Junioři znovu inkasovali od Techniky jedinkrát a z Brna si vezou mečbol

Napsala 17.03.2023 Kateřina Kundertová
Piráti zvládli v brněnských Lužánkách i druhé a ještě o poznání vyhrocenější utkání a odváží si pod Krušné hory dva body, tudíž mečbol na ukončení čtvrtfinálové série juniorské ligy. Bezbrankový stav se začal měnit až po polovině hrací doby, kdy se třikrát v řadě prosadili Chomutovští. Bilanci gólu a asistence zapsali Pavel Šugár a Šimon Klobouček, brankář Josef Sluka inkasoval z dvaačtyřiceti střel pouze jednou.
ČF2 pá 17.3.2023
TEC
1:3(0:0, 0:1, 1:2)
Technika Brno
Nešpůrek — Čaňo, Blaško, Fornál, Čapka, Žák, Šupa, Svoboda — Sladký, Apolenář, Szemmelroth, Adam, traka, Růžek, Sever, Langmann, Toman, Líska, E. Pospíšil
Sluka — Poch, Žižka, F. Hynek, Česnohlídek, Sýkora, Mareš – Starý, Vostiňák, Rindoš – Bár, Mišovic, Príhoda – P. Šugár, Klobouček, Jajlov – J. Pospíšil, Grosskopf, Holejšovský – Kincl

54. Sladký (Sever, Fornál)
34. P. Šugár (Klobouček, Jajlov), 49. Klobouček (P. Šugár, Žižka), 51. Česnohlídek (Mišovic)

10:12
1:1
0:0
42:34
38
Skopal – Kráľ, Blažek

Technika po předchozí zkušenosti do utkání vletěla a hned po osmnácti vteřinách došlo ke strkanici před chomutovskou brankou, následně se na střídačce ozvalo: „Jdou po nás.“, a to platilo celý duel. Příliš Pirátům nepomohlo ani oslabení od poloviny úvodní minuty, ale Josef Sluka pokračoval ve skvělých zákrocích, takže zlikvidoval střelu Jana Tomana ze slotu i dobře sehrané přečíslení dvou proti jednomu.

V další nabídnuté přesilovce vygradoval tlak domácích, kteří však velkou část pokusů z nebezpečných prostor poslali mimo tři tyče. Naproti předchozí zkušenosti, tentokrát se hra hodně kouskovala a úvodní část trvala přes pětatřicet minut.

Sudí nastavili přísný metr, takže se v prostředním dějství takřka nehrálo v plném počtu hráčů na obou stranách. Otevírací zásah měli na holi Alan Žák a následně Alex Sever, ale ani jeden si na chomutovského brankáře i s trochou smůly nepřišel. Když šli Piráti do tří, Technika ucítila šanci a vzala si oddechový čas, po něm netrefil prázdnou bránu Jan Toman.

Přibližně v polovině hrací doby se Chomutovští začali vracet do hry, z čehož se snažil udeřit Jan Vostiňák, jenomže tváří v tvář Janu Nešpůrkovi mezeru v postoji nenašel. Ve čtyřiatřicáté minutě se hra konečně na chvilku vrátila do pěti, a toho využili hosté, když vyraženou střelu Aleksandra Jajlova doklepl do sítě Pavel Šugár – 0:1.

S vylučováním se pokračovalo, tentokrát na straně hokejistů z moravské metropole, kde však svěřenci Daniela Lehnerta a Marca Vrby přesilovku pět na tři nevyužili i přes dobré střely Martina Starého a Josefa Pocha. V další početní výhodě Techniky selhal ze slotu Alan Žák, který netrefil branku. Na druhé straně domácí jednička zastavila kopnutý kotouč na brankové čáře, aby Jaroslav Pospíšil nemohl dorážet.

Závěrečné dějství začalo pro změnu přesilovkou, ve které dvakrát pálil Josef Poch, ale neměl dobře seřízená mířidla. Domácí tlačili za vyrovnáním, ale právě oni inkasovali, když Pavel Šugár přiťukl kotouč Šimonu Kloboučkovi, jenž v úniku našel prostor kolem lapačky – 0:2. Frustrace Brna narůstala – Jan Toman sekl protihráče do oblasti slabin a Jindřich Sladký o chvíli později zajel do Josefa Sluky.

Výsledkem byl další kotouč v domácí brance, kam ho dostal přes clonu zadák Jan Česnohlídek povedenou ránou od modré čáry – 0:3. Ve čtyřiapadesáté minutě dostali svěřenci Jiřího Recha výhodu o jednoho hráče, čehož využil skvěle tečující Jindřich Sladký, jenž usměrnil pod horní tyčku střelu Alexe Severa – 1:3. Samý závěr hrací doby protkala řada vyloučení pramenících z vyhrocenosti duelu, takže pod Krušnými horami to bude ostré…

Daniel Lehnert (Piráti Chomutov): „Nezvítězil lepší tým, ale tým s větším srdcem a ochotou udělat pro druhý bod maximum. Teď nás čeká poslední a ten nejtěžší krok.“