JUNIOŘI - reportáž

Junioři ztratili skvěle rozehrané utkání v Plzni

Napsal 02.02.2018 Ondřej Bartůněk
P l z e ň / C h o m u t o v - Piráti v prvním kole skupiny o play-off podlehli druhému celku po základní části. V Plzni vedli po první třetině díky brankám Petra Chlána a Jakuba Kövera 2:0. Zbytek utkání však patřil Západočechům. Ti čtyřmi góly otočili zápas a nepustili Chomutov k překvapivému vítězství.
N1 pá 2.2.2018
PLM
4:2(0:2, 1:0, 3:0)
CHM
Plzeň
Kolář (od 21. Beran) – Houdek, Kačena, Staněk, Váchal, Lokajíček, Sysel – Reitspies, Přikryl. Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Kokoška, Červenka, Eret, D. Roubal, Chalupa
Chomutov
Běhula – Buchtela, Kopic, D. Novák, Studený, A. Novák, Hajič – Kóver, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Šeliga, Šišolák, Šilar, Adámek

Branky a nahrávky

Plzeň
39. Hanzlík (D. Roubal, Kačena), 49. D. Roubal (Houdek), 54. Vavřička (Houdek), 59. Hanzlík (D. Roubal)
Chomutov
2. Chlán (Köver, Šilar), 20. Köver (Chlán, Šilar)

Statistiky

Vyloučení
4:5
Využití
1:1
V oslabení
0:1
Střely na branku
36:29
Diváci
68
Rozhodčí
Sýkora – Rubáš, Tvrdík

Shrnutí

Vstup do zápasu se hostujícím Pirátům povedl přímo na jedničku. Plzeňský Eret putoval na trestnou lavici a následnou přesilovou hru chladnokrevně proměnil Petr Chlán, který z mezikruží poslal puk nekompromisně pod víko. Hrálo se od začátku v hodně ostrém tempu a gólmani měli napilno. Brankář Běhula ale působil jistým dojmem a poradil si i s nepříjemnou dorážkou Matiáška z těsné blízkosti. Hodně práce měl i Kolář, jemuž ovšem nepřálo tolik štěstí, když lovil ze své svatyně ještě jednou puk těsně před koncem první periody.

Jakub Köver se snažil co nejrychleji zakončit v závěrečné vteřině, což se mu nakonec povedlo na výbornou, když procpal puk mezi Kolářovými betony ještě čtyři desetiny vteřiny před sirénou. To byl poslední moment v zápase pro plzeňského brankáře, který přepustil své místo Beranovi. Po studené sprše vstoupili indiáni aktivně do další části, v níž ještě častěji zaměstnávali Běhulu. Matěj Chalupa nastřelil tyčku, Červenkovi chyběl krok, aby střílel do prázdné branky. Na druhé straně naopak samostatný nájezd neproměnil Chlán.

Vypadla i časomíra, ale Západočeši nakonec přece jen odčarovali kouzlo chomutovského strážce svatyně. Minutu před odchodem do kabin dostal nabito na pravý kruh Štěpán Hanzlík, jehož střelecký pokus se zastavil až v síti. Domácí tým po změně stran stupňoval svůj tlak a dočkal se srovnání. Nahození Houdka od levého mantinelu tečoval šikovně Jakub Vavřička před brankou mimo dosah gólmana.

Následně navíc Piráti putovali rychle do tří. Dvojnásobnou výhodu Plzeňané sice nevyužili, ale klasickou již ano. Lokajíčkovo nahození od modré čáry tečoval mezi kruhy Jakub Vavřička a chomutovský gólman byl znovu bez šance zasáhnout.

Hosté ještě v závěru duelu dostali k dispozici početní výhodu, kterou ještě umocnili hrou bez gólmana. Udeřilo přesto ale na jejich straně. Štěpán Hanzlík vyhodil kotouč po mantinelu, u něhož byl následně jako první a z první poslal kotouč do prázdné branky, čímž pečetil vítězství domácího celku.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): „Odehráli jsme špatnou první třetinu, byli jsme nedůrazní, málo jsme stříleli. Dělali jsme chyby v předbrankovém prostoru, Chomutov nám proto odskočil. Potom jsme udělali o první přestávce nějaké změny, impulsem měla být výměna gólmana a hra pouze na tři útoky, což se povedlo, když jsme potom zápas obrátili.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Poměrně vyrovnané utkání, v němž jsme sahali alespoň po bodu. Bohužel jsme ale udělali nějaké technické přestupky, což si proti Plzni nemůžeme dovolit, protože se jedná o silné mužstvo, které to potrestá. Domácí asi zaslouženě vyhráli, ale myslím si, že při trochu větší koncentraci jsme měli na to, abychom zde získali nějaký bonusový bod.“

×
Dnes v 17:30 | Muži
Piráti Chomutov
LHK Jestřábi Prostějov