nepovedlo zasunout puk za Kulicha, vybojoval alespoň faul. Jenže přesilovku Piráti nedokázali využít a utkání dospělo až do samostatných nájezdů, které rozhodl v 5. sérii jako jediný úspěšný exekutor Štefka. Matěj Štefka vymíchal gólmana, položil si ho na led a zasunul puk do brány – 3:2.