Junioři ztratili dvoubrankové vedení a podlehli Mountfieldu 3:4

Napsal 24.11.2012 Petr Horčička
C h o m u t o v - První letošní střetnutí vyhráli Piráti na domácím ledě 6:3, a tak se dalo čekat, že jim to Jihočeši budou chtít vrátit. Junioři po brankách Nováka a Hejcmana vedli v Českých Budějovicích už 2:0. Jihočeši se ale nevzdali a zápas otočili na 2:4. Chomutovští však utkání ještě zdramatizovali a brankou Fronka v 52. minutě snížili na 3:4. To bylo ale v utkání vše a Moutfield si vedení pohlídal.
20.kolo so 24.11.2012
CEB
4:3(0:1, 3:1, 0:1)
Č. Budějovice
Gába (Bláha) - Kříž, Škopek, Janásek, Plášil, Břečka, Pícha - Turek, Záhora, Švec, Ciboch, Brabec, Přibyl, Bílek, Zvoník, Rousek.
Maštalířský - Havel, Hlava, Pelc, Horváth, Šulák, Kolář, Tejnor - Fronk, Hammerbauer, Peštuka, Lehnert, Novák, Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava.

25. Turek (Břečka, Janásek), 28. Přibyl (Plášil, Gába), 33. Přibyl (Rousek, Plášil), 50. Švec (Přibyl)
15. Novák J. (Novák L., Havel), 22. Hejcman (Peštuka), 52. Fron

5:8
2:2
0:0
33:30

Momentálně vedoucí tým NOEN extraligy juniorů zajížděl na led Českých Budějovic. Piráti však venku nejsou stoprocentní, když ze sedmi zápasů získali dvanáct bodů. V posledním letošním střetnutí Piráti porazili budějovický Mountfield 6:3. V posledním utkání mladí Piráti vyhráli nad kladenskými Rytíři 4:1 a do zápasu šli jako lídr celé soutěže.

Domácí hráči začali zápas aktivněji a vytvořili si několik slibných příležitostí, které však likvidoval chomutovský brankář Maštalířský. V sedmé minutě dostali domácí početní výhodu, kterou však díky dobře hrající obraně hostů nevyužili a tak zápas pokračoval bez branek. Přesilovou hru si zahráli i hosté, ale Jihočeši si v oslabení vedli podobně jako hosté. Více ze hry však měli ale hosté.

První branka padla ještě v prvním dějství, když se v patnácté minutě po hezké kombinaci, po ose J. Novák – L. Novák – Havel, prosadil JAKUB NOVÁK a otevřel skóre zápasu.

Druhá třetina se sotva rozeběhla a na ukazateli skóre už svítil stav 0:2. Hosté si vytvořili pohlednou akci, když Peštuka vybídl ke skórování DAREKA HEJCMANA, který prostřelil Gábu a hosté se ujali dvoubrankového vedení.

Jihočeši ale rychle vyrovnali. Na jednobrankový rozdíl snížil EDDIE TUREK a vrátil tak Mountfield zpátky do zápasu – 1:2.

O chvíli později byl vyloučen domácí Bílek a hned na to i chomutovský Horváth. Přesně ve chvíli, kdy se Bílek vracel z trestné lavice, rozehrál domácí brankář na Plašila, který posunul na ADAMA PŘIBYLA, který nedal Maštalíři šanci a vyrovnal utkání – 2:2.

Domácí hráče vyrovnávací branka ještě více nakopla a výsledkem tomu bylo další vyloučení hostů, které potrestal svoji druhou brankou v zápase ADAM PŘIBYL, který zvrátil stav zápasu na stranu Jihočechů – 3:2.

V polovině třetího dějství to byli opět domácí, kdo rozvlnil branku. Jihočeši byli od druhé vstřelené branky na koni a výsledkem tomu byl čtvrtý gól v hostující brance, když se prosadil EMIL ŠEVC – 4:2.

O necelé dvě minuty později dostali početní výhodu čtyři na tři hosté a přesilovou hru náležitě využili. Při úniku Fronka, který mířil sám na Gábu ho fauloval domácí hráč a sám JIŘÍ FRONK se postavil k trestnému střílení a poradil si s ním bravurně – 4:3.

Ke konci si ještě hosté vytvořili několik slibných šancí, které ale nedokázali proměnit v branku a tak tři body zůstali v jižních Čechách. Chomutovští tak promarnili dvoubrankové vedení, opouštějí první příčku a posunuli se na místo třetí. Jihočeši se naopak díky dnešnímu vítězství posunuli na deváté místo.

V příštím utkání se chomutovští junioři představí před domácím publikem. Ve čtvrtek, 29. listopadu, od 17:30 hodin přivítají Jihlavu.

Jaroslav Beck (hlavní trenér Piráti Chomutov): „Nevěděli jsme, co od toho utkání máme čekat. Budějovice byli komplet, hrají o čáru, o to dvanácté místo. V extralize je rozdíl mezi prvním a posledním tak říkajíc o chlup, což se v Budějovicích potvrdilo. Nemyslím si, že by nám chyběli síly, v utkání jsme vedli o dvě branky. Odehráli jsme poměrně kvalitní utkání, které jsme měli pod kontrolou. Seběhl se úsek několika zbytečných vyloučení, kde jsme neinkasovali, ale tým soupeře se nastartoval a po té přišly chyby, bohužel dvou nejzkušenějších hráčů, kteří nám přijeli pomoc, protože naši špičkový hráči jeli pomoc staršímu dorostu. Tato výměna pro nás však nedopadla šťastně. Soupeř se chytil, zápas otočil a my, i když jsme třetí třetinu hráli výborně tak se nám to nepovedlo. V dnešní době předposlední poráží prvního či druhého. Vše rozhodují detaily, protože liga je letos velice vyrovnaná.“