Junioři zpátky na vítězné vlně, doma zdolali třetí Salcburk

Napsal 10.12.2022 David Panuška
V pátek tým trenérů Petra Jíry a Daniela Lehnerta podlehl Havlíčkova Brodu, se kterým bojuje o čtvrté místo ve skupině. Dojem tak nejstarší mládežnická kategorie chtěla napravit v duelu se Salcburkem, což se nakonec povedlo. V utkání plném vyloučení se Piráti radují z výhry 3:1.
10.kolo so 10.12.2022
3:1(0:0, 2:0, 1:1)
SAL
Sluka — Filip, Mareš, Svoboda, Hynek, Sýkora, A. Žižka, Poch — Šugár, Starý, Kincl, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Vostiňák, Mišovic, Yailov
Salzburg
Lamp — Kaiser, Gruber, Wieselthaler, Schellander — Ziesche, Bürgelt, Samanski, Vinzens, Simek, Zelenov, Brada, Hupach, Gesson

30. Hynek (Príhoda, Mišovic), 37. Šugár (A. Žižka, Sýkora), 50. Starý (Vostiňák)

Adam Žižka (CHM) 5+OK

Piráti se chtěli doma vrátit na vítěznou vlnu, den před duelem se Salcburkem totiž padli s tabulkovým sousedem z Havlíčkova Brodu. První třetina ale moc hokeje nepřipomínala, rozhodčí v první dvacetiminutovce rozdal hned jedenáct trestů. A pouze dva byly vzájemné. Ani jeden tým ale nabízené výhody nevyužíval a úvodní perioda branku nenabídla.

První gól viděli fanoušci v Chomutově až dvacet sekund před polovinou základní hrací doby. František Hynek byl prvním hráčem, kterému se povedlo využít přesilovku, tato byla dokonce dvojnásobná. Hráč se zkušenostmi z hlavního týmu skóroval po přihrávkách Príhody a Mišovice – 1:0. Do konce druhé části ještě navýšil na 2:0 Pavel Šugár

Na konci 44. minuty byl do konce utkání vyloučen obránce Adam Žižka, který trefil hostujícího hráče do obličeje. Dlouhé oslabení ale Piráti přežili a po něm přidali třetí zásah. Trefil se pár sekund po konci oslabení Martin Starý3:0. Josef Sluka pak přišel o čisté konto, a to až necelé tři minuty před koncem, kdy jej pokořil Marek Brada3:1